1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 22 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,18.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Popo Kaldırma

popo estetiği

Güzellik tanımı herkese göre değişkendir muhakkak, fakat popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olmasıdır. İhtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir.

Popo estetiğini kimler yaptırmak ister ve hangi teknikler tercih edilir?

 • Zayıf ve düz popolu bayanlar popolarının özellikle pantolon giyince daha belirgin olmasını isterler. Zayıf kişilerden liposuction ile yeterli yağ elde etmek mümkün olmadığından silikon protezler ile popo şekillendirilir.
 • Ciddi kilo alıp veren kişilerde popo bölgesinde düzleşme oluşur. Karın, kalça ve bacak içi derisinde de sarkmalar ile beraber olan bu durumda karın, kalça, bacak içi ve popo bölgesi bir arada gerilir. İzler bel kısmında bikini hattında gizlenir.
 • Bazen genetik özellikler nedeniyle poponun bel ile yaptığı açı geniştir. Popo yandan bakıldığında çok belirsizdir. Fakat kalçalarda yeteri kadar yağ vardır. Kalçalardan liposuction yöntemi ile alınan yağlar poponun şekillendirilmesi için kullanılabilir.

Dikiş ile popo kaldırılır mı?

Bazı meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu yöntem ile ilk başta ödemin de etkisi ile popoda belirginleşme olurken bu etki 3 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır. Oturma ve yatma hareketleri nedeniyle bu etkinin uzun kalamayacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Silikon popo protezi ameliyatı nasıl yapılır?

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası fasyasının altında, her iki popo yarısında cep oluşturulur. Bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrası erken dönemde oturma kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yerleşim yeri nedeniyle daha fazladır. Popo kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) sonrası hijyen çok önem kazanır. Ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye çalışılır. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşarak otururken hastanın ağrı hissetmesine neden olabilir. Kalça estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3 saat sürer. 5 gün sonra işe dönülebilir. Bu paragrafı bilgi vermek amacıyla yazdım. Ben pek protez taraftarı değilim. Çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi bu benim şahsi görüşüm.

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme kalıcı mıdır?

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Fakat rezerv varsa işlem tekrar edilebilir. Son yıllarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1,5 saattir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir.

Dolgu ile popo büyütme

Estetik teknolojisi giderek yükselen bir ivme kazandı. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale geldi. Popo bölgesinin de yuvarlaklaştırılması ve şekillendirilmesi için bu dolgulardan yararlanıyoruz.

Son yıllarda birde Kim Kardasian poposu istenmeye başlandı. Yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popoyu yanlara veya arkaya doğru büyüterek güzel bir şekil verebiliyoruz. Memeler de istenen dolgunluktaysa oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabiliyor.

Daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayınız: 0 212 2967878

333 YORUMLAR

 1. Hocam birde popo asma yöntemini öneriyor musunuz etkisinin 3-5 yıl olduğu söyleniyor siz uyguluyorsanız fiyat nedir
  Yaş 39 boy 1.68 kilo 63
  Popomun dolgunluğu iyi fakat aşağıya doğru sarkma ve düzleşme var

 2. Merh.hocam yaş 39 boy 1.68 kilo 63
  Piponun dolgunluğu iyi fakat aşağıya doğru sarkma ve düzleşme var ne yapılabilir ve fiyat ne olur. Teşekkürler

 3. Merhaba hocam popo kaldirma ameliyatinin fiyatini ogrenebilirmiyim boy 1.78 kilom 70 yasim 41 sarkik bi popo diklestirilebilirmi birde fiyat lutfen

 4. Merhaba boyum 153 48 kiloyum popom aşağıda olduğu için bacak boyum cok kısa görünüyor bu sorun popo kaldırma estetiğiyle duzeltilir mi

 5. Merhaba…popa şekillendirme ve hafif büyütme istiyorum,fakat kendi yağım yetmez sanıyorum.Dolgu malzemesiyle yapılırsa ne kadar kalıcı olur ve ortalama fiyat?boy 1.60,kilo 54

 6. Merhaba. Benim yaşım 47, boyum 1.60, kilom 64. Kilo daha çok üst bölgemde birikti. Göbek yağlanması. Kalçam ve popom dar ve küçük. Ve ayrıca bacaklarım biraz çarpık, bileklerim orantısız ince. Çok genç biri değilim ama ömrüm boyunca bu durum hep rahatsızlık yarattı. Neler yapılabilir ve fiyat nedir? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Sevgiler.

  • Merhaba, aslında net bilgi için sizi görmem gerek. Popoya yağ transferi yapabiliriz, bacak aralarına da yağ transferi yapabiliriz. Eskiye göre daha hoş bir görüntü olur. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.

 7. 162 boyum 53 kilom aktif spor yapıyorum çok iyi besleniyorum ama popom istediğim görünümü kazanmıyor ameliyatsız biraz büyütmek istiyorum fiyat bilgisi alabilir miyim bende

  • Merhaba, sorun çıkardığını düşündüğüm için popoya silikon takmıyorum. Kilonuz az olduğu için yağ enjeksiyonu da size olmaz ama aquafill dolgu ile poponuzu büyütebilirim. 0090 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 8. Merhaba 3d lazer lipoliz yapıyomusunız aynı anda popo büyütme ameliyatı olurmu yada siz ne önerirsiniz muayene için gelmek istiyorum ama fiyatta sölerseniz aşağı yukarı sevinirim hoşçakalın

  • Merhaba, ben lazer lipoliz yapmıyorum Klasik yöntemlerle liposuction yapıyorum. Zaten lazer lipolizle alınan yağı popoda kullanamayız. Tamamen özelliğini kaybediyor. Siz ikisini bir arada düşünüyorsanız klasik yöntemle yağı alıp popoya transfer etmek gerekir. Yaş, boy ve kilo kaç?

 9. Merhaba genital bölgemi daraltmak ve popo dıklestırme ısıtıyorum ama dolgu yöntemıyle amelıyatsız bor sekılde acaba fıyat nedır? 23 yasındayım 1.65 166 boyum 52 kiloyum

 10. 39 yaşındayım, 1.58 boyum ve kilom 53! Brazilian Lift yaptırmak istiyorum, iki çocuktan sonra karın bölgemde bayağı bir yağlanma oldu ve kaldı. Amerika’da yaşıyorum ama mutlaka bu operasyonu Türkiye’de yaptırmak istiyorum. Beni biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim…

 11. Merhaba boyum 1.74 kilom 53-54 popomu buyultmek ve kaldırmak istiyorum yaşım 19 fiyat öğrenebilir miyim acaba? Hangisi benim için daha uygun olur? Birde göğüs için sorum olucak. Kalçadan bir miktar yağ alıp göğüse yağ enjekte etmemiz mümkün müdür? Popo dan yağ gittiği zaman aradakı farkı dolguyla kapatmamız mümkün müdür hocam? saygılar.

 12. Merhaba boyun 170 kilom 48 yaşım 23. bacaklarımın arası çok açık ve sırtımla bacaklarım birleşik popom inanılmaz düz. Kilo alamıyorum bahsettiğim iki olay psikolojimi ciddi anlamda bozuyor kıyafet bulmakta çok zorlanıyorum. Doğru işlem benim için hangisi olur?

 13. Merhaba yas 34 boy 1.70 kg 65 geniş basenim var yani görüntüsü genetik yoğun ve geniş deli gibi spor yapsamda genetik hep geniş fiyat bilgisi verir misiniz ve nasıl işlem uygulanıyor anestezi turu nedir

 14. Merhabalar . 24 yaşındayım . 173 boyum 63 kilom . Ama tuhaf bir basenim var . Popomun altında top top basenlerim var ve bu görüntüyü hiç sevmiyorum . Basenimin üstündede çukurlarım var yani popomun hizasında . Buna nasıl bir ameliyat olur . Ve popomu da biraz kaldırtmak istiyorum ve fiyatı ne olur ?

 15. Mrblar biraz yaygan bir popom var bide aşağıda sanki özgüvenim hiç yok fiyatlar nasıl acaba birde vajinal estetik düşünğyorum doğum sonrası çok yıprandı 😭lütfen cevap

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.