1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 27 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,15.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Popo Kaldırma

popo estetiği

Güzellik tanımı herkese göre değişkendir muhakkak, fakat popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olmasıdır. İhtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir.

Popo estetiğini kimler yaptırmak ister ve hangi teknikler tercih edilir?

 • Zayıf ve düz popolu bayanlar popolarının özellikle pantolon giyince daha belirgin olmasını isterler. Zayıf kişilerden liposuction ile yeterli yağ elde etmek mümkün olmadığından silikon protezler ile popo şekillendirilir.
 • Ciddi kilo alıp veren kişilerde popo bölgesinde düzleşme oluşur. Karın, kalça ve bacak içi derisinde de sarkmalar ile beraber olan bu durumda karın, kalça, bacak içi ve popo bölgesi bir arada gerilir. İzler bel kısmında bikini hattında gizlenir.
 • Bazen genetik özellikler nedeniyle poponun bel ile yaptığı açı geniştir. Popo yandan bakıldığında çok belirsizdir. Fakat kalçalarda yeteri kadar yağ vardır. Kalçalardan liposuction yöntemi ile alınan yağlar poponun şekillendirilmesi için kullanılabilir.

Dikiş ile popo kaldırılır mı?

Bazı meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu yöntem ile ilk başta ödemin de etkisi ile popoda belirginleşme olurken bu etki 3 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır. Oturma ve yatma hareketleri nedeniyle bu etkinin uzun kalamayacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Silikon popo protezi ameliyatı nasıl yapılır?

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası fasyasının altında, her iki popo yarısında cep oluşturulur. Bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrası erken dönemde oturma kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yerleşim yeri nedeniyle daha fazladır. Popo kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) sonrası hijyen çok önem kazanır. Ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye çalışılır. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşarak otururken hastanın ağrı hissetmesine neden olabilir. Kalça estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3 saat sürer. 5 gün sonra işe dönülebilir. Bu paragrafı bilgi vermek amacıyla yazdım. Ben pek protez taraftarı değilim. Çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi bu benim şahsi görüşüm.

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme kalıcı mıdır?

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Fakat rezerv varsa işlem tekrar edilebilir. Son yıllarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1,5 saattir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir.

Dolgu ile popo büyütme

Estetik teknolojisi giderek yükselen bir ivme kazandı. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale geldi. Popo bölgesinin de yuvarlaklaştırılması ve şekillendirilmesi için bu dolgulardan yararlanıyoruz.

Son yıllarda birde Kim Kardasian poposu istenmeye başlandı. Yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popoyu yanlara veya arkaya doğru büyüterek güzel bir şekil verebiliyoruz. Memeler de istenen dolgunluktaysa oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabiliyor.

Daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayınız: 0 212 2967878

471 YORUMLAR

 1. Merhaba Defne Hn;
  Benim boyum 1.62 kilo 49 . Gerçekten popom dümdüz ve silikonlu kilot kullanıyorum. Ben yag yöntemini düşünüyorum. Rica etsem banada fiyat konusunda mail atarmisiniz. Teşekkürler

 2. Merhaba, popo kismim ile memnun degilim fazla düz buluyorum göbek ve bel kisminda cok az yag var yoksa ki düzgün fizigim. Bana bilgiler ve fiyat listesi göndere bilirmisiniz lütfen.

 3. Merhaba Defne Hanım,
  vücudumda yeterli oranda yağ var. popom dümdüz vücuduma göre şekillenmesini istiyorum. daha önce bi hastaneden fiyat aldım ancak bana çok yüksek gelmişti. sizden de fiyat öğrenebilir miyim?

 4. Merhaba. Boyum yaklaşık 170, kilom ise 66. Basen liposuction ve popo kaldırma ameliyatı kombine biçimde olabiliyor mu acaba? Basenlerimde germe de gerekiyordur büyük ihtimalle, çünkü büyük oranda kilo verdiğim için çeşitli bölgelerimde sarkmalar oldu. Popomu şekillendirmek ve basenlerimden yağ alıp germek bana aşağı yukarı ne kadara mal olur acaba? Birlikte olup olmayacağını da bilmek isterim. Şehir dışında olduğum için muayeneye hemen gelemiyorum ama ücret belirtirseniz bütçemi ona göre ayarlayıp gelmek istiyorum.

 5. Merhaba defne hanim benim esim sizde jinekomasti ameliyati oldu ve cok memnun ve bende ameliyatsiz popo diklestirme istiyorum kilom yok yagim olmadigi icin ne gibi bir yol izlenebilir ve fiyat alabilir miyim ?

 6. Merhabalar Defne hanim, 168 boy 60 k g ve 31 yasindayim, popo dümdüz, simitlerim var, aynada mutsuzum benim gibi birine silikon mu yoksa yag enjektesi mi uygun gorursunuz hangisi daha sagliklidir, birde fiyat bilgisini iletirmisiniz cok teşekkürler.

 7. Merhaba,boyum 1.62 kilom 48 daha once kilo alip verdim fakat genetik olarak da duz ve sekilsiz bir kalcam vardi zaten.yag enjeksiyonumu uygundur yoksa dolgu islemi mi be fiyat ogrenebilirmiyim

 8. Merhaba 23 yaşındayım 170 boy 55 kiloyum kalça ve basenim çok küçük sadece göbek ve simit bölgemde yağlanma var. Fiyat bilgisi alabilir miyim?

 9. Merhaba yaşım 21 boyum 1.58 kilom 48 6 ay spora gittim squat ağırlıklı sadece toparlandı popom sıkılaştı ama bense daha dolgulu olmasını istiyorum yağ dolgusu fiyatı nedir acaba ?

 10. Merhaba hocam 1.68 boy 56 kiloyum kalçam genetik olarak düze ve basensiz ben yaptırabilir miyim ve fiyat bilgisi alabilir miyim ? Teşekkğrler

 11. merhabalar hocam..ben küçük yaşta kalça çıkıklığı ameliyatı geçirdim..şuan 32 yaşımdayım ve sol kalçam daha küçük..yan tarafımdada düzlük var bi eğim yok diğer kalçam gibi..53 kiloyum..bu sayfada yazdığınız yöntemlerden faydalanma imkanım varmı..

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.