1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 34 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,12.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Popo Kaldırma

popo estetiği

Güzellik tanımı herkese göre değişkendir muhakkak, fakat popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olmasıdır. İhtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir. Bu yöntem tüm dünyada Brazilian Butt Lift adıyla yaygınlaştı.

Brazilian buttock lift ( BBL ) ameliyatını kimler yaptırmak ister ve hangi teknikler tercih edilir?

 • Zayıf ve düz popolu bayanlar popolarının özellikle pantolon giyince daha belirgin olmasını isterler. Zayıf kişilerden liposuction ile yeterli yağ elde etmek mümkün olmadığından silikon protezler ile popo şekillendirilir.
 • Ciddi kilo alıp veren kişilerde popo bölgesinde düzleşme oluşur. Karın, kalça ve bacak içi derisinde de sarkmalar ile beraber olan bu durumda karın, kalça, bacak içi ve popo bölgesi bir arada gerilir. İzler bel kısmında bikini hattında gizlenir.
 • Bazen genetik özellikler nedeniyle poponun bel ile yaptığı açı geniştir. Popo yandan bakıldığında çok belirsizdir. Fakat kalçalarda yeteri kadar yağ vardır. Kalçalardan liposuction yöntemi ile alınan yağlar poponun şekillendirilmesinde kullanılabilir.
 • popoya yağ enjeksiyonu
  Belden yağ alarak popoya transfer

  Popo büyütmede en çok yağ alımını belden ve bazen buna eşlik edecek şekilde karından yapıyoruz. Böylece bel incelirken popo dolgunlaşıyor. Son yıllarda hanımların en çok tercih ettiği operasyonlardan birisi de bu oldu. Çünkü gerek doğumlardan kalan kiloların gerekse zayıflama sonrası kalan yağların en çok depolandığı bölge bel ve karın bölgesi. Üstelik ne kadar spor ve diyet yapılsa da erimesi en zor olan ve en sona kalan yağlar burada. Yandaki resimde belden alınan yağların popoya verilemesi şematik olarak gösterilmiştir.

Dikiş ile popo kaldırılır mı?

Bazı meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu yöntem ile ilk başta ödemin de etkisi ile popoda belirginleşme olurken bu etki 3 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır. Oturma ve yatma hareketleri nedeniyle bu etkinin uzun kalamayacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Silikon popo protezi ile popo estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası fasyasının altında, her iki popo yarısında cep oluşturulur. Bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrası erken dönemde oturma kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yerleşim yeri nedeniyle daha fazladır. Popo kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) sonrası hijyen çok önem kazanır. Ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye çalışılır. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşarak otururken hastanın ağrı hissetmesine neden olabilir. Kalça estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3 saat sürer. 5 gün sonra işe dönülebilir. Bu paragrafı bilgi vermek amacıyla yazdım. Ben pek protez taraftarı değilim. Çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi bu benim şahsi görüşüm.

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme kalıcı mıdır?

brezilya poposu
Popo büyütme için yağ alınan bölgeler

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Fakat rezerv varsa işlem tekrar edilebilir. Son yıllarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Özellikle zayıflama olmazsa büyük oranda kalıcı olur. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1,5 saattir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir. Yandaki resimde popoya transfer edilen yağların alınma bölgelerini görebilirsiniz.

Dolgu ile popo büyütme

Estetik teknolojisi giderek yükselen bir ivme kazandı. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale geldi. Popo bölgesinin de yuvarlaklaştırılması ve şekillendirilmesi için bu dolgulardan yararlanıyoruz.

Son yıllarda birde Kim Kardasian poposu istenmeye başlandı. Yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popoyu yanlara veya arkaya doğru büyüterek güzel bir şekil verebiliyoruz. Memeler de istenen dolgunluktaysa oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabiliyor.

Daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayınız: 0 212 2967878

785 YORUMLAR

 1. Merhaba Hocam. Ben 170 52 kiloyum popo aquafilling yapmak istiyorum, benim popom kücük ve düzgün degil.. fiyatve bilgi isterim, Bana dönermisiniz

 2. Merhabalar 21 yaşındayım 174cm 60 kiloyum. Kalça yapım dar ve bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim?

  • Popo protezi yapmıyorum ama yeterli yağınız varsa yağ enjeksiyonu yapabilirim. Yoksa harici dolgu kullanabiliriz. 0 533 6921598 den detaylı bilgi alabilirsiniz.

   • Merhaba popo estetiği olmak istiyorum fazla yağlarımı kullanarak yapabilir misini? Fiyat bilgisi de almak istiyorum,kaçam gerçekten çok düz ve aşağıda boyum 172 kilom 65 bacaklarım aşırı kısa duruyor ve ömrüm boyunca kalmasını istiyorum yardımcı olur musunuz?

 3. Merhabalar 1,70 boyum 68 kiloyum yağ enjeksiyonu yaptırmayı dusunuyorum en uzun süre kalıcı olanı o sanirim fiyat bilgisi alabilirmiyim ? Teşekkürler.

 4. Merhaba hocam,
  1.65 boyum 53 kilodayım ve ameliyatsız popo kaldırma işlemi yaptırmak istiyorum. Ücret ve işlem hakkında bilgi alabilir miyim?

 5. Merhaba hocam geçirdiğim ayak bileği sakatlığından dolayı sürekli yatmak zorunda kaldım,ameliyatsız popo dolgunlaştırma fiyatı alabilirmiyim

 6. Merhaba hocam 1.65 boyundayım 50 kiloyum haftada 3 kez pilates ve yoga yapıyorum fakat ne yapsam dolgun bir kalça ve popoya sahip olamıyorum. Yağ oranım düşük. Kalça ve popo dolgunlaştırma kaldırma işleminin fıyatı ne kadar?

 7. Merhaba ben yağ enjeksiyonu ile popo ve basen büyütmek istiyorum fakat 1.68 boya 54 kiloyum Yağ yeterli olur mu olmazsa dolgu ile birlikte fiyat ne kadar olur? Bide dolgu da yag gibi zamanla azalır mı

 8. merhaba hocam boyum 162 kilom 63 gıdı ve gobek liposuction yaptirmak istiyorum. Ayrica popoya yag enjeksiyonu da yaptırmak istiyorum. kalıcılık sureleri ne kadar ve fiyatlari. bilgi verebilirsiniz. sevinirim

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.