1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 32 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,13.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Popo Kaldırma

popo estetiği

Güzellik tanımı herkese göre değişkendir muhakkak, fakat popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olmasıdır. İhtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir. Bu yöntem tüm dünyada Brazilian Butt Lift adıyla yaygınlaştı.

Brazilian buttock lift ( BBL ) ameliyatını kimler yaptırmak ister ve hangi teknikler tercih edilir?

 • Zayıf ve düz popolu bayanlar popolarının özellikle pantolon giyince daha belirgin olmasını isterler. Zayıf kişilerden liposuction ile yeterli yağ elde etmek mümkün olmadığından silikon protezler ile popo şekillendirilir.
 • Ciddi kilo alıp veren kişilerde popo bölgesinde düzleşme oluşur. Karın, kalça ve bacak içi derisinde de sarkmalar ile beraber olan bu durumda karın, kalça, bacak içi ve popo bölgesi bir arada gerilir. İzler bel kısmında bikini hattında gizlenir.
 • Bazen genetik özellikler nedeniyle poponun bel ile yaptığı açı geniştir. Popo yandan bakıldığında çok belirsizdir. Fakat kalçalarda yeteri kadar yağ vardır. Kalçalardan liposuction yöntemi ile alınan yağlar poponun şekillendirilmesinde kullanılabilir.
 • popoya yağ enjeksiyonu
  Belden yağ alarak popoya transfer

  Popo büyütmede en çok yağ alımını belden ve bazen buna eşlik edecek şekilde karından yapıyoruz. Böylece bel incelirken popo dolgunlaşıyor. Son yıllarda hanımların en çok tercih ettiği operasyonlardan birisi de bu oldu. Çünkü gerek doğumlardan kalan kiloların gerekse zayıflama sonrası kalan yağların en çok depolandığı bölge bel ve karın bölgesi. Üstelik ne kadar spor ve diyet yapılsa da erimesi en zor olan ve en sona kalan yağlar burada. Yandaki resimde belden alınan yağların popoya verilemesi şematik olarak gösterilmiştir.

Dikiş ile popo kaldırılır mı?

Bazı meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu yöntem ile ilk başta ödemin de etkisi ile popoda belirginleşme olurken bu etki 3 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır. Oturma ve yatma hareketleri nedeniyle bu etkinin uzun kalamayacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Silikon popo protezi ile popo estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası fasyasının altında, her iki popo yarısında cep oluşturulur. Bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrası erken dönemde oturma kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yerleşim yeri nedeniyle daha fazladır. Popo kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) sonrası hijyen çok önem kazanır. Ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye çalışılır. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşarak otururken hastanın ağrı hissetmesine neden olabilir. Kalça estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3 saat sürer. 5 gün sonra işe dönülebilir. Bu paragrafı bilgi vermek amacıyla yazdım. Ben pek protez taraftarı değilim. Çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi bu benim şahsi görüşüm.

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme kalıcı mıdır?

brezilya poposu
Popo büyütme için yağ alınan bölgeler

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Fakat rezerv varsa işlem tekrar edilebilir. Son yıllarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Özellikle zayıflama olmazsa büyük oranda kalıcı olur. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1,5 saattir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir. Yandaki resimde popoya transfer edilen yağların alınma bölgelerini görebilirsiniz.

Dolgu ile popo büyütme

Estetik teknolojisi giderek yükselen bir ivme kazandı. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale geldi. Popo bölgesinin de yuvarlaklaştırılması ve şekillendirilmesi için bu dolgulardan yararlanıyoruz.

Son yıllarda birde Kim Kardasian poposu istenmeye başlandı. Yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popoyu yanlara veya arkaya doğru büyüterek güzel bir şekil verebiliyoruz. Memeler de istenen dolgunluktaysa oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabiliyor.

Daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayınız: 0 212 2967878

681 YORUMLAR

 1. Merhaba hocam 26 yaşında 163 boy, 60 kiloyum
  Armut tipi vucudum var, basenlerim çok rahatsız ediyor beni spor yaptgim halde toplayamadım. Sarkmış bir popom var, Popo dikleştirme ameliyatı ucreti nedir ortalama.

 2. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme operasyonunun fiyati nedir? Bel bölgemde aşırı bir yağlanma var bu şekilde benimdeki o kalınlığı yağlanmayı da minimum seviyeye indirebilir miyiz ? Boyum 1.66 kilom 62

 3. Merhaba, 1.69! Boyunda 54 kiloyum popom genetik olarak dümdüz ve küçük dolgu yaptırmak istiyorum fakat yap oranım düşük mümkün olur mu acaba birde dolgu fiyatları konusunda bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

 4. Merhaba,
  Boyum 1.57 kg 56 ve yaşım 30. Yaklaşık 9 aydır düzenli spor yapıyorum ve normalde aşırı kg alıp vermekten dolayı düzleşen ve selülitleşen popomu kaldırmak istiyorum. Popomun büyümesinden ziyade daha yuvarlak ve kalkık olmasını istiyorum. Fakat ameliyatsız bir işlem yaptırmak istiyorum. Bu işlemim ilerleyen zamanlarda bir yan etkisi vs. Oluyor mu yani dolgu eridikçe o bölgede bir deformasyon Vb bir durum? Son olarak Fiyat bilgisi alabilir miyim?

 5. Merhaba 23 yaşında 164 boy 61 kiloyum şuan kilo veriyorum ve süreç 55 e kadar devam edecek fakat popom çıkık değil rahatsızım bundan oldukça iyi en uygun ve ameliyatsız işlem istiyorum aynı gün eve gideceğim fark edilmeyecek uzun süreli işlem var mı

  • Merhaba, şu anki kilonuzla bel ve karından yağ alarak tam istediğiniz işlemi yapabiliriz ancak 55 e düştüğünüzde yeterli yağ bulamayabiliriz. O zaman da bulduğunuz kadar yağı alıp aquafill dolguyla takviye ederek işlem yapabiliriz. 

 6. Merhaba,

  35 yaşındayım normalde 49-52 kıla arasında gidip gelirken karantina sebebi ile 57 kiloyu gordum. Boyum 1.59 kilo alınca daha açığa çıkan kalça problemlerinden rahatsızım. Bacak boyum kısa ve basenlerim çok geniş üstelik tam belimin alt kısmında duLesme gibi birşey olmuş.

  Yağ alımı ve popoya dolgu ile beraber enjeksiyonu fiyat aralığını öğrenebilir miyim?
  Bir daha bu kiloları görür muyum biliyorum fakat baya yağ biriktirdim değerlendirmek istiyorum, uygun mu bu yöntem?

  Bir de biz bundan sonra çok zor izin aliriz artık. Cuma işlem yapılırsa pazartesi işe başlama ihtimalimiz nedir?

 7. merhabalar boyum 157 ve kilom 62 biraz vücut yağ oranım yüksek ve kalçam büyük ve basenlerim de geniş ben seviyorum kalçamı büyük kalmasını da istiyorum fakat sol kalçamın üstüne çok oturmuşum doktor öyle dedi sol kalçam sağ kalçama göre yağ kaybı olmuş ve yamuk bir şekilde sağ kalçamın alt tarafında fazla parça var beni görüntüsü çok rahatsız ediyor bunun nedeni ve çözümü nedir lütfen yardımcı olun 1.5 2 senedir de bu şekilde sonradan olan bişey bu durum

 8. Merhaba defne hnm. Popomu buyütmek istiyorum. Ama bunu dolguyla yapmak istiorum. Ameliyatsiz. Ve kimsenin bilmeyecegi sekilde yapmam mumkünmu dolguyla. Yani aynı gun eve donmem? Mümkün mü?

 9. Merhaba Defne Hanım, yaşım 25 boyum 165 kilom 58. Popomda sarkık değil fakat popo altı çizgim yok ve selülitim var. Bel bölgemde de yağlanma var. Popo altı çizgisi oluşturmak mümkün müdür ? belden yağ alıp popoyu daha dik hale getirmenin fiyatını öğrenebilir miyim?
  Teşekkürler.

 10. Selamlar,
  1.57 cm ve 50 kg um. Minyon tipliyim. Spor yapan biriyim ve vücudumda yağsız. Göğüslerim iki kere silikon ameliyatı oldu, çok memnunum. Ama yıllardır popomun genetikten dolayı basık ve belimin ince olmadığı için görüntüyü beğenmiyorum ve giysi taşıyamıyorum. İki çocuk annesiyim. Popoya dolgu düşünüyorum ama sağlık açısından bilgi araştırıyorum. Ya da yine çok büyük olmayacak şekilde protez düşünüyorum, sizden fiyatları rica edecektim.

 11. Merhabalar popo alt çizgilerinde eşitsizlik var. Sağ popo daha dolgun ve belirgin sol popo sağ tarafa göre daha düz bu durum neyden kaynaklanıyor ve cerrahi bir işleme gerek var mı yoksa sporla düzelir mi?mail atıp bilgilendirirseniz çok sevinirim 😊

 12. Merhaba Defne Hanım,

  175 boyundayım 57 kiloyum. Bel simidi dediğimiz bölgede yağ oluşumu var. Protezli/ Protezsiz fiyat alabilir miyim? İyi günler dilerim

 13. Ben 1.64 boyundayım kilom 70
  Üç sezeryan doğüm yaptım
  Vücut şeklim elma
  Hem basenim yok
  Hemde popom çok küçük
  Göbeğim popomdan daha büyük diyebilirim
  Popomu ve basenlerimi büyütmek istiyorum
  Fakat bir kaç yıl sonra eskiye dönmesini istemiyorum
  Hangi yöntemi tavsiye edersiniz ve fiyat konusunda bilgi verirmisiniz

 14. Mrblar yaşım 24 kilom 65 popom düz ve kalkıp değil popo estetiği olmak ıstiyorum nasıl bir yol izlemeliyim beni bilgilendiriseniz çok sevinirim ve fiyat bilgisi alabilir miyim

 15. Merhabalar iki sezeryanım var göbeğim sarkmış durumda belim kalın ve popom düz nasıl bir yol izleyebiliriz ve fiyatlandırma nasıl olur Bilgi almak istiyorum

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.