1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 20 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,20.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Popo Kaldırma

popo estetiği

Güzellik tanımı herkese göre değişkendir muhakkak, fakat popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olmasıdır. İhtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir.

Popo estetiğini kimler yaptırmak ister ve hangi teknikler tercih edilir?

 • Zayıf ve düz popolu bayanlar popolarının özellikle pantolon giyince daha belirgin olmasını isterler. Zayıf kişilerden liposuction ile yeterli yağ elde etmek mümkün olmadığından silikon protezler ile popo şekillendirilir.
 • Ciddi kilo alıp veren kişilerde popo bölgesinde düzleşme oluşur. Karın, kalça ve bacak içi derisinde de sarkmalar ile beraber olan bu durumda karın, kalça, bacak içi ve popo bölgesi bir arada gerilir. İzler bel kısmında bikini hattında gizlenir.
 • Bazen genetik özellikler nedeniyle poponun bel ile yaptığı açı geniştir. Popo yandan bakıldığında çok belirsizdir. Fakat kalçalarda yeteri kadar yağ vardır. Kalçalardan liposuction yöntemi ile alınan yağlar poponun şekillendirilmesi için kullanılabilir.

Dikiş ile popo kaldırılır mı?

Bazı meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu yöntem ile ilk başta ödemin de etkisi ile popoda belirginleşme olurken bu etki 3 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır. Oturma ve yatma hareketleri nedeniyle bu etkinin uzun kalamayacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Silikon popo protezi ameliyatı nasıl yapılır?

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası fasyasının altında, her iki popo yarısında cep oluşturulur. Bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrası erken dönemde oturma kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yerleşim yeri nedeniyle daha fazladır. Popo kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) sonrası hijyen çok önem kazanır. Ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye çalışılır. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşarak otururken hastanın ağrı hissetmesine neden olabilir. Kalça estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3 saat sürer. 5 gün sonra işe dönülebilir. Bu paragrafı bilgi vermek amacıyla yazdım. Ben pek protez taraftarı değilim. Çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi bu benim şahsi görüşüm.

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme kalıcı mıdır?

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Fakat rezerv varsa işlem tekrar edilebilir. Son yıllarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1,5 saattir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir.

Dolgu ile popo büyütme

Estetik teknolojisi giderek yükselen bir ivme kazandı. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale geldi. Popo bölgesinin de yuvarlaklaştırılması ve şekillendirilmesi için bu dolgulardan yararlanıyoruz.

Son yıllarda birde Kim Kardasian poposu istenmeye başlandı. Yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popoyu yanlara veya arkaya doğru büyüterek güzel bir şekil verebiliyoruz. Memeler de istenen dolgunluktaysa oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabiliyor.

Daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayınız: 0 212 2967878

163 YORUMLAR

  • Merhaba
   Bel ve karından yağ alınıp popoya enjeksiyon işlemi yapılabilir. İşlem 2 saat sürer. hastanede 1 gece kalırsınız. 4. gün kontrolünüz olur.

 1. Merhaba. Basen ameliyatı olmayı düşünüyorum ama popo kaldırma/şekillendirme de lazım gibi duruyor. Çok kilo verdiğim dönemde şekli bozuldu çünkü, artık aşağıda duruyor ve yanlara doğru geniş olsa da arkaya doğru dolgunluğu büyük oranda gitti. Yeterli yağım var ama yağ dolgusu 1-2 seneye eriyecekse diğer alternatifleri düşünebilirim. Onlar hakkında bilgi verebilir misiniz? Aquafill nasıl bir şey, ne kadar süre dayanıyor gibi. Her sene popo ameliyatı olabilecek zamanım ve maddiyatım yok çünkü. Daha kalıcı bir şey istiyorum bu yüzden. Popo ameliyatı basen ameliyatıyla aynı anda olmaz sanırım değil mi? Eğer oluyorsa kombine yapmak isterdim çünkü. Maille fiyat bilgisi de verebilirseniz sevinirim.

  • Merhaba, sizin durumunuzda sizi görmeden tam olarak planlama yapmam mümkün değil.
   İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Yaş, boy ve kiloyu da yazın.

 2. Hocam merhaba, benim popom uzun yani o çıkıntı yağdan da kaynaklı olmak üzere; belim popom bir bütün gibi bacaklarımın üst kısmı da dahil buna. Ben bakıldığında bu uzunluğu kısaltacak ama büyütmeden de daha dik squatlı gibi duracak bi operasyon istiyorum. Ortalama fiyat nedir acaba

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 3. Merhaba Defne hanım 24 yaşındayım boyum 1.68 kilom 54 kalçam çok düz basen bölgem daha geniş cevremdekiler pantolon ve eteklerin kalçamın düzlüğünden dolayı yakışmadığını söylüyorlar bu beni rahatsız ediyor yağ enjeksiyonu ile kalçamı diklestirmek mümkün mü ve fiyatı nedir bilgi verirseniz sevinirim

  • Merhaba
   Boyunuza göre kilonuz oldukça az. Yağ alabileceğimiz bir bölgeniz yok gibi. Bu nedenle dışarıdan dolgu yapılması uygun olur. Ancak bunun için gerekli miktar hakkında yorum yapmam için de sizi görmem gerekiyor. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 4. Merhaba defne hocam.boyum 174 kilom 59 kalçam düz ve çok küçük olduğu için dolgu yapmak istiyorum fakat öyle fazlaca büyük olsun istemiyorum bilgi alabilir miyim ve fiyat nedir yardımcı okursanız sevinirim

 5. Merhaba ben 40 yaşında 1.65 boyunda 57 kiloyum . Kilo alıp vermekten deformasyon oldu ve sıkı bir kalça görünümünü kaybetti düz bir kalçam yok sadece aşağı indi dikliği yok oldu. Nasıl bir yöntem yapılabilir ve fiyatı ne kadardır.

 6. merhaba defne hanım. yaşım 23 boyum 1,65, kilom 47. popomun büyüklüğü ideal ama biraz düz duruyor daha kalkık biçimli olmasını istiyorum. riskli ve sonrasında rahatsız olacağım bir operasyon da istemiyorum. ne önerirsiniz?

  • Merhaba, ben popoya protez takmıyorum. Kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Bel ve karında biraz yağınız varsa aquafill dolgu ile onu karıştırarak daha doğal ve kullanışlı bir görüntü elde edebiliriz.

 7. Merhaba 20 yasindayim 1.67 boy ve 55 kilodayim. Kalcam duz. Belirgin dolgun bi hale getirmek istiyorum fiyat bilgisi ve randevu bilgisi ogrenebilir miyim?

 8. Merhaba. Benim boyum 164 sm 54 kiloyum popoya yag enjekte yaptirmak istiyorum fiyat bilgisi ala bilirmiyim lutfen. Ve bu belli bir sure sonra erirmi? Cevap yazarsaniz sevinirim tesekkurler..

 9. Merhaba defne hanım 1.70 boyundayım 57 kiloyum popom genetik olarak aşağıya doğru ve yayık duruyor sporla dikleştirince toparlanıyor ancak yine de aşağıda duruyor daha doğrusu leğen kemiğim ve popomun yuvarlak kısmı arasında düz bir boşluk var acaba basenden alınan yağ enjeksiyonu ya da aquafilling yapılabilir mi ve ücreti ortalama ne olur ?

 10. Merhaba, 160 boy,62 kiloyum karin,bel ve sirt bolgelerimden alinan yaglarla bacak ve popo sekillendirilmesi istiyorum fiyat verebilmeniz mümkün mü? Tesekkür ederim.

 11. Merhaba ben 30 yaşında evli 2 çocuklu bir babayım çocukluk döneminden beri popo büyüklüyünden şikayetçiyim kafaya taktım küçültüp rahat özgür olmak istiyorum fiyatları öğrenmek istiyorum araştırma yapıyorum gizlilik önemli bana bilgi verirmisiniz
  NOT : yurt dışında olduğum için yurt dışı numaramı yazdım mail ilede ulaşabilirsiniz

 12. Merhaba Defne Hn popomun dolgun olmasını istiyorum fakat vücadumda fazladan yağım yok yağ transferi için aguafıllıng dolgu yöntemini tavsiye ediyormusunuz siz yapıyorsanız fiyatını ve süresini öğrenebilirmiyim tşk ederim

 13. Merhaba. Ayak bileklerim ve alt bacak kısmım çok kalın. Çizme ve bot giyemiyorum kolay kolay. Liposuctionla inceltme mümkün müdür acaba?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 14. Merhaba zayıf olduğum için kendi yağım yerine dolgu maddesi ile popomu belirginleştirmek istiyorum. Silikon protez taktırmak istemiyorum. Bu işlem için dolgu maddesi kullanarak yapıyor musunuz?

 15. Merhaba ben üst bacak ve popo şekillendirmek istiyorum Boluda ikamet ediyorum fiyati uygunsa gelip yaptırmak istiyorum arti göz altı işik dolgusu ve yanak dolgusu da dusunuyorum tesekkur ederim. .

 16. Merhaba Hocam ben mide küçültme ameliyatı ile yaklaşık 50 kilo verdim. 1 yıl geçti, şu an kilomu koruma dönemindeyim. Meme dikleştirme ve silikon uygulaması yaptırmak istiyorum. Yalnız 3 yıl sonra çocuk yapmayı planlıyorum. Emzirmeyi engelleme durumu söz konusu olur mu, bir de ücret hangi aralıkta olur bilgi verirseniz çok sevinirim,iyi çalışmalar

 17. Merhaba boyum 172 kilom 63 vücudumun kalçam haricinde oranı iyi ama kalçam daha dik ve çıkık görünsün istiyorum ne kadara yapılabilir? Dolgu yapılıp ameliyat tarzı değil yağ enjekte edilerek yapılması tercihim

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz biraz az. Yeterli yağ bulamayabiliriz ama bel ve karında toplanmışsa olabilir. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alıp gelin görüşme ücretsiz. Ya da 0 533 6921598 e bel, kalça ve üst bacak görünecek şekilde iç çamaşırlı her yönden foto gönderin değerlendireyim.

 18. Iyi Günler,
  23 yasindayim boyum 1,70 60 kiloyum. Yag enjeksiyonu ile kalca buyutme icin fiyat alabilirmiyim ? Bu islem lokal anesteside yapilabilirmi ?

 19. merhaba benim boyum 1.60 kilom 65 kilo almaya musait biriyim 52 kilodan ciktim benim sorunum kalcam cok buyuk asagi dogru iki kalca buyuklugunde pantalon giydigimde kocaman cikiyor asagidan kucultulurmu kollarimda cok kalin gomlek alirken koldan olmuyor her kiyafeti alamiyorum 52 kilo ikende kolsuz giyince kollarim dikkat cekiyordu ust bacagimda cok kalin fiyat verirseniz sorunu cozmek istiyorum cok mutsuzum

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 20. Merhababa, 170 boyunda 50 kiloyum. Popo kaldrma ve basen genisletme ameliyati olmak istiyorum. Vucumda yag olmadigi icin protez yontemini tercih etmek durumundayim. Fiyat bilgisi verirseniz sevinirim. En kisa zamnda gorusmek uzere

 21. Merhaba ben 3 doğum yaptım kilolarimla verdim, fakat kalça çok düzelti . Karın bölgemde çatlaklar var.nekadar hareket plates yapsamda bir türlü toparlanmiyor. BoyuM 165cm kilom 63 .sorum karın kalça bir arada estetik yapıyormu ?bide fiyati nekadar acaba

 22. Merhaba benim yasim 33 Boyum 54 cm Kilom 58 kg,Ve benim basaramadigim kalcami sikilastirmak bu konuda yardimci olursaniz sevinirim..

  Selamlar Tugba

 23. Merhaba
  Ben erkegim bende kalcami dik ve daha dolgun olmasini istiyorum
  32 yasinda yim
  186 boyunda 88 kilodayim.
  Tek istegim fiyat bilgisi almak eger butceme uygunsa ameliyat olmak istiyorum. Lutfen sms atiniz sadece butceme uygunmu degilmi ona göre karar verecegim.
  531 765 5678
  Is basinda telefon yasak lutfen sms atiniz

 24. 19 yaşındayım ve kalçam çok düz bu durumdan çok rahatsızım. Aynı zamanda göğsümde kullanıdığım korseden dolayı sarkma görünümünde. Dikleştirmek istiyorum. Herhangi bir sıkıntı olabilir mi aynı zamanda çalışıyorum yani engel olmaz dimi ameliyat olursam ??

 25. Merhaba. 168 boy 57 kiloyum. Popo büyüklüğü benim için ideal fakat yuvarlak şekil almasını istiyorum. Fiyat ve bilgi verir misiniz ?

  • Popo şeklinizi görerek yanıt vermem daha doğru olur. Bel ve kalçada yağ varsa alınıp popoyu yuvarlak yapmak için kullanıla​bilir. Yağ yetersiz ise aquafil dolgu ile bu sağlanabilir. İstanbul’daysanız görüşmem ücretsiz 02122967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Fiyatlandırmayı sizi görerek yapabilirim.

 26. Merhaba ben 168 boyundayım ve 58 kiloyum 21 yaşındayım çok ani kilo kaybı yaşadım ve bu nedenle popom düzleşti küçültü belirginliği gitti göğüslerimde küçüldü ben hem göüğüslerimi hemde Popo büyültüp dükleştirmek istiyorum fiyat nedir yardımcıolursanız sevinirim

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 27. Merhaba 23 yaşında 1,63 boyunda ve 63 kiloyum kaçmam dümdüz bunun için estetik olmayı düşünüyorum biraz dolgun ve dik olsun istiyorum fiyat öğrene bilirmiyim?

  • Merhaba, boy-kilo oranına bakınca yapılabilir gibi duruyor. net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Omuz-diz arası her yönden gönderin.

 28. İyi günler ben 21 yaşındayım 1.65 boyundayım 57 kiloyum bacaklarım ince ve popom dümdüz popomu büyütmek ve bacaklarımı kalınlaştırmak istiyorum fiyat ne kadar olur yardımcı olun lütfen bu durum artık psikolojimi bozuyor konu hakkında bilgi alabilirmiyim ?

  • Merhaba, kilonuz biraz az gibi, belki aquafil dolgu ile takviye yapabiliriz, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 29. Merhaba. Benim popom büyük ve dolgun aslında ama ben daha yuvarlak ve dik istiyorum dolgu ile mümkün mü fiyatı nedir . Ve iyileşme süreci kaç gündür. Ameliyat gibi mi yoksa basit anestezi ilemi yapilmakta

 30. Merhaba ben 1.64 boyum 48kilom var belim inçe ama popami biraz daha büyütmek istiyorum belim 58 kalçamda 94 ama biraz büyük gösterişli olmasini istiyorum fiyatlarini öğrenebilirmiyim acaba

 31. Merhaba ben 167 boyundayim kilom 49 zayifim ama popom var kalkik hacimli yalniz ben biraz daha buyuk ve daha gosterisli olmasini istiyorum acikcasi zayif olmama ragmen herkez poponun sekli cok guzel kalkik dik kucukte olsa diyolar spor yapmaya basladim bir ara gercekten cook ise yaradi var olanin ustune eklemis oldum sizce yag enjeksiyonun bir zarari var midir her yere guven olur mu bilemiyorum bu arada 20 yasindayim tesekkurler

 32. merhaba,
  açıkçası vücudumdan oldukca memnunun 1.68cm boyum 55kg kilom
  kalcamda duz değil fakat bel kalca açısı geniş şekil olarak daha yuvarlak ve dik, kalkik görünmesini istiyorum. Yag enjekte edilmesiyle ilgili bazi sorularim var..
  enjekte edilen yag bi sure sonra eriyip yok olabilir mi?
  enjekte edilen yag daha sonra kalcada selulit goruntusu gibi daginik ve cirkin bi görüntü olusturabilir mi?
  kalcamdan ( fazla genis oldugunu dusundugum kisimlardan ) yada basen bolgemden alinacak yag enjekte edilebilir mi?
  Cevaplarsaniz cok sevinirim

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz az gibi duruyor. Yeterli yağınız var mı emin olamadım. O yüzden sizi yada resimlerinizi görmem gerek. 0 21 2967878 den randevu alabilirsiniz yada 0 533 6921598 e resim gönderebilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.