1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 48 Kişi oy verdi Ortalama puan: 3,94.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Liposuction

liposakşınBu yazımızda halk arasında yağ aldırma, göbek yağı aldırma ve liposakşın olarak da bilinen bu operasyon ve yaptığımız ameliyatlar hakkında bulabilirsiniz. Kafanızda yer alan soruların bu makale ile cevap bulacağını düşünüyoruz.

Liposuction Nedir?

Vücutta fazlalık olarak görünen ve istenmeyen yağların özel, içi delik kanül aracılığı ile emme fonksiyonu olan tıbbi cihaz tarafından emilerek alınması işlemine liposuction denir.

Genel anestezi altında uygulanır. Bu yüzden hasta hiç bir şey hissetmez. Bazen çok küçük bölgelerin yağ alınması operasyonu ise lokal anestezi ile yapılabilir. Zannedildiği gibi zayıflamak için kullanılan bir ameliyat değil, kilo vermiş kişilerin kalan yağlarını alarak vücudu şekillendirmeye yönelik bir operasyondur. İdeal kiloya ulaşmasına çok az kalmış insanların şekilsel bozukluklarını gidererek daha hoş bir görünüm sağlar.

Liposuction ameliyatı

Liposuction (yağ aldırma) ameliyatı, estetik cerrahinin en magazinsel ve merak edilen ameliyatlarından biridir. Estetik cerrahi denildiğinde toplum genelinde en çok akla gelen terimlerden biridir. Bir çok estetik istatistiğine göre burun estetiği ameliyatı en çok yapılan ameliyat olarak bilinmesine rağmen, bazı Amerikan istatistiklerinde liposuction, kadın erkek farkı gözetmeksizin estetik cerrahi girişimlerin başında yer almaktadır.

Fazla kilolar çağdaş insanın giderek artan bir sorunu, insanoğlu ile ilelebet kol kola yaşayacak tıbbi ve sosyal bir problem. Yoğun çalışma ortamı insanları hazır gıdaya mecbur edince, masa başı işlerin hareketsizliği ile birlikte kilolar sıkıntı. Bilhassa yoğun çalışan nüfusun dengesiz beslenmesine, bir de stres ve hareketsizlik eklendiğinde kilolar ve kilolu olmanın yol açtığı hastalıklar çemberinde boğulmuş, kaçış yolu arayan bir insan topluluğu ile karşı karşıya kalıyoruz. 1980’li yıllardan bu yana sağlıklı beslenme ve egzersizi hayatlarına bir türlü sokamayan insanlar ve toplum önünde olmaktan dolayı estetik kaygısı fazla olan insanlar için liposakşın bir çıkış yolu oldu.

liposakşın ameliyatıLiposuction nedense başından beri bir kilo verme işlemi olarak tanındı. Bunda biz estetik cerrahların da suçu olabilir, olayı doğru dürüst anlamadan veya sansasyonel haber yapma gayretinde olan basının da etkisi olmuş olabilir. “Yerim, içerim, sonra gider yağlarımı aldırır kurtulurum ” düşüncesi maalesef tamamen yanlış bir macera hevesidir. “Kilomu aldınız, hemen gidip yağlarınızı aldırıp eski formunuza kavuşabilirsiniz” yanlışına düşenler ya da bunun yanlış olduğu söylenmesine rağmen bu gerçeği göz ardı edenler, hem kendileri mutsuz oldu hem de doğru kişiye, doğru endikasyon ile yapıldığında gerçekten mucize kavramına yakın bir sonuç yaratabilecek olan bu cerrahi girişimin bazı insanlarca yanlış tanınmasına neden oldu. Liposuction, yanlış tercih ve beklentilerle derin bir hayal kırıklığına yol açabilir.

Konuyla ilgili bilgi veren liposuction videosu izle:

Yeri gelmişken oluşan sorulara cevap vermek anlamında bazı başlıklarla bu konuyu irdeleyelim.

Yağ aldırma ile kilo vermek

İnternet sitelerinde yazan yorumlar (kadinlarklubu , ekşisozluk vs.) ve kim tarafından yazıldığı bilinmeyen yazılardan etkilenerek sağlık konusunda bir karar vermek son derece yanlış bir durum olacaktır. Bu tür konularda karar vermeden önce mutlaka bir doktor ile görüşmenizi öneririz.

 • Lipo olarak tabir edilen yağ alma işlemi kesinlikle bir kilo verme işlemi değildir, can alıcı nokta burası. Kiloları verdikten sonra işe yarayan bir yöntemdir. Zayıfladıktan sonra çok daha fit bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Karın germe ameliyatı gerektiren, sık sık kilo alma verme, doğum sonrası ve yaşın ilerlemesine bağlı, insanlarda bölgesel yağlanma, deri ve karın duvarı sarkmasını toplama işlemi değildir. (Deri üzerinde görülen çatlaklar deride elastikiyet kaybını gösteren en önemli işaretlerdendir.)
 • Selülitlerden tamamen kurtulma yolu değildir
 • “Ne kadar yersen ye bir daha asla kilo almazsın ” algısı uyandırmamalıdır.
 • Popo kaldırma işlemi değildir.

 Yağ aldırma sebepleri :

 • Vücudunda bölgesel şekil bozukluğuna yol açan yağ birikimleri (özellikle kalçanın yanı, göbek, diz içleri, bel yan tarafındaki simit gibi) olan, normal kilo ve boydaki erişkinlerin bu sorunlarını düzeltici ameliyattır.
 • Genç erkeklerde meme büyümesi şeklinde kendini gösteren ve jinekomasti denilen rahatsızlığı tedavi etmek
 • Boyun germe, karın germe ve meme küçültme ameliyatlarından sonra  bölgenin daha iyi şekillendirilmesini sağlamak ve rötuş yapmak için

Hangi bölgelere liposuction yapılabilir ?

Yağ alma işleminin en sık uygulanan bölgeleri şu şekilde sayabiliriz. Erkek ve kadınlar için oranlar farklılık göstermektedir bunuda belirtelim. Özellikle basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için bir spor hocası yardımıyla yapacağınız basen eritme hareketleri sonrası liposuction yaptırmak mantıklı. Yine göbek eritme hareketleri de göbek yağlarını eriterek yağ aldırmaya hazır hale getirecektir.

 • Kalçalar
 • Karın ve bel çevresi ( göbek )
 • Uyluk iç ve dış yanı
 • Dizlerin birbirlerine bakan yüzleri
 • Boyun
 • Üst kol
 • Meme (Erkek ve kadın)

Yağ almada daha az tercih edilen bölgeler :

Genellikle doktor ve hastanın beraber karar verdiği durumlardır. Bu yöntemde az tercih edilen veya pek tercih edilmeyen vücut bölgelerini sayalım ;

 1. Bacakta diz altında kalan kısımlar ( Özellikle ince kanüllerle yapılmalıdır )
 2. Gluteal bölge (popo) ( Gluteal bölgede aşırı çıkıntı ve asimetri varsa tercih edilebilir.)

Erkeklerde yağ aldırma :

erkek lipoTürkiye’de liposuction yaptıran erkeklerin sayısı giderek artmaktadır. Liposuction estetik burun ameliyatından sonra erkeklerin en sık yaptırdığı ikinci estetik ameliyattır. Erkekler genellikle göbek bölgelerindeki yağlar için başvuru yapmaktadır.

En sık:

 1. Erkeklerde en sık bölgesel yağlanma karında göbek deliği etrafı ve böğür denilen belin iki yanında olur. Göbek yağları alındıktan sonra bu göbek bölgesinde gözle görülür bir şekilde düzelme sağlanır.
 2. Jinekomasti erkek memesinin büyük olmasıdır. Gelişimsel, hormonal etkenler ya da kullanılan ilaçlar sebep olabilir. Altta yatan hastalık tedavi edildikten sonra meme bezi dokusu cerrahi olarak çıkartılırken, memenin yağlı dokusu da liposakşın yöntemi ile uzaklaştırılır.

Erkek derisi kadın derisinden daha kalın olduğu için ameliyat sonrası deri adaptasyonunun erkeklerde daha iyi olduğunu ve deride ondülasyon görülme olasılığının daha az olduğunu da belirtelim.

Vaser liposuction

Vaser liposuction sisteminde deri altı yağ dokusu içine önce bir miktar sıvı gönderiliyor. Bu sıvı verilen ortama özel bir cihazla ultrason enerjisi veriliyor. Bu sayede yağ hücreleri arasına sıvı ile bu ultrason enerjisi yayılıyor. Yağ hücreleri diğer sinir, damar ve bağ dokusundan çalkalanarak ayrılıyor. Ondan sonrada aspire ediliyor. Klasik liposuctionda da yine doku arasına sıvı veriyoruz. Sıvı ile yağ hücreleri bir miktar ayrılıyor ama biz kendi gücümüzü kullanarak o hücreleri oradan çekiyoruz. Vaser liposuctionda ultrason enerjisi hücreleri ayırdığı için diğer yapılara daha az zarar vererek, daha çok miktarda yağ çekilebildiği söyleniyor. Bunun bir miktar derideki elastikiyet kaybına daha etkili olduğu, deriyi daha iyi toparladığı gibi bilgiler var ama bunlar kesin bulgular değil.

Vaserin en büyük avantajı bana göre yapan kişiye daha kolaylık sağlaması, hastaya da daha az morluk, daha az travma yaratması, daha çabuk hareketlenmesini sağlaması, daha çok yağ alınması gibi şeyler. Kollajen yapımını onardığı için deriyi biraz daha iyi topladığı şeklinde bir bilgi de var. Klasik liposuction da özenle ve sabırla yapılırsa yine aynı sonucu almak mümkün. Ameliyat sonrasında yine korse giyiliyor, yine masaj tedavisi veriliyor. Vaserde aldığımız yağı yağ enjeksiyonu için kullanmayı ben tercih etmiyorum. Çünkü bir miktar fibröz doku da alınıyor. Oysa benim kullandığım diğer bir liposuction yöntemi olan BodyJet ile yağ hücreleri ve fibröz doku tamamen ayrıldığı için materyal enjeksiyona daha uygun oluyor.

Bodyjet yöntemi:

Özellikle alınan yağların başka bir bölgeye transferi söz konusu ise en uygun yağ alma yöntemi Bodyjet yöntemidir. Aslında bu yöntem adını kullanılan cihazın markasından almaktadır. Çalışma metodu ise bu cihaz yardımıyla yağ alınacak bölgeye basınçlı su fışkırtılmasıyla yağların yerinden sökülmesidir. Akabinde sökülen yağlar cihaz içine alınarak içindeki fibröz doku ve diğer yağ harici elemanlardan ayrıştırılır. Böylece kök hücreden de zengin bir materyal elde edilmiş olur. Bu materyal ile yapılan transferin daha uzun süre vücutta kalıcı olduğu düşünülmektedir. Ancak sadece liposuction için kullanılması çok pratik değildir. Hem operasyon uzun sürmekte hem de daha pahalıya mal olmaktadır.

Liposakşın zararlı mıdır ?

Liposuction, kişinin kalp, hipertansiyon, diyabet gibi ciddi bir hastalığı yoksa riskli bir ameliyat olarak değerlendirilmez. Normale yakın kiloda, nispeten genç hastalara ( 60 yaş altı) yapıldığı için anestezi riski de düşüktür. Basında yağ aldırma işlemi sonrası ölüm haberleri görülmektedir. Bunlar yağ embolisi sonucu, genellikle aşırı kilolu, kronik hastalığı olan hastalardır. Ya da ameliyat öncesi, sırası ve sonrası tıbbi önlemlerin ihmal edildiği durumlarda karşılaşılan üzücü durumlar hakkındadır. Bazen de her şeyi doğru yapsanız da sadece bu ameliyat da değil tüm ameliyatlarda maalesef ölüm meydana gelebiliyor.

Tüm ameliyatlarda karşılaşılan komplikasyonlar :

Genellikle her ameliyat işleminde gözüken ufak tefek bazı sonuçlar bu işlem sonrasında da görülebilir. Bunları kısaca saymak gerekirse  ;

 1. Anestezi işlemine bağlı komplikasyonlar (İlaç alerjisi…)
 2. Kanama, hematom (deri altı kan birikmesi)
 3. Enfeksiyon
 4. Kronik kalp, akciğer rahatsızlıkları olanlar, şeker hastaları gibi hastalarda görülebilen sistemik komplikasyonlar
 5. Emboli (Yağ embolisi en sık uzun kemik kırıklarında görülen bir komplikasyondur.)

Yağ aldırma ameliyatı sonrası görülebilen komplikasyonlar:

 1. Deri yüzeyinde kıvrımlaşma, ondülasyon ( Ameliyattan 3 hafta sonra başlanılan çeşitli masaj veya lpg cihazı uygulaması yöntemleri ile önlenir.)yağ aldırma operasyonu
 2. Derinin yeterli oranda kendini toplamamasına bağlı gevşeme ( Özellikle menopoz sonrası dönemdeki ve doğum yapmış kadınlarda karın bölgesinde gözlenen bir durumdur. Liposuction işleminden en erken 6 ay sonra karın germe, uyluk germe ameliyatı olarak adlandırılan yağ ile birlikte derinin de cerrahi olarak alındığı ameliyatların yapılması ile daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkündür.)
 3. Damarların yetersiz çalışmasına bağlı deri kaybı (Nadir görülür. Bilhassa sigara içen hastalarda boyun bölgesinin liposakşın işleminde çok dikkatli olunmalıdır.)
 4. Yüzeyel his kaybolması (Genelde geçicidir.)
 5. Deri yanığı ( Ultrasonik liposuctionda ortaya çıkan ısıya bağlı, nadir bir komplikasyondur.)
 6. Karın duvarının delinmesi ( Özellikle çok doğum yapmış kadınlar, fıtığı olan hastalarda karın bölgesinin yağ alım işlemi sırasında oluşabilir. Bu gibi hastaların ameliyat öncesi teşhisi çok önemlidir.)

Liposuction ile ilgili ayrıntılı bilgilere internet üzerinden yaptığınız küçük bir araştırma ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çoğu kaynağı dikkatli okuduğunuzda bizim yukarıda değindiğimiz noktaların yazının çeşitli bölümlerinde belirtildiğini göreceksiniz. Fakat nedendir bilinmez insanoğlu bazen sadece kendi görmek istediğini görüyor.

Tekrar ve sonuç olarak söylemek gerekirse boy-kilo oranınız arasında 20 birim ve altı bir durum varsa ( ör: 160 cm – 80 kg  gibi) veya vücut kitle endeksi en fazla 65 ise siz de bizi arayarak atamadığınız fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Liposuction Fiyatları

Yağ aldırma fiyatları için ücret ön görüşme sonrası belirlenir. Bizimle iletişim kurabilirsiniz: 0 212 2967878

Yurt dışından İstanbul’da liposuction yaptırmak niyetinde olan vatandaşlarımız 0090 533 6921598 den bizimle irtibata geçebilir.

Liposuction ile alınan yağlarla vücut şekillendirme videosu : 

Liposuction nedir ve hangi bölgelere uygulanır sorularına cevap arıyorsanız aşağıdaki video ve devamındaki videolar size yardımcı olacaktır. Estetik cerrahi ile ilgiliyseniz ve yeni videolarımı takip etmek isterseniz Youtube daki Op. Dr. Defne Erkara kanalıma abone olabilirsiniz.

571 YORUMLAR

 1. Merhaba defne hanim
  Ben 27 yaşında 157 cm 63 kiloyum basen (110cm) ve kol (34cm) kısmımda sıkıntım var ve basen kismimda rahatsız edici selülit sıkıntım var.Süreç,seans ve fiyat konusunda bilgi alabilir miyim?

 2. Merhaba 45yasındayım 1.60 boyum 70 kıloyum karın , göğüs ve kol bolgesınde fazla gözüken yağlarım var ortalama fiyat söyler mısınız rica etsem:)

 3. Defne Hanım Merhabalar,

  23 yaşındayım, 186 boyunda 108 kiloyum. Görünüşte göbekli türk erkeği gibi değilim. Aktif olarak spor yapıyorum fakat yapmama rağmen bmi 32. Karın bölgemde yağlanma ve çocukluğumdan beri süregelen jinekomasti problemim var. Ölçümlerimde her iki kolda 1,7 kg, karın göğüs ve sırt bölgemde 17 kg bacaklarımda ise her birinde 4,3 kg yağ olduğu çıkıyor. Artık jinekomastiden ve karnımdaki sinirlerden kurtulup spora öyle devam etmek istiyorum. Yardımınızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

  • Merhaba, boy kilo uygun. Fazla yağlarınızı alırsak epey rahatlarsınız. Ama bunun için sizi görmem gerek. Çünkü çok farklı bölgelerden rahatsızsınız. Bu maile yada 0090 533 6921598 e whatsapptan foto gönderebilirsiniz. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz. Görüşme ücretsiz. İstanbuldaysanız görüşmeye gelseniz daha iyi olur.

 4. Mrb hocam,
  38 yasındayım , 187 cm boy 94 kg göbek ve göğüs bölgemde yaglanma var .
  Operasyon süreci ve ort fiyat konusunda bilgi verirseniz sevinirim

 5. Merhabalar uzun sure spor yapip biraktigim icin vucudum yagladin ozellikle basen bolgesinde boyum 1.70 kilom 79 23 yasindakim.basen bolgesindeki ve bel bolgesindeki.yaglari aldirmak isruyorum fiyat konusunda yardimcinolur.musunuz

 6. Merhaba; boyum 1,61 kilom 71 ve kilomun çoğu bacak ve popoda . Belim ile basenim arasında 2 beden fark var. Yapılabilecek yöntem ve fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim?

  • Merhaba, boy kilo uygun. Popo, basen, iç bacak ve diz içinde yağlanma olabilir. Bu bölgelerin 2 veya daha fazlasından yağ alımı gerekir. Net fiyat ve bilgi için 0090 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz. Görüşme ücretsiz.

 7. Merhaba Defne hanım,
  2 senedir düzenli spor yapmama rağmen göbek ve yanlarda istediğim forma giremedim. Yaş: 39, boy: 165, kilo: 72.
  Ortalama fiyat bilgisi ve süreç hakkında kısa bilgi verebilirseniz memnun olurum.
  Teşekkürler.

 8. Merhaba, 30 yaşındayım üst bacak kalçalarımda yağlanma var. Çok kilolu değilim ama yine de bu operasyonu değerlendiriyorum. Boy:167 Kilo: 52. Tedavi süresi, fiyat vb bilgi paylaşır mısınız? Teşekkürler

  • Merhaba, alt bacak inceltmeye pek sıcak bakmıyorum ama isterseniz 0 212 2967878 den randevu alıp gelin bakalım. 0 533 6921598 e foto gönderebilirsiniz.

 9. Sıfır basene sahip ben düşük bel ve kahve yüzünden üniversite çağında basenlendim. Diyet kilo al ver hep çıkıntı hep çıkıntı sanki bi top oturtmuşlar yandan 😢

 10. Defne hanım merhabalar
  23 yasındayım. Boyum 170, 64 kiloyum. Genel olarak kilomdan şikayetçi değilim ancak basen bölgesinde, iç bacakta ve dizin iç yan kısımlarında toplanmış bölgesel yağlanmalarım mevcut. Operasyon süreci ve fiyat hakkında bilgi almak istiyorum
  Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

 11. Merhaba defne hanım
  40 yaşındayım .184 boy 103 kiloyum fazla bölgem karın bölgesi liposuction ameliyatını olmak istiyorum fiyatlandırma ne kadar acaba yardımcı olurmusunuz, şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

 12. Merhabalar,
  Yıllardır kilo olarak normal durumda olsam da göbeğimde sanki basketbol topu taşıyorum. 98 kiloya kadar çıkmam daha sonra obezite korkusu nedeniyle 83 kiloya kadar düşmeme rağmen göbeğimde gram azalma olmadı.Spor yapsam da vücut çalışsam da sanki lanet gibi karnımda duruyor ve sanırım jinekomasti de var. İzmir’de yaşıyorum ve kime fiyat sorsam dolar bazında çok fahiş fiyatlar veriyorlar. Defne hanım bana ne kadar fiyat verebilirsiniz ve nasıl yardımınız dokunabilir bana cevap verirseniz sevinirim.

 13. Merhabalar hocam yaşım 24, boy 1.75, kilo 85, karın bölgem 100 cm yoğunluk simit yan bölgelerinde ne önerirsiniz fiyatlandırma ortalamaları ne olur yardımcı olursanız sevinirim.

  iyi çalışmalar…

   • Merhaba ben 27 yaşındayım boynumda yani ensemde tümseklik var önceden yoktu ama şimdi omuzlarım düşük kafam öne doğru ensem bıffala hörgücü gibi ayrıca boynumda da kilo alımı olmaya başladı duruş olarak çok kötü boyun düzleşmesinden dedi doktor ama öyle görünmüyor ben internetten araştırdım tıpkı bıffala hörgücü gibi ne yapmalıyım

    • Merhaba
     Bu durum sadece orada yağlanma ile ilişkili olmayabilir. Dahiliyede ve ortopedide muayene olun onlar normal ise boyun MR i çektirin. Sonucunuz ile muayeneye gelin.

 14. Merhaba hocam yaşım 29 boy:1.56 kilo 74. Hocam kalça bacaklarda hiç sorunum yok ama iri bi bebek doğurdum. Karnım komple çatlak ve sarkti. Göbeğim benden ayrı bı cumhuriyet gibi. Fiyat bilgisi alabilir miyim

 15. Hocam merhaba ben 1,61 boyundayım 59 kiloyum iki doğum yaptım sezaryan ile doğum yaptıktan sonra göbeğimi bir türlü eritemedim göbek yağımı aldırmak istiyorum ucret ne kadar olur acaba

 16. İyi akşamlar Defne hanım benim de karın ve bel bölgemde vücuduma göre orantısız bir yağ birikimi var liposuction fiyatlarınınız nedir 1.66 boy 61 kiloyum. Ayrıca basenli biri olmama rağmen popomda çok düz şekillendirmek istiyorum ama yağ enjektesinden sonra popo tekrar eski haline kolay döner diye de duydum acaba fiyat ve bilgilendirme yapabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

 17. Merhaba Defne hanım ,
  166 boy 64 kilo üst beden s iken alt beden XL diz den kalçaya kadar olan bölümdeki bir türlü kurtulamadığım yağlardan kurtulmak istiyorum
  Fiyat bilgisi rica ediyorum

 18. Merhaba, boyum 170, kilom 80.. İkinci doğumdan sonra göbek bölgesi ne yaptıysam düzelmedi. Gören 5 aylık hamileyim sanar. Deri ile birlikte kesip atmak istiyorum bazen. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler..

 19. Merhaba Defne Hanim,
  boyum 1,61 kilom 63-64 kg, 22 yasindayim.
  Kollarimdaki yaglardan liposuction yöntemi ile kurtulmak istiyorum.
  Fiyati ögrenebilir miyim

 20. Merhaba hocam ben 1.68 boyunda yaklasik 83 kilodayim fizigim duzgun fakat gobek cevrem yaklasik 95 cm civari bisey duz bir karina sahip olmak istiyorum bunun icin bir operasyon gerekiyormu gerekiyorsa nekadar bir sure gerekir yapmam gereken seyler nelerdir bir zarari varmidir bide fiyat nedir cunku yurtdisinda yasiyorum zamanim kisitli (tesekkur ederim)

 21. merhabalar. 35 yaşındayım. 181 cm boyunda 85 kiloyum abdominal bölgede çok hafif yaglanmam mecut. egzersiz ve diyetle atamadım. fiyat ne kadar olur acaba. 112 AMBULANS görevlisiyim. sevgiler.

 22. Merhaba Hocam,
  Sezeryan ile doğum yaptım 1 sene oldu .
  Boyum 1.58 kilom 74 ameliyat için uygun mudur.26 yasındayım.
  Çalışıyorum kaç günde iş başı yapabiliyorum. Fiyat nedir bilgi rica ederim.

 23. Merhaba ben 38 yaşındayım 163cm boy ve 72 kilodayım çok aşırı göbek ve bel yağlanmam var bir türlü yok edemedim göbeğimi fiyat verebilirmisiniz

  İyi günler

 24. hello there, i just wanna ask about the face liposuction for my mom, she wishes to do it, and im helping her to find a good place!! please WhatsAap me if you have this service at your clinic.. my number is

  i will be waiting !!
  best regards
  maram

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Yaş, boy ve kiloyu da yazın.

 25. Karin bolgesi ve basen bölgesi için liposuction ve vücut şekillendirme fiyat alabilirmiyim. 160 boy 57 kilo. Yada aynı bölgeler için soğuk lipoliz fiyatı nedir.

 26. Merhaba hocam. Ben 1.60 boyunda 84 kiloyum. Cok diyetler yaptim yaklasik 15 kilo verdim. Ama göbek bölgesinde sarkma var bu da beni cok rahatsiz ediyor. Bu yöntemle kurtulabilirmiyim? Bilgilendirirseniz sevinirim. Ve bir fiyat ögrenebilirmiyim?

 27. Mrb Defne Hanim,

  Bacak, kalca bölgeme liposuction yaptirmak istiyorum. 166 boy ve 83 Kiloyum.uygunmuyum bu işleme? Türkiyeye gelip 10 gün kalma imkanim var simdilik sadece. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 28. Merhaba hocam 1.57 boyunda 55kiloyum 30 yaşındayım iki doğum yaptım karın bölgemdeki çatlaklardan ve sarkmadan bu yöntemle kurtulabilirmiyim?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.