1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 6 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kol Germe

Kol üst bölge yani pazu derisi, yaşın ilerlemesi ve özellikle çok kilo alıp verme sonucu sarkabilir. Kolu yukarıya doğru kaldırınca ve kısa kollu giysiler giyince kişiyi rahatsız eder. Kol estetiği de vücut güzelliği için elzem hale gelmiştir.

Kol derisi neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle üst kolun arka ve iç yüzünden dirseğe doğru olan deride sarkma oluşur.

Kol germe ameliyatı nasıl planlanır?

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması yapılır. Bazen deri bolluğu koltuk altı ile sınırlıdır. O zaman koltuk altında gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada ise deri bolluğu dirseğe dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda koltuk altından dirseğe dek uzayan kolun arka iç kısmında kalan bir iz bırakarak kol germe işlemi sağlanır. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz.

Ameliyat ne kadar sürer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Kol germe ameliyatı genel veya lokal anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 1,5-2 saattir. Lokal ameliyat olanlar aynı gün taburcu olabilirken, genel anestezi altında ameliyat olan hastalar ertesi gün taburcu edilebilirler. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. İlk günler elastik bandaj kullanılır. Kollar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Meme sarkması ile kol sarkması ameliyatı bir arada yapılabilir mi?

Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Memelerdeki sarkma genelde kol sarkması ile koltuk altı bölgesinden bağlantılıdır. Bu nedenle meme toplama ameliyatı kol sarkması ile bir arada toplanabilir. Böylece daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur. (Bakınız kombine ameliyatlar ana sayfa)

Ameliyat sonrası ne gibi sorunlar olabilir?

Karşılaşabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kolun arkasında kalan iz bazı hastalarda daha belirgin olabilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izin genişlememesi için kol hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Kol germe ameliyatı fiyatları

Yasal zorunluluklardan dolayı burada fiyat yayınlayamıyoruz. Kol germe ameliyatı fiyatları ve sormak istediğiniz diğer sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Konuyla ilgili videomuzu izleyin:

203 YORUMLAR

 1. Merhaba, kilo alip vermekten kaynakli kolumda sarkmalarim oldu fakat bu sarkmalar dirsegime kadar degil koltuk altimda yumru şeklinde belirgin mini kol germe ameliyatı yapıyor musunuz, ya da iz kalmasindan cekindigim icin baska yontemleriniz var mi koltuk alti germe fiyati alabilir miyim ?

 2. Defne hanım ;
  Fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmaların düzeltilmesi için kol,bacak,göğüs,karın germe
  ameliyatının ücretinin yaklaşık ne kadar olduğu hakkında bilgi alabilir miyim ? lütfen

 3. Kilo vermeye bağlı olarak kol sarkması ve göbek sarkması oluştu. Fiyat alabilir miyim ve nerede çalışıyorsunuz? Ek olarak çatlak tedavisi de yapıyor musunuz?

 4. İyi Günler,
  Kilo verdim kollarımda ve bacak arasında hafif sarkma var.Kolsuz kıyafet giyemiyorum.Lütfen bana fiyat bilgisi verirmisiniz
  Saygılarla

 5. merhaba,
  ben 62 kilo verdim ve vücudumda sarkmalarım var.
  öncelikli olarak kollarımdaki sarkmalardan kurtulmak istiyorum.
  fiyat bilgisi verebilirmisiniz?

 6. Hocam ben İstanbul da degilim ameliyat icin size gelmek istiyorum kollarimdan cok rahatsizim bu ameliyat icin gerekli tutar nedir, ayrica gogus sarkma problemim de var bununla birlikte olunca da fiyat nasil olur?

 7. Hocam ben İstanbul da degilim ameliyat icin size gelmek istiyorum kollarimdan cok rahatdizim bu ameliyat icin gerekli meblağ nedir, ayrica gogus sarkma problemim de var bununla birlikte olunca da fiyat basil olur?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.