1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 8 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,25.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kol Germe

Kol üst bölge yani pazu derisi, yaşın ilerlemesi ve özellikle çok kilo alıp verme sonucu sarkabilir. Kolu yukarıya doğru kaldırınca ve kısa kollu giysiler giyince kişiyi rahatsız eder. Kol estetiği de vücut güzelliği için elzem hale gelmiştir.

Kol derisi neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle üst kolun arka ve iç yüzünden dirseğe doğru olan deride sarkma oluşur.

Kol germe ameliyatı nasıl planlanır?

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması yapılır. Bazen deri bolluğu koltuk altı ile sınırlıdır. O zaman koltuk altında gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada ise deri bolluğu dirseğe dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda koltuk altından dirseğe dek uzayan kolun arka iç kısmında kalan bir iz bırakarak kol germe işlemi sağlanır. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz.

Ameliyat ne kadar sürer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Kol germe ameliyatı genel veya lokal anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 1,5-2 saattir. Lokal ameliyat olanlar aynı gün taburcu olabilirken, genel anestezi altında ameliyat olan hastalar ertesi gün taburcu edilebilirler. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. İlk günler elastik bandaj kullanılır. Kollar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Meme sarkması ile kol sarkması ameliyatı bir arada yapılabilir mi?

Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Memelerdeki sarkma genelde kol sarkması ile koltuk altı bölgesinden bağlantılıdır. Bu nedenle meme toplama ameliyatı kol sarkması ile bir arada toplanabilir. Böylece daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur. (Bakınız kombine ameliyatlar ana sayfa)

Ameliyat sonrası ne gibi sorunlar olabilir?

Karşılaşabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kolun arkasında kalan iz bazı hastalarda daha belirgin olabilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izin genişlememesi için kol hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Kol germe ameliyatı fiyatları

Yasal zorunluluklardan dolayı burada fiyat yayınlayamıyoruz. Kol germe ameliyatı fiyatları ve sormak istediğiniz diğer sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Konuyla ilgili videomuzu izleyin:

319 YORUMLAR

 1. Merhabalar,
  48 yaşındayım. 1.58 boy, 55 kilo. Hic kilo alip vermedim. Ancak kol ve bacaklarim vucuduma oranla herzaman tombikti. Yumusak bir derim var. Doğal olarak sarkti. Koltukaltımdaki yağ dokusu ve dirseklere kadar sarkmıs olan kollarim beni rahatsiz ediyor. Göğuslerim kücük, 75B. Kol germe, koltukalti ayni anda yapılabir mi? Teşekkürler

 2. Merhaba göğüs protezi ve kol germe küçültme ameliyatı hakkında Bilgi ve fiyat almak istiyorum birde omuz ve ön koldan yağ alımı yapabiliyor musunuz ? Boyum 1.73 kilom 57 30 kilo verdim vücüfuma göre kollarım ve omuzlarım aşırı geniş ve ister istemez sarkmalarım var dönüş yapabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 3. Merhaba defne hanim. 4 kez sezeryan oldum ve gobek alti sarkma var,karin ve kol germe ameliyati ayni anda yapilabilirmi, tam iyilesme ne kadar surer ve fiyat nedir acaba

 4. Merhaba 21 yaşındayım 69 kiloyum ve boyum 165. Kilo alımım kollardan olduğu için sarkmalar oluştu fiyat bilgisi alabilir miyim ve kliniğiniz nerede. Teşekkür ederim

 5. Merhaba Yaşım 27 yaşında 80 kilo 155 cm boyum var zayıflama evresindeyim göbek sarkmam mevcut , kaç kiloya düştükten sonra bu işlemi olmalıyım, Sgk anlaşmalı mıdır?
  Ne kadar ücreti vardır göbek sarkma ameliyatının, şuan olabilir miyim ameliyat ile birlikte liposuction ile yağları alıyor musunuz?

 6. Merhabalar 55 kilo verdim. Spor yapmadığım için kolum da ve bacaklarım da sarkma oldu. Kol ve bacak germe amaliyatı için fiyat öğrenebilir miyim ?

 7. Merhaba
  25 yaşında 1.72 boy 65 kiloyum toplam 39 kilo verdim ancak karın göğüs ve kollarımda aşırı sarkma var. Hepsi için fiyat alabilir miyim?

 8. Merhabalar yaşım 26 , 1.57 boyunda 53 kiloyum. 15-20 kilo kadar verdim. Buna bağlı olarak kolumda 3 cm, uyluklarda ve karın bölgemde spor yapmama rağmen hafif düzeyde gevşeklikler oldu. Bunun için fiyat alabilir miyim ?

 9. Merhaba yaşım 28 boyum 150 cnm şuan kilo verme sürecindeyim sürekli kilo alma verme yüzünden ve doğum ile birlikte göbeğimde çok sarkma oldu, ben şuan 81,700 kiloyum ne kadar kilo verdikten sonra göbekikol ve meme dikleştirme amelşiyatı olabilirim? fiyatlarınız bu üç bölge için nedir? işlem süreci ile ilgili de bilgi verir misiniz?

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz fazla. O yüzden kol germe ve karın germe için 70 veya altına düşmeniz gerekir. Ama meme dikleştirme yapılabilir. 

 10. Merhabalar 25 yaşındayım çocukluktan yanlış beslenme nedeniyle üst kol kısmım çok etli zayıf olmama rağmen üst koldan sıkıntı yaşıyorum inceltme nasıl oluyor fiyat nedir öğrenebilir miyim

 11. Merhabalar
  Kilo alıp vermeye bağlı kollarımda sarkma var 41 yaşındayım kol germe ve göğüs toparlama ameliyatının fiyatını öğrenebilirmiyim

 12. Merhabalar defne hanım ben de kilo al ver seklınde zayıflamaya baglı kollarımda sarkma oluştu.Ameliyat olmak istiyorum.Lokal anestezıyle olduğunda acı hıssetmeler olabılıyor mu?lokal anastezıyle olması ameliyat süresini etkılıyor mu?/2.bir sorum olacak, karın germe ameliyatı da yapıyor musunuz aynı anda 2 ameliyatında olabılır mıyız?Ve kol germe nin ücret bilgısını karın germenın ücret bilgısını rica ediyorum.(Yerınız nerede amelıayatı nerede yapıyorsunuz bilgı verırsenız çok memmun olurum.)

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.