1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 7 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,14.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kol Germe

Kol üst bölge yani pazu derisi, yaşın ilerlemesi ve özellikle çok kilo alıp verme sonucu sarkabilir. Kolu yukarıya doğru kaldırınca ve kısa kollu giysiler giyince kişiyi rahatsız eder. Kol estetiği de vücut güzelliği için elzem hale gelmiştir.

Kol derisi neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle üst kolun arka ve iç yüzünden dirseğe doğru olan deride sarkma oluşur.

Kol germe ameliyatı nasıl planlanır?

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması yapılır. Bazen deri bolluğu koltuk altı ile sınırlıdır. O zaman koltuk altında gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada ise deri bolluğu dirseğe dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda koltuk altından dirseğe dek uzayan kolun arka iç kısmında kalan bir iz bırakarak kol germe işlemi sağlanır. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz.

Ameliyat ne kadar sürer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Kol germe ameliyatı genel veya lokal anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 1,5-2 saattir. Lokal ameliyat olanlar aynı gün taburcu olabilirken, genel anestezi altında ameliyat olan hastalar ertesi gün taburcu edilebilirler. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. İlk günler elastik bandaj kullanılır. Kollar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Meme sarkması ile kol sarkması ameliyatı bir arada yapılabilir mi?

Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Memelerdeki sarkma genelde kol sarkması ile koltuk altı bölgesinden bağlantılıdır. Bu nedenle meme toplama ameliyatı kol sarkması ile bir arada toplanabilir. Böylece daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur. (Bakınız kombine ameliyatlar ana sayfa)

Ameliyat sonrası ne gibi sorunlar olabilir?

Karşılaşabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kolun arkasında kalan iz bazı hastalarda daha belirgin olabilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izin genişlememesi için kol hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Kol germe ameliyatı fiyatları

Yasal zorunluluklardan dolayı burada fiyat yayınlayamıyoruz. Kol germe ameliyatı fiyatları ve sormak istediğiniz diğer sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Konuyla ilgili videomuzu izleyin:

253 YORUMLAR

 1. kaly gelsin iyi günler kol ve karın sarkması var bunun için operasyon öneriyor musunuz fiyat ve bilgilendirme almak istiyorum. detayını mailde konuşabiliriz.

 2. Merhaba,
  Yaklaşık 30 kilo verdikten sonra kolumda sarkma meydana geldi ve ameliyat olmayı düşünüyorum. Tahmini de olsa fiyat bilgisi verebilir misiniz? Ayrıca ameliyat izlerinin kırmızıdan ten rengine dönmesi genellikle kaç ayı buluyor?

 3. Merhabalar 20 yaşındayım 11 ay önce tup mide amilyat oldum kollarim karnim göğüslerim ve iç bacakta sarkmalarim var bunlar için bir fiyat alabilirmiyim

 4. Merhaba yaşım 35 mide ameliyatı oldum. kollarda ve göğüslerde sarkma oldu. bunların toparlanması için bir fiyat bilgisi alabilir miyim.iyi çalışmalar…

 5. Merhaba 27 yaşında 1.64 boy 92 kilodan 60 kiloya düştüm Doğumdan sonra kilo aldığım için vücudumda hem karın kısmında hem kollarda hemde bacaklarda çok fazla sarkma var. Kol ve karın kısmında hem deri fazlası hemde sarkma var. Başlasam kaç ay süreyle hepsi ameliyat olup düzelir birde fiyat bilgisi verir misiniz Defne hanım?

 6. Merhaba kol germe için çok iz kaldığını öğrendim 49 yaşındayım 67 kiloyum 25 kg verdim eski çatlak ve sarkma var ameliyat izi konusunda ve fiyat konusunda bilgilendirir misiniz

 7. Merhaba 173 boyunda ve 80 kiloyum. Kollarımda kalınlığı ve kilo alıp vermemden kaynaklanan çatlaklar beni çok rahatsız ediyor. Ayrıca kollarımda yağlanmada mevcut. Nasıl bir çözüm önerebilirsiniz ve fiyat öğrenebilirmiyim. 28 yaşındayım.

 8. 19 yaşında 175 boyunda 78 kiloyum. Kilo vermeden sonra kolumda sarkma oldu ve daha öncesine dayanan çatlaklar var.Fiyat öğrenebilir miyim? Bir de yüksek ağırlıklı spora, fitness’e ne kadar sonra başlayabiliriz?

 9. Iyı Günler ben 170 kilodan 85 kiloya düşdüm kollarimda aşırı sarkama var Kol Germe için fiyat alabılirmıyım 26 yaşında yım ve Almanyada yaşıyorum

 10. 130 kilodan 75 kiloya düştüm ciddi şekilde bacak kol gögüs sarkmam var. 3 yıl önce göbek gerdirme ameliyatı oldum. Kol bacak ve silikon ilaveten gögüs ameliyatı fiyatını ögrenebilirmiyim. Gögüs kol aynı anda yapılıyo die biliyorum. Bacak ameliyatı ne kdar süre sonra yapılıo. Yaşım 27

 11. Mrb kol germe ve meme estetigi yuvarlak silikon iki ameliyat ayni gün yapilirmi ve iki ameliyatin ücreti ne kadar cevap verirseniz sevinirim tesekkürler

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.