1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 40 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,23.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Karın Germe Ameliyatı

karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı gerektiren karın derisi sarkması genellikle kadınlarda olmaktadır. Bununla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alma sonucunda karın ve göbek derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır. Kadınlarda en önemli etken  geçirilmiş hamileliklerdir. Genetik faktörlerin etkisi nedeniyle hastalarımıza milliyet sorgulaması da yapıyoruz. Karın ön duvarını yapan ve iç organları içerde tutarak karnın düz görünmesini sağlayan kasların arasında bulunan dokuların yırtılması ile kaslar birbirinden ayrılır ve içerden organların itmesi ile karın dışarı doğru çıkmış ve sarkık görünür. Önemli ölçüde kilo kaybı da karın derisinin gevşeyip sarkmasına yol açar. Karnınız sadece yağlanmakla kalmamış, ayrıca kasların araları açılmış ve sarkmışsa karın estetiği, karın germe  “abdominoplasti” ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Karın gerdirme ameliyatı ile hamilelik sonunda karnın genişleyen ön duvarı daraltılır, gevşeyip araları açılmış karın kasları sıkılaştırılır, sarkan karın derisinin fazlası yağlarla birlikte alınır.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünün. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Karın gerdirme ameliyat sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Ayağa kalkmanızı takiben idrar sondası çekilir. Karın germe ameliyatından hemen sonra ameliyathanede kişiye uygun korse giydirilir.

Karın gerdirme ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Bu dönemde cerrahınız size uyulması gereken bazı noktaları hatırlatacaktır. Eğer sigara içiyorsanız, buna karın germe ameliyatından 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bu dönemde ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir. Karın germe ameliyatı öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanacaktır.

Mini Karın Germe

Karın germe operasyonunun planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan mini abdominoplasti ya da liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir. Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede azalıp sarktığı durumlarda uygulanır. Mini karın germe, sadece göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesidir. Bel ve kasıklara etkisi olmaz, göbek deliğini düzeltmez. Karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir.

Karın estetiği sonrası hamile kalabilir miyim?

Bu ameliyat ne hamile kalmanıza engel olur ne de gebelik sırasında bir sıkıntı yaratır. Ama doğumdan sonra karnınız yine bir miktar gevşeyecektir.

Doğum sonrası ne zaman karın germe ameliyatı olabilirim?

Karın gerdirme de anneler için ideal zaman birinci yılın sonudur. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş oluyor hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkıyor. Karın gerdirme operasyonu daha sonraki hamilelikler için bir problem de teşkil etmez. Ancak çok yakın bir tarihte yeni bir gebelik planlanıyorsa yine bu ameliyatı ertelemekte fayda var. Yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar oluşacağını göz önüne almak ve tedaviyi ikinci hamilelikten sonraya bırakmak daha doğrudur.

Kilo alıp verme sonucu karın deformasyonu oluşanlarda ameliyat için en doğru zaman ne zamandır?

Karın germe ameliyatınızı kilo verme sürecinin sonunda yapmakta fayda var. Böylece deformasyonun tamamını görmek ve tedavi etmek mümkün olur. Fakat bazen kilo verme sürecinde belli bir aşama kaydeden hastalara ameliyat ile destek vermek kilo verme sürecine adaptasyonu arttırır.

İkinci kez karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Önceki ameliyatınızdan 1 yıl kadar sonra güvenli olarak ikinci kez karın germe  ameliyatı olabilirsiniz. Ama bu ikinci ameliyatınızda eğer yağlarınızı da aldırmak istiyorsanız bu ameliyatta karın ve bel bölgesinden çok sınırlı yağ alınabileceğini hatırlatırız.  Bu bölge daha önceki klasik teknik ile yapılan ameliyatta zeminden kaldırılmış olduğu için kan dolaşımı normalin altında kabul edilir ve yağ alma gibi yıpratıcı işlemler mümkün ise yapılmaz.

Ameliyat izleri beni ne kadar rahatsız eder?

Karın germe ameliyat iziniz iç çamaşırı içerisinde kolaylıkla gizlenebilir. İnce pembe renkte olan çizgi giderek beyazlayacaktır. Doktorunuzun size önerdiği iz kremlerini ve silikon bantları kullanarak karın ameliyatı izini mümkün olduğu kadar daha az belirgin hale getirebilirsiniz.

Karın germe beraberinde liposuction yapılabilir mi?

Bu sorunun cevabı doktorunuzun kullanacağı teknikte gizlidir. Klasik tekniklerde yağ alma bu ameliyat ile beraber yapılamaz. Ama son tekniklerde ameliyat daha basitleştirildiği için istenildiği kadar yağ da alınabilir. Bu konuda doktorunuza danışın.

Karın Germe sonrası ne kadar sürede normal hayatıma dönebilirim?

karın germe

Karın germe ameliyatından sonraki ilk birkaç günde karın bölgesi şiş olacaktır. Ayrıca ilaç alımı ile giderilebilen ağrı ve rahatsızlık duyulması da normaldir. Ameliyat sırasında yerleştirilen drenler genellikle 3.-5. günlerde çıkarılmaktadır. Uygulanan cerrahi girişime bağlı olarak hastanede bir, nadiren de birkaç gün kalınır.

Başlangıçta dik durmada zorluk yaşansa da erken dönemde yürüme başlatılacaktır. Dikişlerin alımı, pansumanlar, yıkanma ve korse kullanımı hastanın durumuna ve cerrahın ameliyattaki tercihlerine bağlıdır ve ameliyat sonrası dönemde planlanacaktır.

Karın germe operasyonu sonrasında tekrar eski aktivitelere dönüş birkaç hafta alabilir. Hastanın fiziksel durumu iyi ve güçlü karın kaslarına sahip ise bu süreç daha da kısa sürer. Egzersiz yapılması iyileşme sürecini olumlu etkileyecek, oluşan şişliğin azalmasına, kan pıhtısı atma riskinin düşmesine ve karın kas tonusunun kazanılmasına yardımcı olacaktır. Ancak özellikle karın kaslarını zorlayacak sıkı egzersiz programları; bunların rahatlıkla yapabileceği döneme kadar ertelenir.

Karın germe ameliyatına bağlı gelişen izler ilk 3-6 ay boyunca kızarık bir görünüm sergileyecek ama zamanla solarak daha az belirgin hale gelecektir. Bununla birlikte bu izler her zaman iç çamaşırı ve bikini altında kaldığı için hastaları olumsuz yönde etkilememektedir.

Karın germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Tüm cerrahi girişimler bazı belirsizlikler ve riskler taşımaktadır. Her yıl yüzlerce karın germe ameliyatı başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu ameliyat vücudun şekillendirilmesi konusunda deneyime sahip bir estetik cerrahın elinde çok iyi sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte tüm cerrahi girişimlerde görülebilen anesteziye ait riskler ve bu ameliyatla ilgili özel riskler bulunmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrasında görülebilecek özel riskler arasında yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi, kan pıhtı atması ve kötü yara iyileşmesi sayılabilir. Yara yeri enfeksiyonu drenaj ve antibiyotik kullanımı ile giderilebilmektedir. Ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi ameliyatta genellikle yerleştirilen drenler nedeniyle nadiren görülmekte ise de gerçekleştiğinde gerektiğinde ikinci bir müdahale ile giderilmektedir.

Kan pıhtısı atma (emboli)  durumu özellikle yaşlı hastalarda akılda tutulması gereken, yaşamı riske atabilecek ve her ameliyat sonrası görülebilecek bir komplikasyondur. Bu risk de genellikle karın germe ameliyatı sonrası hastayı erkenden ayağa kaldırıp yürüterek, varis çorabı kullanarak ve bazı ilaçların kullanılması ile giderilmektedir.

Kötü yara iyileşmesi genellikle belirgin izlerin oluşması ile sonuçlanmaktadır. Bu durum bazen bu kötü izleri gidermeye yönelik ikinci bir müdahaleyi düşündürebilmektedir. Sigara içen kişilerde ve yara iyileşmesini bozan sistemik hastalığı olanlarda (şeker hastalığı gibi) kötü yara iyileşme riski daha fazladır.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Kargın germe ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Karın germe ameliyatının nasıl yapıldığını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=619nyhBzdTM

1073 YORUMLAR

 1. Merhaba 73 kg iki aylik bebegim var. dogum sonrasi gobegim bel oyuntum yok oldu.60 kg ile hamile kalmistim. Simdi bel inceltme karnimi duzlestirme istiyorum. Oncelikle iyilesme sureci ameliyat nasil oluyor kisa bilgi alabilir miyim birde ozel saglik sigortam koc allianz var ameliyat olursa nasil bir ucret oluyor sigorta karsiliyor mu teskekurler

  • Merhaba, bu tür bir işlem için doğumdan sonra en az 6 ay hatta tercihen 1 yıl geçmesi gerekir. Karın derisi ve dokular iyice iyileşmeli. Sonra ne yapılacağına bakmak lazım. Özel sigortaların estetik ameliyatı karşılayacağını sanmam.

 2. Merhabalar. 29 yaşında 1,82 boyundayim. 103 kilodan 80 kiloya düştüm ve vücut yaptım fakat göbeğimde az bir deri kaldı. Fiyat ne olabilir? *teşekkürler

 3. Merhaba defne hanım. boyum 1.60 ve kilom 56. iki çocuk sahibiyim ve sezaryen ile dünyaya getirdim. karnımda yırtık ve kaslarda zayıflık var. karnımda ayrıca yağlanmadan dolayı 5 aylık bir görüntü mevcut. göbek deliğim diye bir şey kalmadı fıtık halinde. konu hakkında bilgi ve fiyat alabilir miyim?

  Teşekkür ederim.

 4. 30 yasindayim. 7 ay once ikiz dogum yaptim. 62 kiloya dustum ama karnimdaki yaglanma ve sarkma beni cok rahatsiz ediyor. Fiyatlar hakkinda bilgi alabilirmiyim?

 5. Merhaba ben surekli kilo alip veren biriyim o yuzden karin bolgemde ve belimin yanlarinda yag tabakasi cok rahatsız edici. Yaşım 35 boyum 185 kilom 115. Fiyat alabilir miyim karin germe ameliyati ve karin ve bel bolgemdeki yaglari aldirmak icin. Ayrica göğüs bolgemde ve sirtimda da sarkma var. Komple paket olarak yag aldirma ve germe operasyonu icin fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

 6. 45 yaşında 4 çocuk annesi 1,65 boyunda 77 kilom var doğum sonrası göbek yağ aldırma ve gerdirme hakkında fiyat ile yaptığınız ameliyatlarda öncesi sonrası paylaşırmısınız

 7. 31 yasindayim. Hic dogum yapmadim ama gobegim 5 aylik hamile gibi duruyor . yag cok fazla. 75 kiloyum . bi suru spor ve diyet yapmame ragmen gobekten kurtulamadim. amelyat ucretini ogrenmk istyorum

 8. Karın gerdirme ameliyatı fiyatlarını öğrenebilir miyim ayriyeten kollarımda ve bacaklarımda da sarkma var onlarda da aynı işlem mı uygulanacak.

 9. Ben 44yaşındayım ilk çoçuğumu sezeryala diğer üç çocuğumu normal Doğumla dünyaya getirdim karnımda aşırı yağlanma ve sarkma va bunun için fiyat almak istiyorum

 10. Merhaba, 6 ay önce doğum yaptım. Hamileliğimde 20 kilo aldım. Kiloların hepsi gitti neredeyse ancak karnımda çok fazla çatlak ve sarkmalar var. Açıkcası hayatımda 50 kiloyu bile görmemiştim. Şuan bu karnımdan çok rahatsızım. Fiyat bilgisi alabilir miyim ?

 11. Ikiz gebelik sonrasi dokuz sene oldu ama ne gobegimde azalma nede sarkmada toparlanma olmadi.. Boy 1.65 kilo 61 karin germe ameliyati icin, fiyat verebilirmisiniz?

 12. Merhaba ben 20 yaşındayım aşırı kilo kaybı sonrası göbeğim ve göğüslerim sarktı. Kombine estetik ameliyatı olarak göğüslerimi dikleştirmek ve karnımı gerdirmek istiyorum. Fiyat ortalaması ne kadar öğrebebilir miyim? Teşekkür ederim, iyi günler.

 13. merhaba
  bu amayit sonrası iz kalıyor mu karın germe ameliyatı fiyatını öğrenebilir miyim ? ameiyat sonrası iğleşme süresi tahmini kaç gündür

 14. ıyı gunler hocam boyum 1.65 kılom 96 spor yaapıyorum ama göbegımden kurtulamıyorum.bu amelıyat hakkında bıraz bılgı bır de fıyat konusunda maıl atabılırmısınız..?

 15. Bende karın germe ameliyatı için fiyat alabilir miyim 26 yaşındayım bir doğum yaptım çok zayıfım göbeğimde biraz deri birikintisi var bınun için fiyat istiyorum

 16. Merhaba 2014 ve 2016 yıllarında iki kez normal doğum yaptim göbek sarkması ve çatlaklardan rahatsızım karın germe için fiyat alabilir miyim?Bir de liposakşın tekniği ile aynı anda tüm yağlardan kurtulabilir miyim?

 17. İyi günler 32yasındayım 3dogum yaptım karın germe ameliyatı olmak istiyorum fiyat almak istıyorum karnımda yağ yok sadece deri fazlası var göbek deligime kadar

 18. Defne hanım boyum 1.60 kilom 67.doğum sonrası oluşan karın sarkması mevcut.. sömestr tatilinde karın germe ameliyatı planlıyorum..sizden yaptığınız ameliyatlarla ilgili öncesi-sonrası fotoğraflarını ve fiyat bilgisini mail olarak göndermenizi rica ediyorum..

 19. 30 yaşında 1 çocuk annesi 1,60 boyunda 87 kilom var doğum sonrası göbek yağ aldırma ve gerdirme hakkında fiyat ile bilgi paylaşırmısınız

 20. Selamün aleyküm hocam ben 145 kg kendi tüp mide ameliyatı oldum ve şuan 93 kg tüm ama çok fazla göbeğin şarkıyı bir noktaya n fiyatı nedir

 21. Defne Hanım merhaba
  36 yaşındayım.2008 ve 2016 yıllarında sezeryan ile doğum yaptım. Yarım kiraz büyüklüğünde bir göbek fıtığım oluştu 60 kilo ve 155 boyundayım.doğum öncesi de 58 kg. idim.karın germe ameliyatı olmak istiyorum.fiyat bilgisi rica ediyorum.

 22. Mrblar 33 yasındayım bır ıkız uc cocugum var karın sarkma ve catlaklarım var karın bolgemde kılom yok hıc olmadı zaten suanda 45 kıloyum karın germeoperasyonunda catlaklardanda kurtulabılıyormuyuz ve fıyat bılgısı verırmısnız

 23. İyi akşamlar defne hanım,59 kilo 160 cm boyundayım.doğumlardan sonra karnımda sarkma oluştu.bir de göbek fıtığım var.her iki ameliyatı aynı anda olmak istiyorum.fıtık ameliyatını siz yapmıyorsunuz herhalde.bu konuda ve ücret hakkında bilgi alabilir miyim?

 24. Merhaba
  27 yaşındayım(erkek), boyum 185, kilom 90. Daha önce 150 kg ya kadar çıktım. Sarkıklıklar var. Tam karın germe ameliyatı fiyatını öğrenebilir miyim ? Kombin olarak göğüs derisi alma ameliyatıda aynı anda yapılabiliniyor mu tam germede yapılıyorsa onunda fiyat bilgisini almak isterim. Ayrıca kombin olunca sağlık açısından(pıhtı gibi) risk artar mı yoksa tek tek mi yapmak gerekiyor…
  Teşekkürler…

 25. Hocam merhabalar…12 gün önce karın germe operasyonu oldum fakat halen dik yürüyemiyorum…ne zaman dik yürüyebilirim lütfen yardımcı olurmusunuz?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.