Bacak İçi Germe

20
8883

Bacak derisi neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle uyluk iç kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Sık kilo alıp verme de benzer deri sarkmasına yol açar. Bu duruma kilo fazlalığı da eşlik ediyorsa yürürken bacak içlerinin birbirlerine sürtmesi sonucu kasıklarda pişik oluşumu gözlenir.

Bacak germe ameliyatı nasıl planlanır?

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri      gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması  yapılır. Bazen deri bolluğu kasık bölgesi ile sınırlıdır. O zaman iç çamaşırı ile gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada  ise deri bolluğu kasıklardan bacak iç orta kısmına dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda kasıktan bacak iç orta kısmına dek uzayan  bacak iç kısmında kalan dikey bir iz bırakarak bacak germe işlemi sağlanır. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz.

Bacak germe ameliyat ne kadar sürer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

   Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 2-4 saattir. Hastalar ertesi gün taburcu edilebilirler. Ameliyat esnasında konulan drenler genellikle ertesi gün çekilir. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. Özel bir korse bir ay boyunca kullanılır. İlk günler yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Varis çorabı 1 hafta kadar kullanılmalıdır. Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Karın sarkması ile bacak içi sarkması ameliyatı bir arada yapılabilir mi?

Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Karın sarkmasına genellikle bacak içi sarkması da eşlik eder.  Bu nedenle karın germe ameliyatı ile aynı anda bacak içi de gerilebilir. Böylece hem daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur hem de kişinin iyileşme süreci de kısaltılmış olur. Maliyet olarak da avantaj elde edilmiş olur. (Bakınız kombine estetik yazısı ana sayfa)

Bacağın diğer bölümleri de gerilebilir mi?

Bacak derisinde sarkma genellikle uyluk derisinde olur. Yaşlanma sürecine bağlı sarkma yukarı anlatıldığı gibi genellikle bacak iç üst kısmında bacak derisinin en ince olduğu yerde görülür. Ciddi kilo verenlerde ise bu durum bacağın genelinde görülebilir. Genellikle sadece karın derisi değil kalça ve sırt derisinin de toplanması gerekir. Karın germe ameliyatındaki iz kalçaların yanına ve arkasına doğru uzatılarak bu bölgelerdeki fazlalıklar gerdirilir Aynı anda özel bir ameliyat tekniği ile popo dokusu da daha belirginleştirilir. Bu iki işlem bir arada yapılırken uyluk ön ve arka yüzündeki deride de gerilme sağlanır.

Ameliyat sonrası ne gibi sorunlar olabilir?

Karşılaşabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kasık ve bacak iç kısmında kalan iz bazı hastalarda daha belirgin olabilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izin genişlememesi için uyluk hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Bacak içi germe ameliyatı fiyatları

Op. Dr. Defne Erkara yönetimindeki bacak içi germe ameliyatı fiyatları için bizleri arayınız.

PAYLAŞ

20 YORUMLAR

 1. Selam defne hanim bacak alt baldir kisminda germe ameliyati yapiyormusunuz bilekten sonra yukari dogru genis ve dize daraliyor ve goruntu erkek bacagi gibi bu sekilde ne yapilabilir ve fiyat alabilrmoyim ve bu ameliat 3 gun ise gidebilrmiyim

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. Ayrıca boy, kilo ve doğum sayısı da bildirin. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 2. Merhaba Defne Hanım,
  Bacak germe ameliyati yaptirdiktan sonra hamile kalmak anne ve bebek sagligi acisindan sorun teskil eder mi ve de yapilan operasyonun etkisi hamilelik surecinde bozulma gosterir mi acaba? Bu konuda bilgilerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum.
  Iyi calismalar ve simdiden tesekkur ederim.

  • Etmez ama hamilelikte çok kilo alırsanız bacak yine sarkabilir. Çok rahatsız değilseniz hamilelik sonrasına bırakın. Ya da yaptırıp çok kilo almayın.

 3. Iyi gunler
  38 yaşındayım ve kilo vermem sonrası bacak içlerinde sarkmalar oluştu ve sporla toparlayamiyorum. Estetik hakkında fiyat bilgisi öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Net fiyat vereyim.

 4. Hocam iyi bayramlar. Bacak ici germe ile ilgili fiyat ve bilgi almak istiyorum.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin bakayım.

 5. Bacak içi germe ameliyatı fiyat bilgisi almak istiyorum ve bu amelıyatı geçiren hastaların fotograflarından varsa görmek istiyorum ilginize teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bana 05336921598 e whatasppdan resim gönderin oradan detaylı konuşalım.

 6. Bundan tam 1 yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum. 120 kilodan 70 kiloya düştüm. Şu anda kilo vermem durmuş bir şekilde. Tabi vücudumda iç bacak, karın ve göğüslerde acayip bir sarkıklık mevcut. Kötü görünmesiyle birlikte psikolojik de rahatsız edici. Şu 1 yıllık dönemde hiç spor yapmadım en büyük hatam olarak görüyorum. 20 yaşındayım görenler sporla daha sıkı bi vücuda kavuşacağımı söylüyorlar ama hiç umudum yok. Spor konusunda da zorlanan biriyim. Sarkıklardan dolayı olduğum kilodan daha fazla görünüyorum ve istediğim kiloya düşmeme 10 kilo var. Sizin yorumunuz nedir?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelin görüşelim ne yapabiliriz bakalım. Değilseniz 05336921598 e resimlerinizi gönderin değerlendireyim.

 7. hocam baştan beri alt bedenım ust bedenımden kalın dı hızlı kılolar werdım belim ince ama bacaklarım sarkmalardan dolayı daha kalın gorunuo ; toparlayabılırmıyz?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Rana hanım, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim.

 8. Merhaba Defne hanim,

  Bacak ici germe ve genel olarak bacaktan yag aldirma islemleri icin, size
  Whatsapp üzerinden resim göndersem, bana bi fiyat verebilir misiniz?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 9. Ben 33 yaşındayım çok kilo alıp vermekten ve deri yapım çok ince ve hassa olmasından dolayı çok çatlaklarım var selilitlerim de çok bölgesel…Basenlerimden liposakşın ameliyatı oldum fakat doktor hatası yüzünden komada yattım 2senedir vücudum hala kendini toparlayamadı bacaklarımda çok belirgin şekil bozuklukları var çok kötü eski bacaklarımı özler hale geldim sağlığım gitti …Doktorum tekrar ameliyat yapmak istedi ücretsiz ama ben güvenemiyorum sizce ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olurmusunuz….
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, derideki çatlak ve selülitin tam olarak tedavisi yok. Cerrahi olarak da yok. Ancak LPG gibi bazı cihazlarla kısmi düzelme olabiliyor. Bu da kesin çözüm değil ama denenebilir.

 10. Merhaba Defne hanim,
  Ben 32 yasindayim 15 yaslarindayken 90 kiloda 60 kiloda indim ve iki yil önce hamilelik en dolayi tekrar 30 kilo alip hamilelik den sonra yine kilolari vermemle ic bacaklarim popomda ñ ciddi derece de sarkmalar oldu ic bacak kisimlarimi gerdirmek istiyorum popomuda ayni sekil ve diklestirmek fiyat nedir acaba ve Kombi ameliyat olabilrimi??
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, bacak içi germe ameliyatı sırasında kasık, uyluk içi ve poponun altındaki deri bollukları bir arada alınıyor. Böylece popo da bir miktar şekillenmiş oluyor. Fakat sizi görerek kombine bir işlem gerekip gerekmeyeceğine karar verebilirim Whatsapp dan resim de gönderebilirisniz. Tel no 0 533 6921598, iyi akşamlar.

 11. Bacak germe amelıyat fiyatını ögrenmek veya randevu almak istiyorum
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,görüşmelerim ücretsiz 0 212 2967878 den randevu alarak gelebilirisniz ya da 0 533 6921598 e whatsapp dan resim gönderebilirsiniz değerlendirir fiyat veririm iyi akşamlar

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here