Bacak derisi neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle uyluk iç kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Sık kilo alıp verme de benzer deri sarkmasına yol açar. Bu duruma kilo fazlalığı da eşlik ediyorsa yürürken bacak içlerinin birbirlerine sürtmesi sonucu kasıklarda pişik oluşumu gözlenir.

Bacak germe ameliyatı nasıl planlanır?

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri      gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması  yapılır. Bazen deri bolluğu kasık bölgesi ile sınırlıdır. O zaman iç çamaşırı ile gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada  ise deri bolluğu kasıklardan bacak iç orta kısmına dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda kasıktan bacak iç orta kısmına dek uzayan  bacak iç kısmında kalan dikey bir iz bırakarak bacak germe işlemi sağlanır. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz.

Bacak germe ameliyat ne kadar sürer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

   Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 2-4 saattir. Hastalar ertesi gün taburcu edilebilirler. Ameliyat esnasında konulan drenler genellikle ertesi gün çekilir. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. Özel bir korse bir ay boyunca kullanılır. İlk günler yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Varis çorabı 1 hafta kadar kullanılmalıdır. Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Karın sarkması ile bacak içi sarkması ameliyatı bir arada yapılabilir mi?

Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Karın sarkmasına genellikle bacak içi sarkması da eşlik eder.  Bu nedenle karın germe ameliyatı ile aynı anda bacak içi de gerilebilir. Böylece hem daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur hem de kişinin iyileşme süreci de kısaltılmış olur. Maliyet olarak da avantaj elde edilmiş olur. (Bakınız kombine estetik yazısı ana sayfa)

Bacağın diğer bölümleri de gerilebilir mi?

Bacak derisinde sarkma genellikle uyluk derisinde olur. Yaşlanma sürecine bağlı sarkma yukarı anlatıldığı gibi genellikle bacak iç üst kısmında bacak derisinin en ince olduğu yerde görülür. Ciddi kilo verenlerde ise bu durum bacağın genelinde görülebilir. Genellikle sadece karın derisi değil kalça ve sırt derisinin de toplanması gerekir. Karın germe ameliyatındaki iz kalçaların yanına ve arkasına doğru uzatılarak bu bölgelerdeki fazlalıklar gerdirilir Aynı anda özel bir ameliyat tekniği ile popo dokusu da daha belirginleştirilir. Bu iki işlem bir arada yapılırken uyluk ön ve arka yüzündeki deride de gerilme sağlanır.

Ameliyat sonrası ne gibi sorunlar olabilir?

Karşılaşabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kasık ve bacak iç kısmında kalan iz bazı hastalarda daha belirgin olabilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izin genişlememesi için uyluk hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Bacak içi germe ameliyatı fiyatları

Op. Dr. Defne Erkara yönetimindeki bacak içi germe ameliyatı fiyatları için bizleri arayınız.

PAYLAŞ

362 YORUMLAR

 1. Defne Hanım merhabalar. 24 yaşındayım 77 kilodan 62 kiloya düştüm hedefim 58 kilo olmak iç bacak sarkma ve yağ problemim var. Bi türlü toparlayamadım boyum ise 1.59 ameliyat ile çözülebilir mi? Çözülebilir ise fiyat da alabilir miyim. Teşekkür ediyorum

 2. Merhaba hocam, 20 yaşındayım 4 senelik süreçte inişli çıkışlı toplamda 22 kilo verdim iç bacağımda sarkık olmasa da hareket halinde sallanan bir deri topluluğu var. ameliyat ücreti öğrenmek istiyorum mail atabilirseniz çok sevinirim.

 3. Merhaba, tüp mide ameliyatı ile 94 kilodan 55 kiloya düştüm. Ancak vücudumda ergenlik dönemleri ile beraber kilolu olduğum zamanlara ait çatlaklar var ve üst baldırda her ne kadar spor yapsam da sarkmalar oldu. Karın içinde düşünüyorum ama hamilelik süreci sonrası mı öncesi mi karın ameliyatı iyi olur bilemiyorum. 1.72 boyundayım. Bilgi verirseniz sevinirim

  • Merhaba, baldır germe olmaz ama uyluk germe yapılabilir. Karın germe için ise yakın zamanda hamilelik düşünüyorsanız bekleyin. Yakın zamanda düşünmüyorsanız ve çok rahatsızsanız ameliyat olabilirsiniz. 

 4. Merhaba Defne hanım. Ben 21 yaşındayım ve 170 boyunda 98 kilodan 62 kiloya düştüm hedefim 58 olmak. Vücut şeklim iri göğüs ve alt kısmı iri vücudumun daha doğrusu kalın bacaklarım vardı. Iç bacaklarımda sarkma var fiyat aralığını merak ediyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim. Iyi günler

 5. Merhaba, ben 134 kilodan 78e düştüm. Yaşım 28. Lol, bacak,karın germe ve göğüs dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum. Hepsini ayrı ayrı mı olmam gerekiyor. Ve fiyat almak istiyorum.
  Teşekkürler

 6. Merhaba 55 yaşındayım. 86kgdan 66kg düştüm. Bacak içlerinde gevşeme ve sarkma oldu. Fiyat alabilir miyim? Ameliyatı karar verirsem hangi hastanede gerçekleştiriyorsunuz?
  Teşekkürler iyi günler

 7. Merhabalar bende de ic bacak deformasyonu va kalcamda sekilsizlik var bunlari duzeltmek istiyorum fiyat alabilir miyim ve ikisini tek seferde duzeltebilmeniz mumkun mu?

 8. Merhabalar, 29 yaşındayım kilom 65. Herhangi bir ameliyat olmadım. Kendimi bildim bileli bacaklarımda ve vücudumda elastikiyet sorunum var. İç bacak üstüm süreklş sarkık durumda sürekli spor yapan biriyim fakat asla toplanmıyor. Boyum 1.67 ameliyat ücretinizi öğrenebilir miyim?

 9. Ben karın germe ,bacak sarkıkları ve kol sarkıkları ,ve göğüs dikleştirme tek ameliyatta yapılabilirmi ve tek tek ve toplam fiyat nedir acaba

 10. Merhaba 20yasindayim
  2/3 yıl önce tüp migde ameliyatı oldum su an bacaklarimin ic taraflarinda sarkmalar oldu ,yaptırmak istiyorum.Fiyat alabilir miyim ?

 11. İyi günler, benim kızımın bacak arası sürtünmeden deform oldu. Kilosu 100 üstündeydi miğde ameliyatı oldu, şuan kilo veriyor ama bacak arası körü durumda. Ben fiyat almak istiyorum?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.