Bacak İçi Germe

195
21907

Bacak derisi neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle uyluk iç kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Sık kilo alıp verme de benzer deri sarkmasına yol açar. Bu duruma kilo fazlalığı da eşlik ediyorsa yürürken bacak içlerinin birbirlerine sürtmesi sonucu kasıklarda pişik oluşumu gözlenir.

Bacak germe ameliyatı nasıl planlanır?

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri      gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması  yapılır. Bazen deri bolluğu kasık bölgesi ile sınırlıdır. O zaman iç çamaşırı ile gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada  ise deri bolluğu kasıklardan bacak iç orta kısmına dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda kasıktan bacak iç orta kısmına dek uzayan  bacak iç kısmında kalan dikey bir iz bırakarak bacak germe işlemi sağlanır. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz.

Bacak germe ameliyat ne kadar sürer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

   Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 2-4 saattir. Hastalar ertesi gün taburcu edilebilirler. Ameliyat esnasında konulan drenler genellikle ertesi gün çekilir. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. Özel bir korse bir ay boyunca kullanılır. İlk günler yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Varis çorabı 1 hafta kadar kullanılmalıdır. Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Karın sarkması ile bacak içi sarkması ameliyatı bir arada yapılabilir mi?

Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Karın sarkmasına genellikle bacak içi sarkması da eşlik eder.  Bu nedenle karın germe ameliyatı ile aynı anda bacak içi de gerilebilir. Böylece hem daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur hem de kişinin iyileşme süreci de kısaltılmış olur. Maliyet olarak da avantaj elde edilmiş olur. (Bakınız kombine estetik yazısı ana sayfa)

Bacağın diğer bölümleri de gerilebilir mi?

Bacak derisinde sarkma genellikle uyluk derisinde olur. Yaşlanma sürecine bağlı sarkma yukarı anlatıldığı gibi genellikle bacak iç üst kısmında bacak derisinin en ince olduğu yerde görülür. Ciddi kilo verenlerde ise bu durum bacağın genelinde görülebilir. Genellikle sadece karın derisi değil kalça ve sırt derisinin de toplanması gerekir. Karın germe ameliyatındaki iz kalçaların yanına ve arkasına doğru uzatılarak bu bölgelerdeki fazlalıklar gerdirilir Aynı anda özel bir ameliyat tekniği ile popo dokusu da daha belirginleştirilir. Bu iki işlem bir arada yapılırken uyluk ön ve arka yüzündeki deride de gerilme sağlanır.

Ameliyat sonrası ne gibi sorunlar olabilir?

Karşılaşabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kasık ve bacak iç kısmında kalan iz bazı hastalarda daha belirgin olabilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izin genişlememesi için uyluk hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Bacak içi germe ameliyatı fiyatları

Op. Dr. Defne Erkara yönetimindeki bacak içi germe ameliyatı fiyatları için bizleri arayınız.

PAYLAŞ

195 YORUMLAR

  • Merhaba, çatlakların net bir tedavisi yok ama iç bacakta çatlak varsa ve deride sarkma varsa fazla deri alınır, bu esnada o bölgedeki çatlaklardan da kurtulursunuz.

 1. Merhabalar defne hanım
  İç bacak germe için fiyat alabilir miyim. 47 yaşındayım Ameliyat sonrası ileri ki yaşlarda yeniden eski haline dönme olasılığı nedir

 2. Merhaba. Tup mide ameliyatı geçirdim ve 48 kg verdim. Boy 170 kg 70 yaş 31. Bacak arası ve popo gerdirme ameliyatı yaptırmak istiyorum fiyatlar nelerdir? Aktif iş hayatı olan kişiler ne zaman çalışmaya başlayabilirler ameliyat sonrasi

 3. Merhaba, yaklaşık 10 yıl önce liposaction yapıldı üst bacak içlerine. Şu an girinti çıkıntılar var ve maalesef hem iç kısımlar hem üst bacağın geneli çok çirkin görünüyor. 46 yaşındayım 57 kiloda 1.62 boyundayım. Üst bacak germe için yaklaşık bir fiyat alabilirmiyim lütfen.

 4. Bacak içi germe ameliyatı fiyatı nedir üst bacakta kilo alıp vermeden oluşan çatlaklarda bu ameliyatta giderilebilir mi göğüs gerdirme fiyatı bunlar hep kilo vermeden kaynaklı boyum 165 kilom 53 ama istediğim incelikte değilim üst bacak bölgesi özellikle…

 5. defne hanım iç bacak germe ameliyatı fiyatı nedir? birde karın germeyle birlikte olrursa fiyat ne oluyor? tüm bunların dışında ikisi birlikte yapılabilir demişsiniz ama kolju da dahil edip 3 ünü birden yaptırabiliyor muyum?

 6. Merhaba Defne Hanım, yaşım 22. Yaklaşık olarak 40 kilo verdim ve karnmda, kollarımda, bacaklamda sarkma ve çatlaklar var. Ne yapmam gerekli?

 7. Merhaba,ben uyluk germe ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum,aynı anda diz germe de yapılabiliyor mu ve bu oluşacak dikiş izlerini arttırır mı??

 8. Mervalar benim ust ic bacaklarinda

  Fazlalik yaglanma var etek sort giyemiyorum 24 yasindayim ,4 5 6 mayis 2019 da taildeyim tatilde aneliyat olmak istjyirum fiyat ogrenebilirmiyim ve biraz ayak ustu is yapiyorum simdiden tesekkurkeer

 9. Üst bacak iç kısımlarında biraz sarkma var ve bacaklarımın birbirine surtunmesinden dolayı problem yaşıyorum. Sizden konu ile ilgili bilgi alabilir miyim.

 10. Defne hanım yaklaşık 3 yıl önce 38 kg verdim 44 bedenden 34 bedene düştüm hem uyluk kısmı hem ön bacak kısmında sarkma var ve ayakta durunca kan birikmesi gibi bişey oluyor. Ameliyat olursam kaç günde iyileşirim ve hem ön bacak hem uyluk germe fiyatını öğrenebilir miyim?

 11. Merhabalar ben 24 yaşındayım üst bacaklarım bana büyük sorun Ne etek ne şort giyebiliyorum. Kalın ve sanırım sıkılaşması gerekiyor gibi düşünüyorum.Sıkılaştırma veyahut germe için fiyat alabilir miyim ?

 12. Merhabalar, 24 yaşındayım kendimi bildim bileli bacaklarım kalın özellikle iç bacak kısımlarım birbirine değiyor etekler elbiseler eziyet oluyor.Sıkılaştırma yapılabilir mi sizce ve de fiyat alabilir miyim ?

 13. Merhaba,

  Tüp mide ameliyatı sonrası 52 kilo verdim
  1.5 ay önce karın germe ameliyatı yaptırdım.Ancak ozaman iç bacak düşünmemiştim.
  Şimdi görüntüsünden rahatsız olmaya başladım.İç bacak germe ameliyatı için fiyat verir misiniz.

  Teşekkürler.

 14. Merhaba
  Ben 19 kilo verdim ama sarkmalar olustu,bacak ,kol ve karin germe ameliyatı olmak istiyorum bilgiye ihtiyacim var.yas39hic bir sağlık sorunum yok, Teşekkürler

 15. Merhaba defne hanım. Benim bacaklarım oldum olası kalın. Hamilikte 30 kg aldım haliyle bacaklarım daha çok genişledi. Elleyince sallanıyor. 31 yaşındayım 69 kg’ Dayım şuan. Bacak inceltme ve deri germe fiyatı alabilir miyim?

 16. Merhaba 22 yaşındayım 26 kilo verdim ve vücudumda orta seviyede sarkma var. Göğüs toparlama ve iç bacak ameliyat için fiyat alabilir miyim ? Ayrıca iç bacak ameliyatı dans ya da spor hayatımı etkiler mi

 17. Merhaba defne hanim Ben 20 yasindayim kendimi bildim bileli uyluk bolgem yani ust ic bacaklarim birbirine yapisik bu duru. Beni cok rahatsiz ediyor bacak ici germe ameliyyi skincali mi ve fiyati nedir

 18. Daha önce lipotakşınla yağ aldırmıştım lakin bacağımın üst bölgesinde sarkma var acaba germe ameliyatımı gerekiyor ayrıca ücret ne oluyor 33 yaşındayım

 19. Merhaba,60 yaşındayım.Bacak içi ve karın germe ameliyatı olmak istiyorum.Yaşım için riskli mi?İkisinin birlikte ayrı ayrı fiyatlarını öğrenebilir miyim?İyi çalışmalar.

 20. Merhabalar rahatsızlıklarımdan dolayı dolayı aşırı kilo almıştım, 25 kilo kadar verdim ama bacaklarımın üst iç kısmında hafif sarkmalar meydana geldi. Onları düzeltmek için fiyat alabilirmiyim

 21. Merhaba ben obezite ameliyatı oldum ve kol iç bacak ve karında sarkmalarim var fiyat bilgisi alabilir miyim acaba şimdiden teşekkür ederim.

 22. Iyi aksamlar, şuan kiloluyum ve ciddi deformasyonların var,acaba bacak arası ve göğüs estetiği yapılabilir mi ve ücretini öğrenebilir miyim?

 23. Bacak içi germe basen inceltme fiyatlarınız ne kadar? Tam bi fiyat söyleyemezsiniz belki ama yaklaşık olarak bi fiyat verirseniz sevinirim.

 24. Defne hn merhaba bacak içi germe ameliyat sonrası iyileşme süreci ne kadar süre alır 1 ay korse ile gezdikten sonra normal hayata geçilebilir mi? Spor ve diğer normal hayatımıza ne kadar sürede geçebiliriz?

  • Merhaba, bacak içi germe ameliyatından sonra 1 haftada günlük işlerinizi rahatça yaparsınız. Hatta tuvalet vs aynı gün biraz yardımla yapılabilir. 1 aydan sonra tamamen normal hayata geçebilirsiniz. Spor yapabilirsiniz.

 25. Merhaba 16 yil önce mide kücültme ameliyati oldum 40 kilo verdim simdi 65 kiloyum bacak germe karin germe kol germe meme diklestirme ve protez icin fiyat alabilirmiyim..ayri ayri mi olsa daha iyi olr ameliyatlar önce bacaklardan baslamak uygunmudur ve ne zamana iyilesir.izmirde yeriniz varmi

 26. Merhabalar defne hanım
  İç bacak germe için fiyat alabilir miyim. Ameliyat sonrası ileriki yaşlarda yeniden eski haline dönme olasılığı nedir?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.