Bacak İçi Germe

81
17757

Bacak derisi neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle uyluk iç kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Sık kilo alıp verme de benzer deri sarkmasına yol açar. Bu duruma kilo fazlalığı da eşlik ediyorsa yürürken bacak içlerinin birbirlerine sürtmesi sonucu kasıklarda pişik oluşumu gözlenir.

Bacak germe ameliyatı nasıl planlanır?

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri      gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması  yapılır. Bazen deri bolluğu kasık bölgesi ile sınırlıdır. O zaman iç çamaşırı ile gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada  ise deri bolluğu kasıklardan bacak iç orta kısmına dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda kasıktan bacak iç orta kısmına dek uzayan  bacak iç kısmında kalan dikey bir iz bırakarak bacak germe işlemi sağlanır. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz.

Bacak germe ameliyat ne kadar sürer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

   Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 2-4 saattir. Hastalar ertesi gün taburcu edilebilirler. Ameliyat esnasında konulan drenler genellikle ertesi gün çekilir. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. Özel bir korse bir ay boyunca kullanılır. İlk günler yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Varis çorabı 1 hafta kadar kullanılmalıdır. Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Karın sarkması ile bacak içi sarkması ameliyatı bir arada yapılabilir mi?

Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Karın sarkmasına genellikle bacak içi sarkması da eşlik eder.  Bu nedenle karın germe ameliyatı ile aynı anda bacak içi de gerilebilir. Böylece hem daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur hem de kişinin iyileşme süreci de kısaltılmış olur. Maliyet olarak da avantaj elde edilmiş olur. (Bakınız kombine estetik yazısı ana sayfa)

Bacağın diğer bölümleri de gerilebilir mi?

Bacak derisinde sarkma genellikle uyluk derisinde olur. Yaşlanma sürecine bağlı sarkma yukarı anlatıldığı gibi genellikle bacak iç üst kısmında bacak derisinin en ince olduğu yerde görülür. Ciddi kilo verenlerde ise bu durum bacağın genelinde görülebilir. Genellikle sadece karın derisi değil kalça ve sırt derisinin de toplanması gerekir. Karın germe ameliyatındaki iz kalçaların yanına ve arkasına doğru uzatılarak bu bölgelerdeki fazlalıklar gerdirilir Aynı anda özel bir ameliyat tekniği ile popo dokusu da daha belirginleştirilir. Bu iki işlem bir arada yapılırken uyluk ön ve arka yüzündeki deride de gerilme sağlanır.

Ameliyat sonrası ne gibi sorunlar olabilir?

Karşılaşabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kasık ve bacak iç kısmında kalan iz bazı hastalarda daha belirgin olabilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izin genişlememesi için uyluk hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Bacak içi germe ameliyatı fiyatları

Op. Dr. Defne Erkara yönetimindeki bacak içi germe ameliyatı fiyatları için bizleri arayınız.

PAYLAŞ

81 YORUMLAR

 1. merhaba defne hnm 36 yaşındayım iki buçuk yıl önce tüp mide ameliyatı oldum bacak germe ameliyatı olmak istiyorum fiyat öğrenebilirmiyim

 2. Merhaba defne hanım ben 35 yaşındayım. İç bacaklarım da gevşeme selülit ten dolayı ve de Bira sarkmalar var beni rahatsız ediyor. Nasıl gerdirişebilir bu durum be fiyatı nedir

 3. merhabalar..2013 nisan ayında mide küçültme ameliyatı oldum. iç bacakta sarkma var ve ameliyat olmak istiyorum. fiyatını öğrenebilir miyim?

 4. Merhaba Defne hanım;
  25 yaşındayım 4yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum üstbacak ve popo kısmımda fazla deri ve yap dokusu kaldı daha önce liposaction ile basenlerimi aldırdım ama daha fazla boş deri kaldı.ameliyatsız başka yöntemler var mo yada ameliyat gerekiyorsa fiyat alabilir miyim?

 5. Merhaba Defne Hanım. 32 yaşında 160 cm boyunda 53 kiloyum. İç bacağımda kilo vermeye bağlı sarkma oluştu. Bacak germe ameliyatı fiyati oğrenebilir miyim

 6. Merhaba. Kilo vermeye bagli olarak ic bacagimda diz kismina kadar gevseklik ve kilo fazlasi var. Ayrica doguma bagli olarak karinda gevseme ve deride sarkma mevcut. Fiyat bilgisi alabiliriyim?

 7. Defne hanım merhaba 20 yasindayim 99 kiloydum şua 59 um ve bir anda verdim spor yapmadim. Bugun cizme almaya gittim fakat bacaklarım kalın oldugu icin alamadim cok uzuldum oysaki kilom musaitti. Bacaklarimda sarkmalar var torbalanmis alt bacagim sert ve kalin çok çirkin bi görüntü olusuyor ailemle konustum arastrmalara başladim ve tüm bacak icin fiyat almak istiyorum acil dönüs yapsrsaniz cok sevinirim acil yaptricam çunku.
  Yorumunuzu veya mail jnizi bekliyorum .

  • Merhaba, alt bacağı inceltmek çok kolay değil ve herkese uygulanabilen bir işlem değil. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alıp gelin bakalım.

 8. Merhaba 40 yaşındayım boyum 153 kilom 54 yaklaşık 30 kilo verdim iç bacak sarkması oluştu bu ameliyatın ücretini öğrenmek istiyorum ayrıca göbek bölgemde de gitmeyen yağlanma var yağ aldırma fiyatını da öğrenebilir miyim?

 9. Iyi günler, kol ve bacak germe ayni anda yapılabilir mi, kac saat sürer kac gün hastanede kalirim ve operasyon sonrasi kacinci gün işime geri dönebilirim? Ucreti nedir, bilgi verirseniz sevinirim.

 10. Merhaba defne hanım ben 22 yaşındayım ve vücudum tamamen sarkık bacak basen kalça bide diz kapağının alt kısmı varya bileğe doğru inen yer o bölgeye ne deniliyor bilmiyorum ama bacağım her yeri boydan boya yani ve çok rahatsızım bu durumdan bugün güzellik biriminde çalışan bi bayana sordum tek çözüm spor dedi ama spordan yoruldum biktim geçmiyor olmuyor çocukla da çok zor ..bana bacak germemi olur iz kalir mi fiyatlari bolge bolge nedir bide luposiction ne oluyor ben size whatsaptn atarim resmimi

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.
   Boy ve kiloyu da yazın.

 11. Merhaba Defne hanım bacaktaki selülit görüntüsü nasıl düzelir kök hücreyle pürüzsüzleşirmi daha önce liposakşın yaptırdım şimdi ise 100kilodan 70e düştüm hamileliklerimde 30Ar kilo alıp verdim kol gerdirme oldum karın germe şimdimise popo düşüklüğü var basenlerimde sıkıntı varkomple bel çevrem gerilmişti yaklaşık 11 sene önce uyluk germeyle popo dikleşirmi bacak içi operasyonu olmadan

  • Merhaba, anlattıklarınız ışığında uyluk germe ile sorunlarınızın büyük oranda düzeleceğinizi düşünüyorum ama tabi net bilgi için sizi ya da fotonuzu görmem gerek.

 12. Merhaba,
  Öncelikle 28 yaşındayım ve 58 kilodayım fakat vücudum sık bir vücutta sahip değilim o yüzden bu bacak basen ve göbeğim yan taraflarına nasıl bir tedavi uygulayabiliriz. Ve bir yüzdelik verdiğimizde ne kadar çözüm odaklı olur bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum sadece bir kısa bir bilgi. Ayrıca bacak germede iz kalır mı? Ve önerdiğiniz işlemlerin ortalama fiyatı ne kadar olur. Şimdiden teşekkürler…

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 13. Merhabalar Defne hanım, ben 50 yaşında hamilelikten sonra ve kilo vermeden kaynaklı karnımda çatlak ve bi miktar sarkma ve yaşa bağlı olarak da iç bacaklarda bir miktar sarkma var.. Birde böbreklerimde protein kaçağı var 3-4 sendir tedavi deyim. Estetik yaptırabilir miyim ve fiyat alabilir miyim .. Veya baka bölgeler içinde estetik yaptırabilir miyim.. görüşlerinizi merakla bekliyorum

  • Merhaba, doktorunuz ameliyata izin verirse ve bizim anestezi doktorumuz uygun görürse ameliyat olabilirsiniz. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz. 0 212 2967878 den randevu alıp gelebilirsiniz, görüşme ücretsiz.

 14. Merhabalar, 25 yaşındayım, iç bacagımda ergenlikten beri kilo alıp bermemden dolayı hafif sarkma ve çatlaklar var. Aynı zamanda diz kapağımın arkasında ve altında da. Bacak germe amrliyatı ile çözüm bulabilir miyim ? Fiyat alabilir miyim ?

  • Merhaba, bacak germe … TL bacağın iç kısmından çıkarılan deri bölgesindeki çatlaklardan kurtulursunuz ama diğer bölgelerdekine faydası olmaz. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 15. Herbaha ben iç bacak ve kol sarkmalarımdan şıkayetçiyim 120 kilodan 85 kiloya indin bu süreç kilo al ver al ver geçtiği için kol ve bacak sarkmalarımdan çok şikayetçiyim boyum 170 kilo 87 ücret ve detaylı bir bilgi alnak isterim hususi sorularım var 😊

 16. Merhabalar Defne hanım, Yaşım 26. 85 ten 65 kiloya düştüm aşırı değil ama üst bacağımda sporla geçmeyen sarkmalar oluştu. Bacak germe ameliyatı fiyat bilgisi alabilir miyim

 17. Ben ,46 yaşındayım hafif bir kilom var ama bacaklarim oldukca ince fakat cocuklugumdan beri bacakalrim hep sürter cok acilar cektim. Ve artik kurtulmak istiyorum bir de kollarim orasi sa sarkiyor bana lutfen nekadara malolacagini yazabilirmisiniz.

 18. Merhaba ben cok kilo almistim suan vermekteyim saglikli yasamima geri dönmekteyim fakat bacaklarimin ic kismi baya kalinlasti ve etek veya elbise giyinemiyorum…Fiyatini ögrenmek istiyorum

 19. Merhabalar yillardir sureklo kilo alip veren bir vucut yapim var. zamanla kilo verdim 110 dan suan 65 kiloya indim 6-7 kilo daha verecegim. Ama durumum su ic bacaklarim dize kadar derim drape seklinde cok rahatsiz oluyorum. Bacaklarim oldugundan 2 beden daha genis duruyor. Pilatesle toplamaya calisiyorum ama ameliyat gerekecek . Yasim 25. Fiyat alabilir miyim

 20. Selam defne hanim bacak alt baldir kisminda germe ameliyati yapiyormusunuz bilekten sonra yukari dogru genis ve dize daraliyor ve goruntu erkek bacagi gibi bu sekilde ne yapilabilir ve fiyat alabilrmoyim ve bu ameliat 3 gun ise gidebilrmiyim

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. Ayrıca boy, kilo ve doğum sayısı da bildirin. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 21. Merhaba Defne Hanım,
  Bacak germe ameliyati yaptirdiktan sonra hamile kalmak anne ve bebek sagligi acisindan sorun teskil eder mi ve de yapilan operasyonun etkisi hamilelik surecinde bozulma gosterir mi acaba? Bu konuda bilgilerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum.
  Iyi calismalar ve simdiden tesekkur ederim.

  • Etmez ama hamilelikte çok kilo alırsanız bacak yine sarkabilir. Çok rahatsız değilseniz hamilelik sonrasına bırakın. Ya da yaptırıp çok kilo almayın.

 22. Iyi gunler
  38 yaşındayım ve kilo vermem sonrası bacak içlerinde sarkmalar oluştu ve sporla toparlayamiyorum. Estetik hakkında fiyat bilgisi öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Net fiyat vereyim.

 23. Hocam iyi bayramlar. Bacak ici germe ile ilgili fiyat ve bilgi almak istiyorum.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin bakayım.

 24. Bacak içi germe ameliyatı fiyat bilgisi almak istiyorum ve bu amelıyatı geçiren hastaların fotograflarından varsa görmek istiyorum ilginize teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bana 05336921598 e whatasppdan resim gönderin oradan detaylı konuşalım.

 25. Bundan tam 1 yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum. 120 kilodan 70 kiloya düştüm. Şu anda kilo vermem durmuş bir şekilde. Tabi vücudumda iç bacak, karın ve göğüslerde acayip bir sarkıklık mevcut. Kötü görünmesiyle birlikte psikolojik de rahatsız edici. Şu 1 yıllık dönemde hiç spor yapmadım en büyük hatam olarak görüyorum. 20 yaşındayım görenler sporla daha sıkı bi vücuda kavuşacağımı söylüyorlar ama hiç umudum yok. Spor konusunda da zorlanan biriyim. Sarkıklardan dolayı olduğum kilodan daha fazla görünüyorum ve istediğim kiloya düşmeme 10 kilo var. Sizin yorumunuz nedir?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelin görüşelim ne yapabiliriz bakalım. Değilseniz 05336921598 e resimlerinizi gönderin değerlendireyim.

 26. hocam baştan beri alt bedenım ust bedenımden kalın dı hızlı kılolar werdım belim ince ama bacaklarım sarkmalardan dolayı daha kalın gorunuo ; toparlayabılırmıyz?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Rana hanım, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim.

 27. Merhaba Defne hanim,

  Bacak ici germe ve genel olarak bacaktan yag aldirma islemleri icin, size
  Whatsapp üzerinden resim göndersem, bana bi fiyat verebilir misiniz?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 28. Ben 33 yaşındayım çok kilo alıp vermekten ve deri yapım çok ince ve hassa olmasından dolayı çok çatlaklarım var selilitlerim de çok bölgesel…Basenlerimden liposakşın ameliyatı oldum fakat doktor hatası yüzünden komada yattım 2senedir vücudum hala kendini toparlayamadı bacaklarımda çok belirgin şekil bozuklukları var çok kötü eski bacaklarımı özler hale geldim sağlığım gitti …Doktorum tekrar ameliyat yapmak istedi ücretsiz ama ben güvenemiyorum sizce ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olurmusunuz….
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, derideki çatlak ve selülitin tam olarak tedavisi yok. Cerrahi olarak da yok. Ancak LPG gibi bazı cihazlarla kısmi düzelme olabiliyor. Bu da kesin çözüm değil ama denenebilir.

 29. Merhaba Defne hanim,
  Ben 32 yasindayim 15 yaslarindayken 90 kiloda 60 kiloda indim ve iki yil önce hamilelik en dolayi tekrar 30 kilo alip hamilelik den sonra yine kilolari vermemle ic bacaklarim popomda ñ ciddi derece de sarkmalar oldu ic bacak kisimlarimi gerdirmek istiyorum popomuda ayni sekil ve diklestirmek fiyat nedir acaba ve Kombi ameliyat olabilrimi??
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, bacak içi germe ameliyatı sırasında kasık, uyluk içi ve poponun altındaki deri bollukları bir arada alınıyor. Böylece popo da bir miktar şekillenmiş oluyor. Fakat sizi görerek kombine bir işlem gerekip gerekmeyeceğine karar verebilirim Whatsapp dan resim de gönderebilirisniz. Tel no 0 533 6921598, iyi akşamlar.

 30. Bacak germe amelıyat fiyatını ögrenmek veya randevu almak istiyorum
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,görüşmelerim ücretsiz 0 212 2967878 den randevu alarak gelebilirisniz ya da 0 533 6921598 e whatsapp dan resim gönderebilirsiniz değerlendirir fiyat veririm iyi akşamlar

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.