Bacak derisi neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle uyluk iç kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Sık kilo alıp verme de benzer deri sarkmasına yol açar. Bu duruma kilo fazlalığı da eşlik ediyorsa yürürken bacak içlerinin birbirlerine sürtmesi sonucu kasıklarda pişik oluşumu gözlenir.

Bacak germe ameliyatı nasıl planlanır?

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri      gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması  yapılır. Bazen deri bolluğu kasık bölgesi ile sınırlıdır. O zaman iç çamaşırı ile gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada  ise deri bolluğu kasıklardan bacak iç orta kısmına dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda kasıktan bacak iç orta kısmına dek uzayan  bacak iç kısmında kalan dikey bir iz bırakarak bacak germe işlemi sağlanır. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz.

Bacak germe ameliyat ne kadar sürer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

   Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 2-4 saattir. Hastalar ertesi gün taburcu edilebilirler. Ameliyat esnasında konulan drenler genellikle ertesi gün çekilir. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. Özel bir korse bir ay boyunca kullanılır. İlk günler yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Varis çorabı 1 hafta kadar kullanılmalıdır. Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Karın sarkması ile bacak içi sarkması ameliyatı bir arada yapılabilir mi?

Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Karın sarkmasına genellikle bacak içi sarkması da eşlik eder.  Bu nedenle karın germe ameliyatı ile aynı anda bacak içi de gerilebilir. Böylece hem daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur hem de kişinin iyileşme süreci de kısaltılmış olur. Maliyet olarak da avantaj elde edilmiş olur. (Bakınız kombine estetik yazısı ana sayfa)

Bacağın diğer bölümleri de gerilebilir mi?

Bacak derisinde sarkma genellikle uyluk derisinde olur. Yaşlanma sürecine bağlı sarkma yukarı anlatıldığı gibi genellikle bacak iç üst kısmında bacak derisinin en ince olduğu yerde görülür. Ciddi kilo verenlerde ise bu durum bacağın genelinde görülebilir. Genellikle sadece karın derisi değil kalça ve sırt derisinin de toplanması gerekir. Karın germe ameliyatındaki iz kalçaların yanına ve arkasına doğru uzatılarak bu bölgelerdeki fazlalıklar gerdirilir Aynı anda özel bir ameliyat tekniği ile popo dokusu da daha belirginleştirilir. Bu iki işlem bir arada yapılırken uyluk ön ve arka yüzündeki deride de gerilme sağlanır.

Ameliyat sonrası ne gibi sorunlar olabilir?

Karşılaşabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kasık ve bacak iç kısmında kalan iz bazı hastalarda daha belirgin olabilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izin genişlememesi için uyluk hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Bacak içi germe ameliyatı fiyatları

Op. Dr. Defne Erkara yönetimindeki bacak içi germe ameliyatı fiyatları için bizleri arayınız.

PAYLAŞ

300 YORUMLAR

 1. Merhabalar, ben 17 yaşında kilom 52 boyum 1.70 bayanım
  bazen kilo alıp verdiğimden dolayı bacaklarımda ve popo kısmının altında selülit ve yağ birikimi oluştu. bacaklarım spordan kaslı ama üst kısmını ne yapıyorumsa bir türlü eritemiyorum, bu ameliyatı bu yaşta yapmak uygun mudur ve birde ben istemiyorum ki popo şekilinde bir değişiklik olsun bu mümkün mü ?
  birde rica etsem fiyatı ile ilgili bir bilgi verebilir misiniz ?

 2. Merhaba, bacak inceltme karın germe ve meme kombin ameliyatı mümkün mü ve fiyatları değişkendir tahminimce ortalama her birinin fiyatlandırması nasıldır? (2 doğum yaptim karında mini germe ameliyatının kurtarmayacagini söylemişlerdi eski muayenemde.)

 3. Merhaba ben daha önce liposuction ameliyatı geçirdim bacaktan, üstüne 25-30 kilo verdim. 54-55 kilo civariyim. Bacak germe için ortalama bir fiyat alabilir miyim.

 4. Merhaba ben 35 kilo verdim yaklaşık 2 sene oldu yaşım genç olduğu için derim aşırı sarkmadı ama hala üst bacağımda ve karnımda sarkma var fiyat nedir acaba

 5. Merhaba
  Mide küçültme ameliyatı oldum. 50 kilo verdim. Bacaklarımda sarkma meydana geldi. Basenlerim de ki derileri aldırmak istiyorum. Fiyat öğrenebilir miyim?

 6. Yaklasik 40 kilo verdim 20 kilo geri aldim tekrar diyete basladim 70 kiloyum -13 kilo hedef kilomdan sonra bacak ve karin icin ameliyat olmak istiyorum ortalama ucretleriniz hakkinda fiyat almak istiyorum

 7. Merhaba,50 kilodan fazla kilo verdim,alt bacağımda ciddi gevşek doku var,üst bacak germe yaptırmıştım,alt bacağım kaldı,germe mi yaptırmam lazım,pek örneğini de göremedim,yapıyor musunuz hocam,ortalama fiyatı ne kadar olur

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.