Kimyasal Peeling

418
36863
kimyasal peeling

Peeling

Yaşımız ilerledikçe güneş, hava kirliliği bir çok dış etkenin etkisi ile cildimizde lekeler, sivilceler sonrası oluşan izler meydana gelir. Kimyasal soyma (peeling) işlemi cildin yenilenmesini sağlar ve daha yumuşak ve parlak görünmesi sağlar.

Kimyasal soymanın (kimyasal peeling) yararları nelerdir?

Kimyasal soyma ile kuru, soluk ve lekeli ciltlerlerde cildin nemin artması, lekelerin ve bazı yüzeyel kırışıklıkların azalması ve daha aydınlık bir görünüm elde edilmesi mümkün olur.

peeling

Kimyasal soyma nasıl yapılır ve ne kadar sürer ?

Doktorunuz cildimizdeki problemlere göre üç ana peeling ajanından birini tercih eder. Soymanın derinliği arttıkça elde edilecek sonuçların daha çarpıcı olacağı fakat işlem sonrası iyileşme süresinin daha uzun olacağı unutulmamalıdır.

Yüzeyel soyma: Alfahidroksi asitler (AHA) ve betahidroksi (BHA) ile yapılır. Öğle arası cilt soyma işlemi olarak adlandırılabilir. İçeriklerini glikolik, laktik ve meyve asitleri (AHA) veya salisilik asit (BHA) oluşturur. Kuru ve hafif kırışıklıkları bulunan ciltler için tercih edilir. Uygulanmaları kolay ve hızlıdır. Muayenehane şartlarında uygulanır.Uygulama sırasında anestezi yapılması gerekmez. Sadece uygulama esnasında batma hissi hissedilir. Uygulama sadece 10-15 dakika sürer. Kimyasal soyma ajanının konsantrasyonu ve süresini doktorunuz cildinizin özelliklerine göre tayin eder. Haftalık veya aylık uygulama protokolleri vardır.

Orta derinlikte soyma: Trikloroasidik asit (TCA) solusyonları ile yapılır. Orta derecede güneş hasarı, pigmentasyon ve hafif kırışıklıkları olan ciltler için tercih edilir. Tüm yüze uygulanacaksa uygulama yaklaşık 15 dakika sürer.TCA  konsantrasyonunun düşük olduğu solüsyonların uygulamalarında analjezi gerekmez iken daha yüksek konsantrasyonlu uygulamalarda ağrı kesici tabletlerin kullanılması gerekebilir. Muayenehane şartlarında uygulanılabilir. Uygulama sırasında  önce yanma sonra batma hissi hissedilir. Cildin durumuna göre 1 ya da 2 ay ara ile uygulanılır. Uygulama sonrası  deride yaklaşık 1 hafta süren bir ödem olur. Yaklaşık 7-10 gün içinde tamamen iyileşme gerçekleşir. Bazı yağ ve ter bezlerinin tıkanmasına bağlı beyaz noktalar gözlenebilir. Bunlar kendi kendine düşer.

Derin soyma: Fenolün kullanıldığı soyma işlemidir. Genellikle derin kırışıklılar ve yaygın lekelerin tedavisinde tercih edilir. Deride kalıcı renk azalmasına yol açabileceği için çok koyu tenli kişilerde tercih edilmez. Tüm yüz uygulaması yaklaşık 1 ile 2 saat sürer. Üst dudak gibi küçük bölge uygulaması 10- 15 dakika kadar sürer. Tüm yüzün fenol ile soyulması genellikle küçük ameliyathane şartlarında anestezi altında yapılır. Uygulama sonrası yaklaşık iki gün boyunca tutulan özel bir su geçirmez pansuman uygulaması yapılır. Sonrasında evde kullanılmak üzere antiseptik bazı pudrala ile takip gerekir. Deri de kabuklanma olur. 7-10 gün içinde yeni deri oluşur. Deri ilk zamanlarda kırmızı görünümlü iken bir kaç hafta ile bir kaç ay içinde beyazlar. Derin soyma işlemi tek bir seansta yapılır ve çarpıcı sonuçlar elde edilir.

 Peeling‘in (kimyasal  soyma) yan etkileri nelerdir?

 •  En sık görülen yan etki deride koyu renk değişimlerinin (hiperpigmentasyon) gözlenmesidir. Bu yan etki çoğunlukla geçicidir. Genellikle peeling işlemi sonrası güneşten yeterli derecede korunma yapılmaz ise gözlenir.
 • Bazen de kimyasal peeling işlemi sonrası renk azalması (hipopigmentasyon) gözlenebilir.
 • Bazı hastalarda soyma işlemi deride uzun süre devam eden kırmızılığa neden olur.
 • Uçuk virüsünü taşıyan kişilerde soyma işlemi uçuğun aktifleşmesine neden olabilir. Uçuk lezyonlarının oral, topikal asiklovir ile tedavisi mümkündür. Uçuk hikayesi olanlara uygulama öncesi bu ilaç ile profilaksi yapılabilir.
 • Derin soyma işlemi sonrası enfeksiyon ve buna ikincil deride kalıcı izlerin oluşması

Kimlere kimyasal soyma yapılamaz ?

 • Son 6 ay içinde accutane (sivilce tedavisinde kullanılan) kullananlara peeling uygulanmaz
 • Aktif uçuk lezyonu ya da herhangi bir cilt enfeksiyonu bulguları taşıyanlara
 • Yüzünde siğil lezyonları olanlara
 • Hamilelere
 • Keloid ve hipertrofik nedbe (Yaraların kötü iyileşme şekli) gelişimine eğilimli kişilere
 • Güneş alerjisi hikayesi olanlara
 • Daha önce kimyasal soyma işlemine kötü reaksiyon verenlere
 • Yakın tarihte radyoterapi görenler
 • Son 2 gün içinde güneşe aşırı maruziyet ve yanık gelişenlere
 • Son 1 ay içinde uygulama yapılacak alana cerrahi girişim/lazer/kriyoterapi yaptıranlara
 • Kardiak rahatsızlığı olan hastalarda fenol ile soyma uygulaması risklidir.

Peeling (kimyasal soyma) öncesi yapılması gerekenler ?

 • Soyma işleminden 2 hafta önce bazı protokollerce önerilen topikal tedavilere başlamak gerekir.
 • Soyma işleminden 3-4 hafta önce Retin-A içeren kremler ve mekaniksoyma yapan sünger uygulamaları bırakılmalıdır.
 • Soyma işleminden 3-4 hafta önce her türlü epilasyon işlemleri bırakılmalıdır.
 • Soyma işleminin yapılacağı gün temiz herhangi bir kolonya ya da krem uygulamadan gelinmesi gereklidir.
 • Kimyasal peeling işleminden sonra doktorunuzun size önereceği topikal kremleri (nemlendirici, leke tedaviside kullanılan kremler) kullanmanız gerekir.
 • Peeling işleminden sonra mutlaka en az 28 faktörlü güneş kremi ile güneşten korunmak gerekir.
 • Peeling işleminin yapıldığı gün erkek hastalar traş  olmamalı, kadınlar da makyaj yapmamalıdır.
 • Kalıcı izlerin oluşmasını önlemek amacıyla kaşıma, her türlü soyma uygulamalarından uzak durulmalıdır.
 • Retin-A içeren ürünler soyma seansları esnasında kullanılmamalıdır. Ancak en son seanstan 1 ay sonra sonra kullanılmaya başlanabilir.
 • Cilt soyma işleminden en erken 1 ay sonra epilasyon yaptırılabilir.
PAYLAŞ

418 YORUMLAR

 1. Merhaba benim karnimda bi miktar ameliyat izi var ve ben bunu kaybetmek istiyorum kimyasal peeling ise yararmi? Eger yararsa bi cesit anestezi oluyormu cunku yeni burnumdan ameliyat oldum hemen yaptirsam sıkıntı olurmu

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 2. Merhaba Defne Hanim ben 7 7 buçuk ay oldu kendi kendime tca yapma hatasını düştüm araya fazla zaman koymadan üst üste üstelik, bu yüzden aşırı yandı kızardı çok kalın bi kabuk attı, daha sonra ton farki oluştu cildim aşırı inceldi bu süre zaafinda cildim eskiye göre daha az tepki veriyor düzeldi biraz ton farkı da çok azaldı ama cildime dokundugumda hala sanki bir hassasiyet var gibi ince gorunuyor bu durum nasıl geçer biraz daha mı beklemeliyim? Bunun için bir krem falannvar midir yoksa zamana mi birakmaliyim yine? Teşekkür ederim simdiden

 3. Merhaba 50 tca peeling yaptıralı 8 ay oldu ilk aylar çok iyidi ama son iki aydır yüzüm çok çok kötü oldu. Yüzüm matlaştı,gözenekler büyüdü ,yüz sarkması oluştu en büyük problem ise kahverengi lekelerin oluştu.sizce geçer mi?? Teşekkürler şimdiden

  • Merhaba, 8 ay önce yapılan peeling bahsettiğiniz etkilere sebep olmaz. Güneşten iyi korunamamış olabilirsiniz ya da şu an bilemediğim başka bir etken buna sebep olabilir. 0 212 2967878 den randevu alıp gelin bakalım.

 4. Merhaba bacaklarımda batık izleri ve alerji yüzünden kaşıyıp kabukları sürekli soymamdan dolayı olan yaralar var bunlar için bacaklarıma derin kimyasal peeling yararlı olur mu?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 5. Merhaba, dudağımın üzerinde bıyık gibi görünen 3 senelik bir leke var. Doktora gittim karışım krem verdi 2 ay boyunca kullandım ve lekelerde açılma oldu. Yalnız çok fazla kırmızılık oluyordu. O yüzden bıraktım. Yazın güneş kremi kullanmama rağmen tekrar koyulaştılaştılar. Daha tekrar doktora gittim ve geçtiğimiz kış thulium lazer uygulandı. Lekeler açıldı ancak tamamen kaybolmadı. Bir hafta önce tatilden döndüm güneş kremini 2 saatte bir kullandım. Şapka olmadan kesinlikle dışarı çıkmadım ancak yine koyulaşma oldu. Ben lekelerden tamamen kurtulmak istiyorum. Yoksa her yaz bu koyulaşma olacak. Kimyasal Peeling yaptırsam işe yarar mı? Fiyat nedir? Yardımcı olabilir misiniz ?

  • Merhaba, açık konuşmak gerekirse güneş lekelerinden tamamen kurtulmak mümkün değil. Öncelikle güneşten çok iyi korunmak gerek. Yaz bitince yaptıracağınız leke açıcı tedaviler sorununuza epey çözüm olur ama öbüz yaz iyi korunmazsanız yine ortaya çıkacaktır. Şimdilik güneşten çok iyi korunun. Yaz bitince 0 212 2967878 den randevu alıp gelin bakalım.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 6. Merhabalar ben 18 yaşındayım ve sivilce lekelerinden şikayetçiyim bu kimyasal peeling uygulamasını yaptırabilir mıyım sakıncası var mı eğer sakıncası varsa bana sivilce izlerini geçirmek için birşeyler söyler miisiuz

 7. Merhaba kızım2,5 yasında iken kardeşi yüzünü tırnakladı malesef iz kaldı bu izi geçirmek için ne türk operasyon olabilir. Şu anda 6 yaşında. Çocukken bir işlem yapılmasında sakınca veya avantaj olur mu?

  • Merhaba, şu anda birşey yapılmaz. 18 yaşını bitirsin, yüz gelişimi tamamlansın. Büyük ihtimalle iz genişleyerek azalacaktır. Olmadı o zaman gerekeni yaparız.

  • Merhaba, şu an kimyasal peeling için uygun bir mevsim değil. Ekim ayı başında yeniden başvurabilirsiniz. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.

  • Merhaba, derin yara izine peeling etkili olmaz. Ne yapılabileceğini söylemek için sizi görmem gerek. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.

 8. Kimyasal peelingi her gün mü sürmem gerekiyor deri atana kadar yoksa ilk gün uygulayıp soyulmasını mı beklemek gerekiyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim 😊

 9. Kimyasal peeling kullandım 3 gundeyim ağız çevremde çok kararmalar vardı orası daha bir koyu oldu yanlışlıkla hafif kabuğunu soydum sizce iz kalırmı soydugum yerler kızarıklık var geçermi

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 10. Merhaba Defne Hanim 5 ay oldu kimyasal peeling yaptim fakat cildimdeki hassasiyet geçmedi sanki geçer gibi oluyor bazen tam düzeliyor diyorum ilk durumuyla kiyaslayinca (ilk 1 ay daha kotuydu) fakat hafif kararıp kızarmaya başlıyor verilen kremlerle yatistirsam da yeterli gelmiyor ne yapacağımı şaşırdım bazı yerlerde okuyorum cilt bi kere hassaslasinca geri dönüşü yok gibi çok korkuyorum ne yapmalıyım? 🙁

 11. Defne hanım merhaba.Üst bacağımın arkasında kese yapsamda öneleyemediğim pütürtüler var.Bu konuda Peeling işe yarar mı yada önereceğiniz birşey var mı ?

 12. Merhabalar ben evde tca peeling kullandım. 3. Günde elimle resmen bir yanağımın yarısını soydum şuan soyduğum tarafta yanma,kızarıklık,dokununca acıma var. Bir de ellediğimde su çıkıyor sanki. Ne yapmam gerekiyor çok korkuyorum.

 13. Ben kimyasal peeling yaptım yaklaşık 2 ay oldu çok geç soyuldu sonra da kararmaya başladı çok zor günler geçirdim yaklaşık bir ay böyle kaldı son bir hafta geçti derken yine kizarmaya başladı ne yapacağımı bilmiyorum bu ne kadar normal olabilir?

 14. Merhaba Defne Hanim koltukaltindaki kararma için doktor tavsiyesiyle expigment ve acnelyse kullandım fazla da uyarılmadim nasıl kullanacagim konusunda, fazla kacirmisim bi bölümünde kahverengi leke kaldı zaten direk bıraktım leke kalmayan yerlerde de bir işe yaramadı, kararma için daha sonra doktora gideceğim fakat o yetmiyormus gibi bi de asitli yanık gibi leke canımı sıktı, uzun zamandır da var buna kimyasal peeling care olur mu acaba size sormak istedim ,şimdiden sagolun

 15. Merhaba Defne Hanim, ben de tca kurbanlarindan biriyim doktor kontrolünde yaptırmadigim için tabiki, 25 lik asiti fazla beklettim(4.5 dk ve bunu derim zaten tcadan dolayi hassaslasmisken yaptim bu da yine fazla bekletmedendi bu hassaslik) bi kaç ay geçti bunu yapalı her gün ağlıyorum özgüveni m yerle bir oldu lekelerim gecmisken bu sefer cildim mahfoldu (alt bacagima yaptım bu arada ) kizariyor kahverengi oluyor çok hassas oldu cildim özellikle soyulan yer(normalde beyaz tenli bacagim) sarimsi bi hal aldı arada kahverengi oluyor koyulasiyor krem surunce anlık düzeliyor gibi oluyor fakat yine de ton farkı oluyor dışardan biri bakınca çok anlamayabilir ama direk bakınca anlaşılıyor sonra tekrar başa sariyorum zaten, soyulan yer yine koyu görünmeye basliyor cildimın sabit bi rengi olmaz oldu epidermisi yok ettim sanırım çok büyük hata ettim geri dönüşü var mıdır, genelde aşağıdaki yorumlarda benimle benzer sorunlar yasayanlara geçer demissiniz ama hiç geçer gibi durmuyor sürekli renk değişimine uğruyor cildim güneş koruması dışında neye özen gostermeliyim yani geçme ihtimali nedir yeter ki geçsin her şeyi yapmaya hazırım deri onarıcı krem var midir bana büyük ders oldu 🙁 kusura bakmayın şimdiden uzattim ama çok zor durumdayim

 16. Merhaba Defne hanim ben Molluskum contagisium denilen rahatsizligi geçirdim, 1 yıl önce bunları yaktirdim ve bacaklarimin arkasinda kahverengi lekeler kaldı. 1 yıl içinde renkleri açıldı ilk halinden çok daha iyi fakat yine de belli oluyor ve kötü duruyor , sanırım tamamen geçmiyor bunlar kimyasal peelingin yararı olur mu ?

 17. Merhaba yaklasik 3 4 ay önce kimyasal peeling yaptirdim normal görünümde bir sorun yok fakat tüylerimi aldığımda özellikle su degince bütün kolum kırmızı kırmızı beneklerle kaplaniyor, ilginç olan almadığım yerler de aynı şekilde oluyor. Hafif de acıyor epilatorle alırken normalde acimazdi. Bunun sebebi nedir acaba ?

 18. Merhaba , soyucu kremler vs derken farkında olmadan derim hassaslasmis, sanırım benim hatam miktarı fazla kacirmis olabilirim, derinin kendini tamamen yenilemesi ne kadar sürer acaba ? Çok mutsuzum çünkü normal bir cildim varken hassas bir cilde sahip oldum.Çinko içerikli krem önerdi doktorum, kullanıyorum yatıştırıyor gibi fakat derim dıştan bakınca bile ince gorunuyor dokununca kasininca falan direk tepki veriyor, 2 ay falan oldu bu durum başlayalı. Tamamen eski haline dönmesi artik imkansız midir hep böyle mi kalır cildim :/? şimdiden teşekkürler Defne Hanim.

 19. Meehabalar ben yüzüme salisilik asitli kimyasal piyling yaptım lekeli bölgeler daha da koyu bir renk aldı.Bu arada b5 evigen ampül ve cinko oksitli bir krem karışı hazırladım güneş koruyucumda heliocare 90 faktör koyu kahveye dönüşen lekem gecermi ellerimle yaptigim icin ellerim soyuldu yüzüme sürekli krem sürdüğüm içinmi soyulma olmadı acaba teşekkürler.

 20. Merhabalar defne hn
  Ben yaklaşık 5 ay önce aralık ayında kimyasal peeling yaptırdım ogün hiç şikayetim olmadı ertesi gün dışarda işlerim vardı güneş kremi sürüp çıkmıştım güneşe ve aşırı lodos rüzgarına maruz kaldım ve o gece yanaklarım cayır cayır yanmaya başladı görünürde bişey yoktu ama içten çok yanıyordu bir iki hafta bepanten sürdüm geçtiğini sanıyordum ama havalar ısınmaya başladı ve güneşe çıktığımda yine yüzüm içten aşırı derecede yanmaya başlıyor arkasından kızarıyor
  Ne olmuş olabilir ve bu kadar zaman içinde neden hala geçmedi anlamıyorum
  Sizin fikrinizi almak istedim
  Teşekkürler

  • Görmeden birşey söylemek zor. Belki farkında olmadan güneşe maruz kalmış olabilirsiniz. Korunmaya devam edin. Doktorunuzla görüşün.

 21. Merhabalar, yaklasik 3 ay önce kimyasal peeling yaptırmıştım ancak cildimin soyulan yerlerinde hafif karartı gölge gibi bir durum oluştu,güneşten de koruyorum bölgeyi, daha geçmedi bu tarz durumlar geçici demişti doktorum fakat geçicek gibi gelmiyor ve cildim her zaman olmasa da ara ara kızarıyor sadece nemlendirici kullanıcı yatistirabiliyorum onun dışında cildimde renk dengesizliği oluştu.ilk haline göre daha iyi ama yine de moralim bozuluyor sizce erken mi daha gecmesi icin biraz daha mı beklemeliyim? Bu arada lazer epilasyon yaptırabilir miyim zararı olur mu?

 22. Merhaba, kimyasal peeling işleminden sonra cildi nemlendirmek için ne kullanmak gerekir, bana sadece güneş koruyucu kullan nemlendirici kullanma demişlerdi

 23. Defne hanım merhaba,iki çocuk annesiyim.yüzümde doğum lekesi ve güneş lekesi var 5yıldır.kimyasal peeling yaptırmam etkili olurmu veya ne tavsiye edersiniz.tesekkürler.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 24. Merhaba Defne hanım, ben dün göbeğimi deldirdim eğri delim yaptılar. Bende çıkarmak istiyorum piercingi çıkardığında izi kalır diyorlar.Delik için bı çözüm var mi? Kalan izi kimyasal peeling giderir mi? Eczane bir merhem önerdi Madecassol ismi sizce ışe yarar mı?

 25. Defne hanım merhaba,iki çocuk annesiyim.yüzümde doğum lekesi ve güneş lekesi var 5yıldır.kimyasal peeling yaptırmam etkili olurmu veya ne tavsiye edersiniz.tesekkürler.

 26. Mrhb defne hanim benim yuzumde ara ara kizariklik olyor kimyasal peeling yaptirmam da sakinca var mi? Gozalti morluklari kimyasal peeling ile gecer mi?

 27. Defne hanım merhaba? Benim yüzümde çocukluğumdan beri çillerim var. Her ne kadar insanlar beğense de ben nefret ediyorum çillerimden. Bugüne kadar ne yaptıysam olmadı. Ne önerirsiniz çiller için? Kimyasal peeling yararlı olabilir mi? Teşekkürler

  • Çiller yapısal birşey. Değişik yöntemlerle gitse de yeniden çıkar. O yüzden bence hiç uğraşmayın. Güneşten çok iyi korunun. Hazır herkes beğeniyorsa bence tadını çıkarın:) sevgiler.

 28. Merhaba Defne Hanim. Ben bir cahillik yapıp bacagima tca peeling yaptım. Son seansima kadar sansima sorun yaşamamistim. Son seansta lekeler tamamen gesin gibi saçma bir mantıkla fazla beklettim cildim artık hassaslasmis ve incelmis olmalı ki aşırı yandı ve sonra kabuk bağlayıp soyuldu ve tahmin edersiniz ki iz kaldi, ve kararma gibi degil de bariz ton farkı oluştu. Kalan iz de açık tonda ameliyat izi gibi duruyor. Özellikle bu ton farkına takmış durumdayim bu geçer mi hiç geçmez gibi duruyor gerçekten çok pişman oldum ne yapmalıyım ? 🙁

 29. Defne hanim merhaba , benim de goz cevremde az az gunes lekeri var. Onun icn kimyasal peeling aldm fakat henuz yapmadm. Sadece leke olan yerlere surup 1 dk bekletmek istiyorum tum yuzume yapmak istemiyorum 50 faktor gunes kremim var. Uygulamadan sonra baska hani kremleri surmemi onerirsiniz iyi bir sonuc almam icin.tesekkur ederim simdiden.

 30. Merhaba Defne Hanım. Vücudumdaki lekeler için kimyasal peeling yaptırıyorum uzun zamandır. Lekeler açılınca en son bıraktım çünkü derim çok hassaslaştı ve inceldi. Normalde hassas ve ince bir deriye sahip degilim. Sonuncu seansın üstünden 1 buçuk ay geçti. Oksizinc krem ve bepanthol kullanıyorum. Bu zaman içinde geçer mi deri toparlanir mi acaba ?

   • Çok teşekkürler, bu güneş koruması ömür boyu mu olmalı peki geçene kadar mı? Bronzlaşmak ömür boyu yasak mı olur kimyasal peelingde?

    • Bu size kalmış birşey. Sigara da çok zararlı ve ömür boyu içmemek lazım ama içiyorlar. Güneş sonuçta zararlı ama hepimiz seviyoruz bronzlaşmayı. Yüksek faktörlü koruyucu kullanın derim ben.

 31. Merhaba Defne Hanım.Ben bir iki sene önce kucuk bir leke için expigment kullanmistim fakat yanlış kullanım sonucu deri kabuk atınca kahverengi leke olarak döndü ve cok küçük bir delik gibi iz oluştu. Üzerine bastirarak dokununca o ize puruzlu oluyor iğne ile delinmis gibi duruyor. Daha sonra rengi açıldı fakat geçmedi ameliyat izi gibi duruyor. Dövme ile kamufle etmek istiyorum eğer bir zararı olmazsa kesin yaptiracagim. Bu mümkün müdür ? Simdiden teşekkür ederim

  • Merhaba, kombine işlemler gerekebilir, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 32. Selam.. ben daha once hatta geçen sene en son dermapen yaptirmistim o mukemmel bir uygulama mucize gibi bisey hatta neyse bi kac lekem olustu sivilce oda onlarada kimyasal peeling yaptirdim yuzumde koyu kahverengi kabuklanma oldu dermapende bu kadar olmamisti korkuyorum izi kalirmi diye lutfen doktorum kesinlikle bisey olmaz dedi sadece guneşten korun demisti ama bilemedim illa korktum bu normalmi acaba bide ne zamana geçer dermapen hemen ikinci gunden dökülmustu bu ince zar halinde cildimde

 33. Merhaba Defne Hanım,
  Ben Ela, 27 yaşındayım. Çocukluğumdan kalma yüzümde dikiş izi ve tırnak izleri var. Bu izler psikolojik olarak beni rahatsız ediyor. Bunlar için kimyasal peeling tavsiye eder misiniz? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.