Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırma Sebepleri

0
329

Küçük memeli kadınların büyük memelere özenmesi kadar doğal bir şey olamaz. Ancak bir de büyük memeli kadınlara kulak vermek lazım. Herkes güzel görünmek ister. Estetik ameliyatları da bu sebeple olur insanlar. Büyük memeye sahip kadınların derdi ise sadece estetik kaygı ve “ay ben de güzel olayım” güdüsü değildir. Her iki omzunuza içi kum dolu torbalar asın ve ömür boyu gece uyurken bile çıkarmamak kaydıyla taşımayı deneyin. Hayali bile imkansız gibi değil mi? Zaten kadınların meme küçültme yaptırmalarının en sık nedeni omuzlarındaki bu yükten kurtulmak. Çünkü bu yük yüzünden omuz ve sırt ağrısı çekmek beklenmedik bir şey değil.

Tabi tek neden bu değil. İstediği sütyen ve kıyafeti giyememek, bikini reyonunu pas geçmek, terlemek, koşamamak, istediği gibi yatamamak, dikkatli bakışlara maruz kalmak, göreceli olarak şişman gözükmek, kumsalda salına salına yürüyememek, büyük memeleri saklamak için kambur bir duruş geliştirmek, özgüven kaybı, vs. Bu saydıklarımın bir tanesinden kurtulmak bile ameliyat olmak için yeterli sebep olabilir. Geriye göğüs küçültme ameliyatı esnası ve sonrası korkuları yenmek kalıyor ki onu da başka bir yazıda anlatacağım.

Ben estetik ameliyatları zorunlu ve keyfi olarak ikiye ayırıyorum. Mesele meme büyütme aslında keyfidir. Meme küçültme ise zorunludur. Gerçi bu konu yoruma açık. Sağlık tanımı der ki; hem fiziksel hem sosyal hem de psikolojik olarak tam iyilik haline sağlık denir. Meme küçüklüğü psikolojik sıkıntı yapıyor ve büyütünce geçecekse aslında meme büyütme de zorunlu estetiklere girer. Meme küçültme de böyle bir tartışma yok. Çünkü hem fiziksel, hem sosyal hem de psikolojik sıkıntı verir. Bizim toplum psikolojik durumları pek ciddiye almadığı için meme büyütme zorunlu değil diye düşünebiliyor.

Sonuç olarak; meme küçültme ameliyatı ile hayatınıza konfor katmak mümkün. Üstelik teknoloji sayesinde ameliyatlar da çok kolay geçiyor. Detaylı bilgi için bizi 0 212 2967878 den arayabilirsiniz.

PAYLAŞ

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.