Liposuction videoları

Liposuction ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Liposuction ameliyatın küçücük yaklaşık bir yarım santimlik ufak kesilerden girilerek yapılır. O bölgede ufak beyaz bir çizgi şeklinde çok iz kalır. Bunun çoğu zaman içinde kaybolur gider.

Liposuction nedir hangi bölgelere uygulanır?

Liposuction burun ve meme ameliyatından sonra en fazla yaptığımız estetik cerrahi girişimlerdendir. Liposuction vücuttan yağ alınmasıdır. İşlem hangi bölgelere uygulanabilir ? En çok uyguladığımız bölgeler, karın, bel, kalça, uyluk içi, diz içi, bazen kollar, bazı seçilen hastalarda alt bacak arkası olabilir. Genel olarak bazen de erkeklerde meme büyüklüğü olduğu vakit ki jinekomasti diyoruz buna, o bölgeye de liposuction uygulanabiliyor.

Liposuction ile yağ nasıl alınır?

Liposuction işlemi çeşitli şekillerde gerçekleştirilebiliyor. En sık kullanılan yöntem ıslak teknik dediğimiz önce liposuction yapılan bölgenin bir takım lokal anestezik içeren sıvılarla şişirilip, sonra da yağın çekildiği yöntemdir. En fazla karın ve bel bölgesine uygulama yapıyoruz. Kadınlarda da erkeklerde de en çok işlem uyguladığımız bölgeler bunlar.

Kimler liposuction yaptırabilir?

Liposakşını normal kiloya yakın, aşırı kilosu olmayan, bölgesel yağlanma problemi olan kişiler yaptırabilir. En güzel sonuç aldığımız hastalar, trokantarik bölge dediğimiz, kalçanın bacakla eklem yaptığı bölgedeki kalça yağlanması olan hastalardır. Bunlar genellikle genetik bir yağlanmadır, kilo verse de buradan kilo veremezler. İkincisi erkeklerde meme büyüklüğüdür. Bir de bel bölgesinde yağlanma olan hasta ki özellikle 30 yaş üstü erkeklerde görmekteyiz bunu. O bölgeden de yağ alındığında güzel sonuçlar alıyoruz.