Kol Estetiği

0
102

Kolumuz bizim günlük aktivitelerimizin en önemli yardımcısı. Fonksiyonu çok önemli ancak estetik olarak da bizi mutsuz etmemesi gerekir. Kilo alma durumlarında en çok etkilenen bölgelerden biri üst kol bölgesidir. Kilo verince de yine en çok üst kol sarkar.

Kol estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Kol estetiği koldaki problemelere göre yöntem belirlenerek yapılır. Kolda en çok yağlanma ve sarkma görülür.

1- Kolda yağlanma:

Genellikle kilo ile ilişkili kabul edilir. Fakat her kilolunun da kolu kalın olmaz. Ailesel kalıtım bu durumla daha ilişkilidir. Sıkça kol kalınlığına göğüs büyüklüğü de eşlik eder. Bu problemi olanların mutlaka özel terzisi vardır. Gömlek ve ceketlerini terzilerine diktirirler. Kilo verseler de o bölgelerden kilo verme daha azdır.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ:

Kol bölgesine uygulanacak özel bir liposuction yöntemi ile terzilerden kurtulmak mümkün. Kol estetiği işlemi 30 dakika sürüyor. 3 hafta özel kol korsesi giyiliyor. Sonrasında istediğiniz gömleği alabilirsiniz. Göğüs büyüklüğü probleminiz varsa buna yönelik de meme küçültme işlemi olursunuz. O zaman kilo vermiş görüneceğinizden çevreden gelecek tebrikleri kabul etmeye hazır olun.

 2- Kolda sarkma:

Sık kilo alıp verme nedeniyle ya da ilerleyen yaş nedeniyle oluşan bir durumdur. Askılı kıyafetlere elveda demek zorunda kalınır. Kolun sallanmamasını sağlamak için hareketlerini kısıtlayanlara bile rastladım. Yapılan kol sporlarının bir nebze faydası olsa da çoğunlukla yetersiz kalırlar.

 ÇÖZÜM ÖNERİSİ:

Kolda yağlanmadan çok sarkma varsa kol germe ameliyatı ile bir miktar deri çıkarılması gerekir. Bu deri iğ şeklinde ya da balık şeklinde çıkarılır. Geri kalan deriler birbirine yaklaştırılarak dikilir. Böylece kol gergin bir görüntüye kavuşur.

Kol estetiği izi

Kol arka bölümünde önden ve yandan görünmeyen çizgi şeklinde bir iz kalır. Bu çizgi ilkin pembeyken zamanla beyazlar daha az rahatsız eder konuma gelir. Kıyafet ve hareket hürriyetinin verdiği haz yanında bu çizgi çok önemsiz kalır.

Kol estetiği fiyatları

Kol estetiği fiyatları yapılacak işleme göre değişir. Sadece yağ alımı yapılacaksa fiyat biraz daha uygun olurken sarkma varsa ve kol germe yapılacaksa fiyat artacaktır.

Siz de kol bölgesindeki estetik sorunlardan şikayetçiyseniz bizi 0 212 2967878 numaralı telefonumuzdan ya da 0090 533 6921598 numaralı whatsapp hattımızdan arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.