Karın germe videoları

Karın germe ameliyatı hangi durumlarda uygulanır ?

Karın germe isteğiyle başvuran hastalarımızın çoğunluğu doğum yapmış bayanlar. Özellikle ikinci doğumdan sonra karında bir takım problemler daha çok oluşmakta. Bir de daha genç yaşta, doğum yapmamış, ciddi kilolar veren bayanlar da var. Tabi erkeklerde de aynı durum kilo verildiği zaman oluşabiliyor. Bu bölgede yağ alınsa da fazla bir deri bolluğu oluşuyor. O zaman liposuction işlemi yeterli olmuyor, derinin de alınması gerekiyor. Bu gibi durumlarda karın germe ameliyatı yapmamız gerekiyor. En sık yaptığımız karın ameliyatı, dediğim gibi ikinci, üçüncü hatta daha fazla doğumlar yapmış bayanlarda etek gibi karnın aşağı doğru sarktığı durumlardır. Hatta o kadar dramatiktir ki kişi genital bölgesini göremez, oranın temizliğini yapamaz. Bu derinin sarktığı bölgenin altındaki derilerde bir takım yaralar, problemler oluşur. Kilo verilse de bu deriden kurtulmak mümkün değildir. Hatta bu kilo alıp verme olayı fazla olan kişilerde bu deri bolluğu sırtta da mevcuttur. Bazen karın gerilirken aynı anda bel bölgesinin de gerilmesi gerekebilir. Genital bölgede sanki karından ayrılıp aşağı düşmüş gibidir. Ameliyatı yaparken o bölgenin de düzeltilmesi gerekir.

Karın germe ameliyatı yaklaşık 2 saat kadar sürer. Bu bölgede sezaryen izine denk gelen izin daha uzadığını düşünürsek, kilot içinde kalacak bir çizgiyi kabul etmemiz gerekir. Göbek deliği yeri zaten aşağı doğru kaymıştır. Bu da normal olması gereken yere transfer edilir. Genellikle göbeğin altından kıllı bölgeye kadar olan bölgedeki sarkan deri alınır. Bu bölgeye kadar karın duvarı kaldırılır ve karın aşağı doğru çekilir. Böylece düz bir karın elde edilir. Aynı anda genital bölgede düşen kısım yukarıya alınmış olur. Genital bölge temizliği kolaylaşmış, estetik görünümü de düzeltilmiş olur.

Bazen göbek üstü bölgedeki deri bolluğu fazla değildir. Alt tarafta daha fazladır. O zaman mini karın germe dediğimiz işlemi yapıyoruz. Bu işlemde de sezeryan izinin yine biraz daha uzunu şeklinde girilerek, sadece buradaki sınırlı bir miktar da deri alınıyor. Göbek deliğinin yeri değiştirirmıyor.

Karın germe ameliyatı sonrası mutlaka dren koyuyoruz. Mini karın germede bazen koymayabiliriz. Dren ertesi gün çekiliyor. Hastalarımız bir gece hastanede kalıyorlar, ertesi gün öğleden sonra evlerine gidebiliyorlar. Yaklaşık bir ay boyunca, arada çıkarıp takabildikleri bir korseyi kullanmaları gerekiyor. Tekrar kilo aldıklarında ya da doğum yaptıklarında bu kadar büyük bir sarkma tekrar oluşmaz.