Üst yüz bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde botox’un etkinliği artık herkesçe kabul edilen bir gerçek. Hatta botox alternatifi olarak gösterilen bir çok krem ya da medikal ürün ne  yazık ki botox kadar etkin olamadı. Piyasadan kısa sürede silindiler. Ülkemizde 1980 yıllardan beri uygulanan botox özellikle 2000 yılından sonra daha geniş bir talep bulmaya başladı.
Talep artınca bu durumundan yararlanmak isteyen yeni kuruluşlar da arttı. Bu  nedenle bazen çok da iyi olmayan yanlış uygulamalar ile daha sık karşılaşır olduk.

Botox bence gerçekten yüzyılın icadı. Yıllardır uygulama yaptığım hastalarımdaki olumlu etkilerini görüyorum. Hatta bazen de yapılan dozların zaman içinde azalmaya başladığına bile şahit oldum. Kendim de bir bayan estetik cerrah olarak bu nimetten yararlanıyorum. Eğer 30 yaşımda bu uygulamaya başlamasaydım herhalde şu anda çatık kaşlı bir doktor olup çıkacaktım. Çünkü konuşurken sürekli kaşlarımı çatma huyum vardı. Şimdi bu mimiği pek kullanmıyorum.  Bu da bana daha sağlıklı ve zarif bir görüntü veriyor.

Botoks Uygulaması

Botox uygulaması yapılmadan önce kişinin kaş yapısı, konuşurken ki mimikleri değerlendirilmelidir. Aslında kişi odamın kapısından girer girmez muayeneye başlarım. İkinci etap kişinin beklentilerini dinlerim. Göz kapaklarının durumu, kaş seviyesi ve makyaj stili de uygulama yapacağım bölgeleri tayin etmemde yardımcı olur. Yıllardır düzenli gelen hastalarım için bir nevi göz ya da diş hekimi haline geldim dersem sanırım abartmış olmam. Yaptığım uygulamadan memnun hastam endişesiz olarak düzenli olarak gelmeye devam eder. Botox’un etkisi 3. gün başlar. 1 hafta 10 gün içinde etki tamamlanmış olur. İlk uygulamalarda hastayı 1 hafta sonra görmek isterim. Böylelikle kişinin ilaca olan cevabını tam tespit etmiş olurum. Kişinin yaşı ilerledikçe yüzünde yapılması gereken diğer iyileştirici işlemler hakkında bilgi veririm. Her sorun sonsuza dek botox ile de çözülemez tabiki. İşte bu noktada bir plastik cerrah olarak yüz estetiğine tam hakim olmak büyük avantaj diyebilirim. Böylece hastalarımı da toplumda sık görülen ve eleştirilen yüz ifadelerine sahip olmaktan korumuş oluyorum.

Erkeklere Botox Uygulaması

Açık tenli, mimikleri fazla olan ve dış ortamda çalışan kişilerin iyi görünümlerini korumak için botox’a kesinlikle ihtiyaçları vardır. Mimik çizgileri derinleşmeden başlanılan botox, uygun nemlendiriciler ve güneş koruyucular ile yaşıtlarından büyük gösterme riskinden kurtulabilirler. Günümüzde sadece bayanlar değil, erkekler de artık iyi görünüme önem veriyor. Çeşitli meslek gruplarında çalışan erkeklerden bize botox yaptırmak başvuranların sayısı hiç de az değil. Erkeklere uygulanan botox ‘un da bazı incelikleri vardır. Dozlar daha fazladır. Kaşların kaldırılmaması ve ifadenin çok yumuşatılmaması önemlidir.

Botox İle Mimikler

Yüzde botox uygulamasının tek sebebi kırışıklıklar değil bazen de gereksiz ifadeler ya da istem dışı mimiklerdir. Bazı kişilerin yüzüne baktığımızda sürekli ağlama ifadesi görürüz. Hâlbuki hiç de öyle bir durum yoktur. Devamlı “Üzgün müsün ?” soruları kişiyi bunaltır. Uygun dozda ve gerekli bölgelere yapılan botox uygulaması ile kişinin yüzünde mutlu bir ifade elde etmek mümkündür. Bazen bazı yüz kasları aşırı ve denetimsiz çalışır. Buna tik diyoruz. Botox uygulaması ile bu sıkıntıdan da kurtulmak mümkün. Bir başka kullanım alanı da yüz felci geçirdikten sonra yüzünde kalıcı problemler kalan hastalar. Bu hastalarda yüzdeki kaslar arası denge bozulduğu için yüzde sağlam tarafa doğru kayma olur. Bu durumda basit bir botox uygulaması ile düzeltilebilir.

Botox kalıcı tek uygulamalık bir işlem değildir. Fakat doğru uygulama ve istikrar ile iyi kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. Sokakta karşılaştığımız ve beğenmediğimiz her uygulama botox kaynaklı olamayabilir. Hatta çoğu da öyle değildir. Buna emin olabilirsiniz. İyi görünüp ne yaptırdığınızın fark edilmez olmasını sağlamak mümkün. Doğal görünen gözü tırmalamayan estetik en güzel olanı, öyle değil mi?

1 YORUM

  1. Kaş ortası ve dudak kenarları için dolgu düşünüyorum fiyat alabilirmiyim?
    ——————————–
    Merhaba
    Mail yolu ile ya da aşağıdaki numaraya whatsappdan foto atabilirseniz. Değerlendirme yapayım. Dolgu miktarı ve kalınlığına karar veriyim. Bu arada .. marka dolguyu kullanıyorum

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.