Göz çevresinde gençleşmeye yönelik işlemler

1
193

İlk değerlendirmede nelere dikkat ediyorum:

 • Kaşların seviyesi
 • Şakak bölgesinde düşüklük, çöküntü var mı?
 • Mimik çizgileri mimik yaparken belirgin mi?
 • Göz altı ve üstü torbalanma var mı?
 • Üst ve alt göz kapağında deri bolluğu var mı?
 • 6-Orta yüz ve yanakta düşme var mı

Göz çevresini değerlendirirken ona en yakın komşu kaş ve orta yüzü bir arada değerlendirmek gerekir. Kaşlarda belirgin düşme varsa bu düzeltilmezse göz kapağında yapılacak estetik müdahaleler pek kendini göstermez. Kaş seviyesi 2 yöntem ile düzeltilebilir.

Endoskopik kaş kaldırma ya da botoks uygulaması ile kaş olması gereken yüksekliğe ulaşabilir. Arkasından yapılacak üst göz kapağı estetiği ile dolgunluk yapan yağ paketleri azaltılır ve deri bolluğu alınır. Böylece sürekli görmek ve daha iyi görünmek için yapılan kaş kaldırma mimiği ve ona bağlı alın çizgilerinden de kurtulunmuş olunur.

Alt göz kapağını yakından ilgilendiren bölge orta yüz ve yanaktır. Yer çekimi ile aşağı doğru yer değiştiren yanak alt göz kapağını da aşağı çeker. Yanakta düşme çok ise endoskopik germe ile yanak yukarı alınabilir. Sonrasında alt göz kapağındaki torbalanma yapan yağ dokusu azaltılır ya da eksiklik gösteren bölgeye yayılır. Deri bolluğu da gerekirse alınır. Bazı hastalarda alt göz kapağı kası da yukarı doğru askılanır.

Kaz ayağı dediğimiz çizgilerin göz kapağı ameliyatı sonrası tamamen düzeleceğini düşünen çok var. Tabiki işlem sonrası deri bolluğu azaldığından bunların belirginliği azalır. Ama bu çizgiler göz kasının kasılması ile alakalıdır. Bazı insanlarda çok sayıdadır. Bu durumda botoksun 6 ay aralıklar ile yapılmaya devam edilmesi gerekir. Botoks kaz ayağı bölgesin de yapacağı gerginlik alt göz kapağı estetiğini, kaşı kaldırarak da üst göz kapağı estetiğini olumlu etkiler.

Göz çevresi yaşlanma herkeste aynı düzeyde olmaz. Bazen alt göz kapağı bölgesinde orta yüzdeki düşmeyi gizleyen ışık dolgusu yapılması yeterli olabilir. Son zamanlarda bazı uygun hastalarda botoks ve ışık dolgusunu bir arada kullanarak 2 dakikada parlak bir göz çevresi elde edebiliyorum.

Konuyla ilgili videomuz:

PAYLAŞ

1 YORUM

 1. Yüz kırışıklıklarında hangi dolguyu kullanıyorsunuz fiatı nedir

  —————————————-

  Merhaba
  .. marka dolguları kullanıyorum. Bölgeye uygun kalınlıkta dolguyu tercih ediyorum. Aşağıdaki numarama whatsapdan foto gönderebilirseniz. Dolgu miktarı ve cinsini belirleyerek fiyat verebilirim. İsterseniz. Bu maile de foto gönderebilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.