1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 62 Kişi oy verdi Ortalama puan: 3,77.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Göz Altı Işık Dolgusu

göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Sadece kadınların değil erkeklerin de göz altı morluğu veya bazen de torbası olarak adlandırılan çökmüş göz altları, estetik kaygı oluşmasına neden olmaktadır. Bu soruna özel şekilde geliştirilmiş olan göz altı ışık dolgusu tekniği ile çözüm bulunmaktadır. Bu teknik sayesinde göz altlarında şişlik, morluk sorunları olan kişilerin ve cildin uzun zaman tekrardan yapılandırılması tek seferde mümkün olmaktadır. Bunların yanında ilerleyen yaşa bağlı göz altı sorunlarına da çözüm olmaktadır.

Göz altı torbaları ve morluk

Özellikle kadınlar 30’lu yaşlara geldiğinde her iki kadından bir tanesi göz halkaları konusunda korku duymaktadır. Oluşan bu göz altı morlukları ile torbalanmaların nedeni ise çoğunlukla genetiğe dayanır. Sadece uyku pozisyonu, alkol ve bazı alerjik durumlar bunu tetiklemekte ve arttırmaktadırlar. Göz yapımıza baktığımızda gözler, her tarafa çok rahatça dönen bir yapıya sahiptir ve özel bir yağ ile çevrelenmişlerdir. Ayrıca adına orbital septum denen bir koruma bariyeri sayesinde de oldukları konum korunmaktadır. Bahsettiğimiz septum genetik yada ilerleyen yaş ile birlikte gevşeyerek yağ torbasınca ileri doğru itilmektedir. Yaş ilerlediği zaman yüzün kemik yapısında incelmeler olacağından kemik normal olarak geriye yönelik hareket etmektedir. İşte bu nedenle gözlerin altında boşluk meydana gelir. Aslında oluşan boşluk çok azda olsa gölgelerden kaynaklı derin görünebilir. Göz altı torbalarına ne iyi gelir diyenlere cevabım: bu tip sorunlar göz altı ışık dolgusu ile ciddi anlamda çözüme kavuşturulmaktadır.

Burada bir noktayı çok iyi açıklamak gerek. Işık dolgusu, göz altında var olan bütün sorunları çözecek gibi bir anlam çıkmaması gerekir. Göz altındaki çökmelerin ve koyu morlukların, halkaların büyük kısmına etkili olduğunu düşünüyorum. Ancak göz altı torbaları için aynı şeyi söyleyemem. Çünkü belli bir yaşın üzerinde ve büyük torbaları olan kişilerde çözüm alt göz kapağı estetiğidir. Işık dolgu işe yaramaz. Yaşı nispeten genç ve torbaları küçük kişilerde dikkatli yapmak koşuluyla işe yarar. Bunu söyleyebilmenin en iyi yolu tabi doktorunuza muayene olmaktan geçiyor.

Gözaltı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Az önce bahsettiğimiz göz altı morlukları tedavisi için özel olarak yapılan, aslında vücut tarafından da üretilen hyaluronik jel olarak adlandırılan bir dolgu yöntemi diyebiliriz. Göz altı sorunları adına geliştirilen bu jel yapıdaki göz altı ışık dolgusu malzemesinde iki adet içerik bulunmaktadır. Hyaluronik asit ve poly vitamin kompleksi. İlk olarak hyaluronik asit sayesinde morluklara ve torbalara müdahale ediliyor. Ardından poly vitamin kullanılarak hücreler uzun vadeli olarak yenilenmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

erkek göz altı ışık dolgusuYapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusu yavaş, yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir madde uygulama bölgesine sürülmektedir. Ayrıca jelin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz. Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir. Hatta son yıllarda erkeklerde metroseksüellik kavramı iyice oturmaya başlayınca göz altı ışık dolgusu yaptıran erkek sayısı da arttı.

Ne Kadar Süre Sonra Etkisini Yitirir?

Yapılan bu teknikte hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen sonuçlar alınmaktadır. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından en az 1,5 yıl etkisi sürer. Kişisel faktörlere bağlı olarak 3 yıl sonra dahi etkisini koruduğu kişiler vardır. Her ışık dolgusu uygulama tekrarından sonra bu süre uzar.

Hamileyken ışık dolgu yapılır mı ?

Aslında sistemik etkisi olmayan göz altı ışık dolgusunu hamilelik gibi çok önemli bir dönemde yapmayı uygun bulmuyorum. Tıbbi olarak bir sakıncası bildirilmiş değil ama belki hem kadın hem anne olmam sebebiyle ben olsam doğum sonrasını beklerim.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları için 0 212 2967878 den bizi arayabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu video izle:

1693 YORUMLAR

 1. Merhaba
  Benim de üst göz kapağım ve kaşım arasında çöküklük var içeri batık gibi. aşırı rahatsız oluyorum. Botoks ya da dolgu yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim

 2. Merhabalar 3 gün önce göz altı dolgusu yaptırdım fakat bu ana kadar henüz değişim olmadı su tutması gerekmez miydi bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

  • Merhaba, ışık dolgunun tam oturması 7-10 gün sürebilir. Bu sürede istenen sonuç olmazsa daha fazla dolgu gerektiği sonucu çıkar.

 3. Mrb. Ben 5 yıl Gözlük kullandım şuan gözlüğü attım ve göz altlarında çukurlar oluyor bu yöntemle düzeltilirmi. Birde fiyat ne kadar?

 4. Merhabalar 40 yaşındayım İzmir’de oturuyorum sizi izledim ve güvendim ama İstanbul’da yeriniz İzmir’de güvendiğiniz kurum yada kişiler varmıdır yönlendirenileveğiniz birde fiyatını öğrenirsem çok sevinirim ışık dolgusu için

 5. Merhaba. Zamanınız varsa bir kaç konuda danışmak istiyorum. Madde kemiğin hemen üzerine enjekte ediliyor diyenler var yani kasın bir alt kısmı. Bunun bir zararı olmaz mı?
  Göz altı çöküklüğünün ana sebebi Dermis ile kasın arasındaki etkileşiminin azalması m, yağ tabakası ile kasın arasındaki etkileşimin azalması mı yoksa hiç biri değil mi?

  Ayrıca konulan madde uçup gidiyor mu oradan yoksa bir miktar dahi olsa kalıyor mu (Siz her sene kalıcılığın arttığından bahsetmiştiniz bu yüzden sordum 🙂 ) ve misal 30 sene boyunca her sene yaptık bir zarar teşkil eder mi?

  Umarım geri dönüş yaparsınız, teşekkürler.

  • Merhaba, göz altı ışık dolgusu içeriği zaten vücuttada olan hyluronik asittir. Göz altı çökmesi ya kemik yapının geride ve küçük olmasından ya da yumuşak doku eksikliğinden olur. Ya da yaş ile oradaki yumuşak doku aşağıya kayar. Işık dolgu çöküntü olan bölgedeki kemiğin üzerine uygulanır. Bir zararı yoktur.
   Zaman içinde tabiki o madde orada eriyor ama bir kısmı kalır ve uygulama sayısı arttıkça bu kalıcılık arttığı için etki süresi uzar. Tekara uygulamaların da bir zararı yok.

 6. Merhaba,
  Göz altı ışık dolgusu işlemi göz altındaki kırışıklıklar için de faydalı olur mu yoksa yalnızca morluk ve torbalar için mi öneriyorsunuz?
  Bir de fiyat bilgisi alabilir miyim?

 7. Bu uygulamanın tek seansta değil en az 2-3 seansta kendini gösteren bir uygulama olduğu ve 1. ayın sonunda tekrar eski haline geldiği hakkında yorumlar sıklıkla karşımıza çıkıyor. (Link atabilirim)
  Bunun doğru olma olasılığı nedir?
  Eğer doğruysa her seans için ayrı bir ücret verilmesi gerekiyor mu ve seanslar arasında ki süre ortalama kaç ay?
  Ayrıca fiyat bilgisi almak istiyorum. Teşekkürler.

 8. Fiyat alabilir miyim? Bir de hangi marka dolgu kullanılıyor ? Bazı yorumlarda yaptırdıktan sonra topaklanma olduğunu okudum bunun sebebi nedir böyle bir durumla karşılaşılsak çözümü var mı ? Etkisi geçince daha kötü bir görünüme sebep olur mu örneğin torbalanma gibi ☹️

  • Merhaba, uygun şekilde yapıldıktan ve masaj uygulandıktan sonra kolay kolay topaklanma olmaz, detaylı bilgi için 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.