1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 72 Kişi oy verdi Ortalama puan: 3,75.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Göz Altı Işık Dolgusu

göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Sadece kadınların değil erkeklerin de göz altı morluğu veya bazen de torbası olarak adlandırılan çökmüş göz altları, estetik kaygı oluşmasına neden olmaktadır. Bu soruna özel şekilde geliştirilmiş olan göz altı ışık dolgusu tekniği ile çözüm bulunmaktadır. Bu teknik sayesinde göz altlarında şişlik, morluk sorunları olan kişilerin ve cildin uzun zaman tekrardan yapılandırılması tek seferde mümkün olmaktadır. Bunların yanında ilerleyen yaşa bağlı göz altı sorunlarına da çözüm olmaktadır.

Göz altı torbaları ve morluk

Özellikle kadınlar 30’lu yaşlara geldiğinde her iki kadından bir tanesi göz halkaları konusunda korku duymaktadır. Oluşan bu göz altı morlukları ile torbalanmaların nedeni ise çoğunlukla genetiğe dayanır. Sadece uyku pozisyonu, alkol ve bazı alerjik durumlar bunu tetiklemekte ve arttırmaktadırlar. Göz yapımıza baktığımızda gözler, her tarafa çok rahatça dönen bir yapıya sahiptir ve özel bir yağ ile çevrelenmişlerdir. Ayrıca adına orbital septum denen bir koruma bariyeri sayesinde de oldukları konum korunmaktadır. Bahsettiğimiz septum genetik yada ilerleyen yaş ile birlikte gevşeyerek yağ torbasınca ileri doğru itilmektedir. Yaş ilerlediği zaman yüzün kemik yapısında incelmeler olacağından kemik normal olarak geriye yönelik hareket etmektedir. İşte bu nedenle gözlerin altında boşluk meydana gelir. Aslında oluşan boşluk çok azda olsa gölgelerden kaynaklı derin görünebilir. Göz altı torbalarına ne iyi gelir diyenlere cevabım: bu tip sorunlar göz altı ışık dolgusu ile ciddi anlamda çözüme kavuşturulmaktadır.

Burada bir noktayı çok iyi açıklamak gerek. Işık dolgusu, göz altında var olan bütün sorunları çözecek gibi bir anlam çıkmaması gerekir. Göz altındaki çökmelerin ve koyu morlukların, halkaların büyük kısmına etkili olduğunu düşünüyorum. Ancak göz altı torbaları için aynı şeyi söyleyemem. Çünkü belli bir yaşın üzerinde ve büyük torbaları olan kişilerde çözüm alt göz kapağı estetiğidir. Işık dolgu işe yaramaz. Yaşı nispeten genç ve torbaları küçük kişilerde dikkatli yapmak koşuluyla işe yarar. Bunu söyleyebilmenin en iyi yolu tabi doktorunuza muayene olmaktan geçiyor.

Gözaltı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Az önce bahsettiğimiz göz altı morlukları tedavisi için özel olarak yapılan, aslında vücut tarafından da üretilen hyaluronik jel olarak adlandırılan bir dolgu yöntemi diyebiliriz. Göz altı sorunları adına geliştirilen bu jel yapıdaki göz altı ışık dolgusu malzemesinde iki adet içerik bulunmaktadır. Hyaluronik asit ve poly vitamin kompleksi. İlk olarak hyaluronik asit sayesinde morluklara ve torbalara müdahale ediliyor. Ardından poly vitamin kullanılarak hücreler uzun vadeli olarak yenilenmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

erkek göz altı ışık dolgusuYapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusu yavaş, yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir madde uygulama bölgesine sürülmektedir. Ayrıca jelin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz. Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir. Hatta son yıllarda erkeklerde metroseksüellik kavramı iyice oturmaya başlayınca göz altı ışık dolgusu yaptıran erkek sayısı da arttı.

Ne Kadar Süre Sonra Etkisini Yitirir?

Yapılan bu teknikte hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen sonuçlar alınmaktadır. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından en az 1,5 yıl etkisi sürer. Kişisel faktörlere bağlı olarak 3 yıl sonra dahi etkisini koruduğu kişiler vardır. Her ışık dolgusu uygulama tekrarından sonra bu süre uzar.

Hamileyken ışık dolgu yapılır mı ?

Aslında sistemik etkisi olmayan göz altı ışık dolgusunu hamilelik gibi çok önemli bir dönemde yapmayı uygun bulmuyorum. Tıbbi olarak bir sakıncası bildirilmiş değil ama belki hem kadın hem anne olmam sebebiyle ben olsam doğum sonrasını beklerim.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları için 0 212 2967878 den bizi arayabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu video izle:

1772 YORUMLAR

 1. Merhabalar. 23 yaşındayım ve videoda sizin ilk halinizin en az 2 katı daha çökük ve koyu öz altlarım var. Sarkma da mevcut. Daha önce ulteraphy yapmıştı bir dermatolog göz altı mesafemi biraz yukarı çekmek için ancak bence bir farklılık olmadı. 3 seans ta kimyasal peeling yapıldı göz altıma ancak renkte de bir değişiklik olmadı. Problem şu ki 2 yıl önce yaptırdığım kimyasal peelingden kalma bir hassasiyet var göz altlarımda. Renkle ilgili bir beklentim yok ancak göz altımdaki çukurluğu doldurtmak istiyorum ancak peelingde olduğu gibi bir hassasiyet yaratabilir mi?
  Bir de mümkünse fiyat verebilir misiniz?

 2. Merhabalar ben 42 yaşındayım göz altımda torbalanmalı yok ama yoğun morluklar var makyajla kapatamıyorum çok rahatsız oluyorum.Işık dolgusu çözğm olur mu? Fiyat nedir?Seans olarak mı ödeme yapılıyor yoksa tek seferde mi ? Yeriniz nerde? İşlemden sonra şişik falan oluyor mu?Hemen sosyal hayata dönebilir miyim? Sorularımı cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler 😊

  • Merhaba, eskisinden daha iyi olur, bazen de tamamen geçirir. 1 ml ışık dolgusu .. TL tek seanslık bir işlem ama ortalama 18 ay etkili olduğu için bu süre sonunda tekrarı gerekir. İlk anda şişlik olur ama ertesi gün geçer. Nadiren morluk oluyor. 2 hafta kadar sürüyor. O zaman kapatıcı kullanmak lazım. Bunun haricinde sosyal hayata hemen dönersiniz. Detaylı bilgi için 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz. Muayenehanem İstanbul Gayrettepede.

 3. İyi pazarlar Defne Hn. 49 yaşındayım. Göz altlarım çukur ve koyu renk. Işık dolgusu yapılırsa sonrasında dolgunun dışarı torbalanması söz konusu olur mu? Kaç seans gelmek gerekir. Ve fiyat bilgisi alabilirmiyim. Teşekkürler.

 4. Merhaba fiyat bilgisi alabilir miyim ışık dolgusu hakkında ve ne kadar kalıcı oluyor ? Göz altı morlukları nda ne kadar iyileşme sağlıyor

 5. Doktor deri altı yağ dokun erimiş göz altı ışık dolgusu yaptırmalısınız dedi. bana en az 2-3 dolgu lazımmış tek dolgu yada iki üç dolgu fiyatlarını alabilirmiyim

  • Merhaba, 1 ml ışık dolgusu .. TL detaylı bilgi için 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz. Bu numaraya foto gönderin, 2. tüp gerekip gerekmediğini de kabaca söyleyebilirim. Aslında çoğunlukla 1 tüp yetiyor. 1 tüp yaparız , 1-2 hafta sonra gerekirse 1 tüp daha yaparız.

  • Merhaba, 1 ml ışık dolgusu … TL morluklara iyi gelir ama her torbaya iyi gelmez, detaylı bilgi için 0090 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz. Bu numaraya yada bu maile foto gönderin bakayım. Tam karşıdan, makyajsız olsun ve hiç mimik yapmadan foto çekin.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.