Göğüs Büyütme

göğüs büyütme estetik ameliyatı

Meme erojen bir organdır. Kadın fiziğinde en önemli görüntü detayını oluşturur. Asıl işlevi, emzirmek ve kadınlığı simgelemek olmasına rağmen kadın güzelliğinin en belirgin öğesidir. Memelerini güzel bulmayan kadınlar kendilerini eksik hissedebilirler. Bu da özgüvenlerini zedeleyebilir. Bu durumda tek çare meme büyütme ameliyatıdır.

Göğüs Büyütme Nedir?

Göğüs büyütme, silikon implant olarak da adlandırılan protezler yardımıyla veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemine ve bunun için yapılan ameliyata verilen isimdir.

Her kadın güzel olmak ister, güzel göğüslere sahip olmak istemeyen kadın ise düşünülemez. Bazen memelerin çift ya da tek taraflı gelişme kusuru sonucu ya da gebelik sonrasında kilo alıp vermeye bağlı, meme dokusu hacmini kaybedebilir ve normalden daha küçük  bir hal alabilir. Bu ve benzeri durumlarda daha iri, daha dolgun, daha büyük, estetik olarak daha güzel göğüsler elde etmek için, göğüs büyütme ameliyatı yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki her kadın güzel bir çift memeyi hakeder. Göğüs estetiği ile güzel memelere kavuşmak mümkün.

Meme büyütme ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

 • Memelerinin küçük olduğunu düşünen kadınlarda vücut hatlarındaki orantısızlığı, özellikle kalça-göğüs oranını düzeltmek için göğüs büyütme ameliyatı yapılır
 • Gebelik sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek için (Bazı durumlarda memelerde sarkmada olabilir. Bu durumda meme kaldırma- toplama ameliyatı da yapılması gerekebilir.)
 • Meme büyüklüğünde simetrinin sağlanması için meme büyütme ameliyatı : Çoğu kadında memeler simetrik değildir. Bu durum çok belirginse memenin büyütülmesi gerekir.
 • Çeşitli durumlarda memeyi yeniden oluşturmak için (Örneğin meme kanseri ameliyatı sonrası, doğuştan meme olmaması …)
 • Tıbbi ya da kozmetik nedenlerle yerleştirilen meme implantlarının (protezlerinin) eskimesi, özelliğini kaybetmesi veya o bölgede bir sıkıntı yaratması nedeniyle değiştirilmesi gerektiği için

Orantılı Vücut Hatları İçin Meme Büyütme

Güzellik algısı çağlar boyunca değişiklik gösterdi. 100 yıl önceki tablolara bakarsanız tombul ve çıplak kadın resimlerine rastlarsınız. O yıllarda biraz zayıf kadın çirkin ve hastalıklı olarak değerlendirilirdi. Hatta bugün herkesin ayılıp bayıldığı sıfır beden için ise neredeyse ölmüş gözü ile bakılırdı.

Oysa günümüzde güzellik olgusu ve algısı tamamen farklı. Günümüz güzellik anlayışını tarif etmeme gerek yok, herkes tarafından malum. Benim asıl üzerinde durmak istediğim konu orantılı vücut hatları. Malum genlerimiz gereği biraz kalçalı yapıya sahibiz. Boy konusunda ise pek zengin olduğumuz söylenemez. Bu durumda memesi küçük kadınlarda baş gösteren daha doğrusu hissedilen durum; omuz, göğüs, kalça oranında kalça lehine bozulma. Aynaya bakınca kendini güzel hissedememe fenomeni. Oysa her kadın kendini güzel hissetmek ister. Dahası bu, hakkıdır da. Meme büyütme ameliyatı ile bu oranı dengeleyerek düzeltmek mümkün. Kalça ve omuz boyutlarına uygun bir meme protezi ile ince belli bardak cazibesine kavuşmak için bir çok kadın meme büyütme ameliyatı oluyor.

Meme büyütme ameliyatı sağlık açısından zorunlu bir operasyon değil. Ancak sağlık tanımını inceleyecek olursak; sadece bedenen değil, ruhen ve sosyal yönden de tam bir iyilik halidir ibaresine rastlarız. Küçük memeleri kafasına takarak kendini ruhen eksik hisseden ve sosyal yönden kendini kısıtlayan kişilerde ise sağlığın tanımının tam yerine gelmediğini söyleyebiliriz. Bu durumda sağlık açısından zorunlu bir ameliyat kabul edilebilir. Ama sonuçta fiziki sağlık yönünden şart değildir.

 

Silikon meme protez tipleri nelerdir ?

Göğüs büyütmek için kullanılan ve göğüs silikonu olarak ta bilinen meme protezleri şekil, içerik ve yüzey yapısı açısından bazı ayrımlara tabi tutulur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

A) Şekil yönünden :

 • Damla ( anatomik ) protez
 • Yuvarlak protez

Yuvarlak protezlerin yatay ve dikey taban çapları birbirine eşittir. Damla protezlerde dikey çap, yatay çaptan biraz daha uzun olup, protezin yüksekliği alt kutupta üst kutuptan fazladır. Anatomik olarak adlandırılmasının sebebi memenin şekline daha çok benzemesinden ileri gelmektedir.

B) İçerik yönünden:

 • Silikon içerikli
 • Serum fizyolojik içerikli ( salin )

İçeriğine göre ise piyasada silikon jel ile dolu protezler ve fizyolojik serum, yani fizyolojik tuzlu su ile dolu protezler bulunmaktadır. Bunlarda silikondan oluşan katı zarfın içinde silikon jel ya da fizyolojik serum bulunur.

C) Yüzey yapısı yönünden 

 • Pürtüklü yüzey
 • Düz Yüzey

Yüzey yapısına bakıldığında ise protezler yüzeyi düz ve pürtüklü protezler olarak iki gruba ayrılmaktadır. Pürtüklü yüzeyli protezlerin çevresinde kapsül oluşumunun düz yüzeyli olanlara göre daha az olduğu saptanmıştır.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan protezler güvenli midir?

En son olarak FDA yoğun klinik çalışmalar sonrasında silikon içeren meme implantlarının herhangi bir hastalığa ya da kansere yol açmadığını tespit etmiştir. 17 Kasım 2006 itibari ile her türlü estetik girişimde kullanılabileceğini tüm dünyaya duyurup kullanımını serbest bırakması da meme büyütme yaptırmak isteyen hastaların silikon implantlara karşı olan ön yargılarının ortadan kalkmasına sebep olmuştur.

Meme protezi olan hastalarda mamografi yerine meme ultrasonografisi ve manyetik rezonans görüntüleme ile de meme dokusu incelene bilmekte ve şüpheli lezyon varsa saptanabilmektedir. Günümüzde meme protezi olan bayan sayısı arttığından bazı radyoloji merkezlerinde silikonlu memelere de mammografi uygulanabilmektedir.

Meme silikonuna karşı alerji olur mu?

Göğüs silikonu, cilalar, güneş ve el kremleri, ter önleyici deodorantlar, sabunlar, işlenmiş gıdalar, su geçirmez kaplamalar ve çiklet gibi günlük hayatta kullandığımız birçok maddenin içerisinde bulunmaktadır. Kozmetik ve gıda sanayisinde çok kullanılan bir maddedir. Meme silikonu vücuda karşı en fazla uyum sağlayan maddelerden biridir. Bu yüzden bu maddeye karşı alerji son derece nadir görülebilecek bir durumdur.

Meme protezi hangi bölgeden yerleştirilir?

Göğüs büyütme (meme) ameliyatı için protez yerleştirilmesi amacıyla elimizde 4 ayrı kesi bölgesi seçeneği bulunmaktadır. Bunlar, koltuk altı, meme başı çevresi, meme altı ve göbek kesilerdir. Her meme protezi silikonkesinin kendine göre üstünlükleri ve zayıf noktaları vardır. Meme başı çevresinde yapılan kesi areola adı verilen kahverengi kısmın çevresinde oldukça küçük bir yara izi ile iyileşmekle birlikte teknik olarak süt kanallarının kesilmesi gerekebilir. Meme altı kesisinde ise meme bezine ve süt kanallarına hiç bir zarar gelmediği gibi; meme altı oluğuna oturan belli belirsiz bir yara izi ile iyileşme gerçekleşir. Memenin göğüs duvarına yapışma yerinde anomali varsa bu girişimde bu da rahatlıkla düzeltilebilir.

Koltuk altı kesisinde meme üzerinde hiç bir kesi bulunmamakta ve koltuk altından girişim yapılmaktadır. Koltuk altı ve göbek kesilerinden genellikle endoskopik olarak protez yerleştirilir. Yara izleri, meme ameliyatı sonrası erken dönemde hafif kızarık olarak belirgin olsa da zaman içinde giderek solmakta ve belirsiz hale gelmektedir. Bu kesiler aracılığı ile meme bezinin ya da göğüs kasının altında düzlemlerde uygun büyüklükte bir cep hazırlanmakta ve protez bu cebe yerleştirilmektedir.

Meme protezi büyüklüğüne nasıl karar verilir ?

Meme büyütme yapılacak hastanın boyu, omuz genişliği, varsa sarkma oranı, göğüs kafesi genişliği ve hastanın isteği dikkate alınarak konulacak protezin büyüklüğüne karar verilir. Meme büyütme ameliyatı sırasında çeşitli boyutlarda olan ölçü protezleri ile karşılaştırma yapılarak kalıcı protezin boyutlarına karar verilir. Aslında protezin büyüklüğüne karar verirken en önemli kriter hastanın isteğidir.

Göğüs silikon mu değil mi anlaşılır mı?

Gögüs silikon mu değil mi diye anlamak pek kolay değil. Çünkü özellikle son dönem silikonlar neredeyse meme dokusu kıvamında olduğu için bilmeyen biri dokunmakla silikonu ayırt edemez. Göğüs büyütme yaparken çoğunluk doğal boyutlara gelmesini istediği için bakmakla da anlaşılmaz. Ancak vücuduna oranla büyük silikon isteyip belli olmasını arzu edenler olursa belki şüphelenilebilir. O da bikini giyince.

Silikon ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Silikon ameliyatı yaklaşık 1 saat sürer. Ameliyat günü ya da ertesi gün taburcu işlemleriniz yapılarak eve gitmenize izin verilir. İlk iki gün genellikle istirahat ederek geçirilmelidir. Bu dönemde protezin kas arkasına ya da kas önüne konulmasına bağlı olarak farklı şikâyetleriniz olabilir. Ağrı pek fazla olmaz ancak dolgunluk hissi bir kaç gün rahatsız edebilir. İlk iki günde bir miktar şişlik olur, üçüncü günden itibaren azalmaya başlar. Buna meme estetiği sonrası ödem diyoruz. Kas arkasına konulan protezlerde kol hareketleriyle ağrı artmaktadır. Bu durum ilk günlerle sınırlıdır. İlk iki günde giderek artan gögüs ameliyatı sonrası ödem (şişlik), üçüncü günden itibaren azalmaya başlar. Kol ve gövde rahatlar. Ameliyatınızın ertesi günü sadece silikonun konduğu yerde kalacak şekilde ten rengi bir bant bırakılır. Başka pansuman yapılmaz. Bunun üzerine direk sporcu sütyenini giyersiniz. Üçüncü gün bu bantı çıkartmadan duş alabilirsiniz. 14. gün bu bantı kontrolünüzde biz çıkartıyoruz. Arkasında iz tedavisine başlıyoruz. Ameliyat sonrası bir ay boyunca kullanılacak sporcu sütyeni ile memenin şekillenmesi sağlanır.

Meme protezi (meme silikonu) ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

Meme protezi (göğüs silikonu) uygulamalarından sonra aktiviteler ilk üç hafta için kesinlikle kısıtlanmalı, bu süreden sonra yavaş yavaş artırılmalıdır. Birinci aydan önce tenis gibi kol hareketinin fazla olduğu oyunlara ve ağır sporlara izin verilmez. Meme büyütme ameliyatı sonrasını takip eden 6-8 hafta içerisinde sauna, solaryum ve buhar banyosundan kaçınılmalıdır.

Meme büyütmede kullanılan protezin ömrü ne kadardır?

Meme büyütmede kullanılan protezler üretici firmaların ifadesine bakılırsa ömürlük denmektedir. Ancak bazen 15-20 yıl sonra değiştirilmeleri gerekebilir. Teorik olarak protezin ömrü, insan ömründen uzundur. Ancak, yaşlanma ile birlikte deri ve derialtı dokuların gevşemesi, sarkması nedeniyle memelerin görüntüsü bozulabilir. Ya da kapsül kontraktürü sonucunda yeni bir ameliyatla protezlerin değiştirilmesi ya da protez ceplerinin düzeltilmesi gerekebilir.

Meme protezi olan anne bebeğini emzirebilir mi?

Göğüs büyütme ameliyatında meme protezi meme dokusunun altına yerleştirilir. Bu nedenle protez meme dokusuna ya da süt kanallarına zarar vermez. Bunun yanında silikon maddesinin süte geçmesiyle ilgili olarak, bazı çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalarda inek sütünde ve piyasada bulunan bebek mamalarında, meme protezi olan kadınların sütündekinden daha fazla seviyede silikon olduğu belirlenmiştir.

Sarkmış göğüsler protez ile dikleşir mi?

Memede sarkma az ise meme hacmini dolduracak büyüklükte bir protez kullanılarak düzeltilebilir. Memedeki sarkma fazla ise (Emziren kadınların memelerinde atrofi denilen doku kayıpları olur ve memeler sanki içleri boşalmış gibi sarkar), protez konulması ile birlikte dikleştirme ameliyatı yapılması gerekebilir.

Silikon protezi olan göğüsler, hamilelikten nasıl etkilenir?

Silikon hamileliğe etki etmez. Normal olarak zaten hamilelikte memeler büyüyeceği için silikonla daha da büyük görünür. Büyüme miktarı, kadından kadına değişir ve  silikon protezlerin boyutu da bu büyümede rol oynar. Hamilelik bitince normal boyuna iner.

Silikon protez elle temasta hissedilir mi, basınçla şekil değiştirir mi veya patlar mı?

Yeni jenerasyon silikon protezler uygun boyda yerleştirilirse hissedilmez. Ayrıca son teknoloji silikon kıvamını yumuşattığı için, özellikle de kas altına yerleştirildiklerinde, hissedilmeleri oldukça zordur. Patlamaları da trafik kazası yada bıçaklanma gibi çok şiddetli bir darbe söz konusu değilse pek mümkün değildir.

Meme büyütme ameliyatından kaçınma nedenleri:

Güzel olmak istemeyen kadın var mıdır acaba? Ben hiç rastlamadım. Öyle olmasaydı bunca tekstil ve kozmetik firması ayakta kalabilir miydi? Hal böyleyken neden bazı kadınlar güzelliklerini taçlandıracak olan göğüs büyütme ameliyatından kaçınıyorlar? Benim tespit ettiğim bazı nedenleri sıralayayım:

1- Etraf ne der, ayıp:

Bizim toplumda bu önemli bir sorun. Birçok hastam çevresinden gizli göğüs büyütme ameliyatı yaptırıyor. Aslına bakarsanız insanlar başkalarının herşeyini eleştiriyorlar. Bunu pek umursamamak lazım. Sonuçta biz başkaları için yaşamıyoruz. Kendimizi mutlu etmek için meme büyütme yaptırıyoruz. Ama “ben silikon taktırdım” diye ilan etmenin gereği de yok. Evliyseniz eşinizin, bekarsanız ailenizin bilmesi yeterli bence. Başkalarına kalırsak bize hiç adım attırmazlar. Hastalarımın çoğu ya göğüs estetiği için hastaneye yattığını söylemiyor ya da başka bir işlem için ameliyat olduğunu söylüyor. Sonuçta kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez.

2- Pahalı mı acaba?

Estetik ameliyatlar ilk yaygınlaşmaya başladığında göğüs büyütme fiyatları epey pahalıydı. Sadece çok yüksek gelir grubunun yaptırabileceği düzeydeydi. Artık öyle değil. Toplumun hemen her gelir grubu göğüs estetiği için silikon taktırabiliyor. Gelişen teknoloji silikon fiyatlarını ucuzlattı. Artan özel hastane ve estetik cerrah sayısı rekabeti arttırdı. Bayan estetik cerrah sayısı bile yüzlerce diyebiliriz. Sanırım toplumumuzun gelir düzeyi de yükseldi. Bankalardan kredi almak çok kolaylaştı. Kredi kartlarına taksit yapılabiliyor. Bütün bu etkenler normal bir gelire sahip insanların da estetik ameliyat yaptırabilmesine imkan tanımış oldu. Bu sayede gögüs estetiği ne kadar acaba diyen insan sayısı azaldı.

3- Bebek emzirebilir miyim?

Göğüs büyütme ameliyatında emzirme konusunda bir risk yok. Meme küçültme olsa süt verme fonksiyonunun bozulması riski var. Hatta silikon taktıran bazı hastalarım memeleri öne doğru çıktığı için daha rahat emzirdiklerini ifade ediyorlar. Ayrıca göğüste kullandığımız silikon bazı hastalarımın sorduğu gibi bebek emerken eriyerek ağzına gelmez.

4- Meme büyütme günah mı ?

Bu konuda yorum yapacak kişi ben değilim. Ancak ruh sağlığına olumlu katkılarını göz önünde bulundurursak kişisel fikrim olarak günah olmadığını düşünüyorum. Yine de önemli olan iç rahatlığı. İçiniz günah konusunda rahat etmeyecekse meme büyütme yaptırmayın daha iyi.

5- Ameliyattan korkuyorum.

Haklısınız. Herkes ameliyattan az veya çok korkar. Geçmiş dönemlerdeki yaşanan bazı olumsuz durumlar bu korkuyu yaratmıştır. Günümüzde tıp çok ilerlediği için ameliyat ve anestezi komplikasyonları minimum düzeyde. Risk, arabayla trafiğe çıktığınızda aldığınız riskin kat be kat altında. Burada önemli olan doktorunuza güvenmek. Göğüs büyütme ameliyatı kısa bir ameliyat. Hayati organlara hiç dokunmuyoruz. Sadece cilt kesisi ile işlemi bitiriyoruz. Tüm ameliyatlar içinde riski en az ameliyatlardan biri diyebiliriz.

6- İşim çok,vaktim yok.

Çağın gerektirdiği şekilde hepimiz çok yoğun çalışıyoruz. Gerçekten kısıtlı izin ve tatil imkanlarına sahibiz. Dolayısı ile çokta gerekmeyen bir ameliyat için vakit ayırmak zor. Ancak göğüs büyütme ameliyatı zannedildiği gibi iş vaktinizden çok fazla zaman alan bir ameliyat değil. Ağır kol gücü gerektiren bir iş yapmıyorsanız cuma günü ameliyat olup pazartesi işinizin başına dönebilirsiniz. Kol gücü ile çalışılan bir işiniz varsa o zaman bu mazeret geçerli . Çünkü bu durumda 4 hafta ağır yük taşımamanız gerekeceği için iş ve izinle ilgili sıkıntı yaşanabilir.

7- Bir arkadaş yaptırdı memnun değil.

Estetik ameliyat olupta memnun olmayan insan sayısı çok az. Hele söz konusu olan göğüs büyütme ameliyatı ise neredeyse yok denecek düzeyde memnuniyetsizlik var. Benim bugüne kadar silikon taktığım hiç kimse sonradan gelipte “çıkar bu silikonları” demedi. Sadece bir kaç kişi “bunlar küçük oldu daha büyüğünü taktırmak istiyorum” dedi o kadar. Zaten bu kadar mutlu edici bir ameliyat olmasaydı, bu kadar çok silikon üreten firma, bu kadar çok plastik cerrah olmazdı.

8- İz kalacak.

Öncelikle şunu söylemek lazım: iz kalmadan yapılan hiçbir estetik cerrahi girişim yok. İşin püf noktası biz plastik cerrahlar izleri vücut kıvrımlarına veya vücudun doğal çizgilerine saklarız. Göğüs büyütme ameliyatından sonra mutlaka iz kalır. Yapılan tekniğe bağlı ya meme başında, ya koltuk altında, ya da meme altında iz kalır. Ben tüm dünyanın en çok tercih ettiği yöntem olan meme altından silikon koyuyorum. Meme altı kıvrım çizgisinden kesi yaptığım için iz, bu bölgede saklı kalıyor. Zaten nasıl ki sezaryen izi külot içinde kalarak gözükmüyorsa bu iz de bikininin içinde kaldığı için kimse görmüyor. Sadece siz veya eşiniz görüyorsunuz. İz önce pembeleşiyor ve zamanla 6 ay içinde beyazlaşarak iyice silikleşiyor. Neredeyse görünmez hale geliyor.

9- Mememde his kaybı olur mu?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında his kaybı riski az da olsa vardır. Ancak meme büyütme ameliyatında his kaybı söz konusu değildir. Çünkü meme başından kesi yapmıyoruz. Memenin çoğu hissi meme başındadır. Bu yüzden his kaybı yaşanmaz. Ancak meme başından yapılan silikon ameliyatlarında az da olsa his kaybı olabilir. Ben meme başından silikon koymuyorum.

10- Silikon taktırdığım belli olur mu?

Dar giysiler giydiğinizde veya mayo, bikini giydiğinizde memeleriniz dolgun ve dik görünecektir. Ancak bunun silikona bağlı bir dolgunluk olduğunu dışarıdan bakan birinin anlamasına imkan yok. Çoğu kişi elleme ile bile silikonu anlamaz. Çünkü silikonlar meme biçim ve kıvamına en uygun formda üretilirler. Biz estetik cerrahlar da onları doğal görünecek şekilde takarız. Bazen “silikon taktığım belli olsun “ diyen hastalarım oluyor. Onlara da beden ölçülerine göre epey büyük silikonlar takıyorum. O zaman belli olabiliyor.

11- Hangi estetik cerraha taktırmalıyım?

Estetik ameliyatlar sağlık yönünden mutlak gereklilik değil. Kendinizi daha iyi hissetmek için yaptırıyorsunuz. Dolayısı ile daha iyi olacağım diye eskisinden kötü olmanın gereği yok. Göğüs estetiği bunlardan biri. Seçeceğiniz estetik cerrahın buna dikkat ediyor olması gerekir. Meme büyütme ameliyatı genellikle sorunsuz geçer. Sıkıntı yaşanma ihtimali çok azdır. Doktorunuzun olaki bir sıkıntı çıkarsa arkanızda olacağına emin olmalısınız. Bir kaç doktorla görüşün. Doktorunuzun yaptığı ameliyatlardan izin veren hastaların fotolarını görün. Size güven veren bir doktorla yola çıkın. Bayan plastik cerrah olarak benim temel iki kuralım vardır; birincisi hastam bu ameliyatı olmaya kararlı olmalıdır. İkincisi bana güvenmelidir. Bütün estetik cerrahlar meme büyütme ameliyatını güzel yapar. Zaten yapamıyorsa kaybolur gider. İnternet çok yaygınlaştı. Doktorunuz hakkındaki yorumları okuyun. Her doktor hakkında mutlaka olumsuz yorumlara da rastlayacaksınız. Herkesi memnun etmek mümkün değil. Olumlu yorumlar yeterince fazlaysa ve o doktor uzun zamandır bu işi yapıyorsa bence iyidir. Hele birde tanıdığınız birisi kendisine ameliyat olmuşsa yola çıkın.

12- Silikon meme kanseri yapar mı?

Bu konuda çok yazıldı çizildi. Basında olumlu olumsuz epey haber çıktı. Şu ana kadar silikon meme kanserine sebep olur şeklinde bir bilimsel ispat bulunmadı. Ancak ispat olmaması kanser yapmadığı anlamına gelmez. Belki de günün birinde böyle bir ispat ortaya çıkacaktır. Bir şeyin kanser yaptığını ispatlamak kolay. Ancak yapmadığını ispatlamak zordur. “Sigara kanser yapar” bu iddia kesin olarak ispatlanmıştır. “Ancak cep telefonları kanser yapar” iddiası ispatlanmamıştır. Belki de günün birinde ispatlanacaktır, belki ispatlanmayacaktır. Silikon için de durum böyledir. Henüz silikonun kanser yaptığına dair kesin bir ispat yoktur.

13- Sıkılırsam silikonu çıkarttırabilir miyim?

Elbette istediğiniz zaman silikonu çıkarttırabilirsiniz. Gerçi ben bu güne kadar hiç silikon çıkarttıran duymadım. Sadece eski silikonu çıkarttırıp daha büyüğünü taktıran duydum.

14- Narkozdan uyanabilir miyim?

Anestezi teknolojisi o kadar gelişti ki artık narkozdan uyanma diye bir sıkıntı kalmadı. Eskiden hatırlıyorum, ameliyat bittikten saatler sonra hasta hala kendinde olmazdı. Yok idrara çıktı mı, yok gaz çıkardı mı gibi bir sürü tantana. Şimdi artık ameliyat biter bitmez narkozdan çıkılıyor. 1-2 saat kadar sersemlik olabiliyor ama öyle uzun uzadıya narkozdan çıkış beklenmiyor. Bir kaç saat sonra yemeğini yiyebiliyor. Hatta ameliyatın durumuna göre aynı günün akşamı taburcu olabiliyor.

15- Eşim istiyor/ istemiyor.

Bu önemli bir sorun. Çoğunlukla göğüs büyütme yaptığımız kadınların kocaları eşlerine destek oluyorlar. Ama bazen karşı çıkan da oluyor. Tam tersine bazen de koca istiyor ama kadın halinden memnun olabiliyor. Bu durumlarda biz estetik cerrahlara düşen her ikisi ile beraber görüşerek bu ameliyatın artı ve eksilerini anlatarak ortak bir karara varmalarını sağlamaktır.

16- Silikon patlar mı?

Tam şehir efsanesi. Silikon su gibi akışkan bir madde değilki patlayıp kese dışına çıksın. Belirli bir kıvamı var. Üstelik dış yüzeyi de oldukça sağlam. Öyle çarpmayla, düşmeyle hele hele sıkmayla patlamaz. Bazı hastalarım özellikle eşi tarafından çok sıktırılırsa patlayacağından korkuyorlar. Ancak bıçaklanma, kurşunlanma ya da trafik kazası neticesi sivri bir cisim girerse delinir. O durumda bile doku içinde dağılmaz. Ama öyle bir şey olursa tabi ki silikon implantı çıkartıp yenisini takmak gerekir.

17- Silikon meme ucumdan çıkar mı?

Önceki sorunun cevabında aslında bunu anlattım. Memede kullandığımız silikon su gibi akışkan veya eriyen bir madde değil. Dolayısı ile emzirme ile veya kendiliğinden meme ucundan çıkması söz konusu değildir.

18- Ameliyat sırasında ve sonrasında ağrım olacak mı?

Ameliyat öncesinde tahlil ve damar yolu için bir iğne yapılacak, onun ağrısını duyacaksınız. Ameliyat sırasında anestezi altında olacağınız için ağrı duymanız mümkün değil. Göğüs estetiği ameliyatı sonrasında ağrıdan çok memelerinizde bir gerginlik, bir dolgunluk hissi olacak. Çünkü o bölgedeki deriyi silikonla gerdirdiğimiz için vücut silikona alışıp deri esnekliğini kazanana kadar bir kaç gün bu durum devam eder. Ayrıca göğüs ameliyatı sonrası ödem olması da normaldir. Göğüs büyütme ameliyatı esnasında o bölgeye 24 saat etkili ağrı kesiciler yapıyorum. Ayrıca ameliyattan 12 saat sonra hastanede yatma esnasında ağrı kesiciyi tekrar ediyorum. Ertesi gün taburcu olurken reçetenize yazdığım ağrı kesiciye hemen başlarsanız hemen hemen hiç ağrı duymadan bu ameliyatı atlatmış olursunuz.

19- Kadın ekip ameliyatımı yapabilir mi?

Biz kadın plastik cerrahların en büyük avantajı bu. Göğüs büyütme ameliyatı tıbbi olmaktan çok kozmetik amaçlı olduğu için bazı kadınlarımız kadın estetik doktoru ve ekibi istiyorlar. Çünkü muayenesinden, çizimine, ameliyatından kontrolüne kadar defalarca memeyi açmak gerekiyor. Kadın ekip isteyen hastalarıma bu konforu sağlayabiliyorum.

20- Kortizon kullanıyorum. Ameliyat olabilir miyim ?

Kortizonu devamlı kullanıyorsanız yara iyileşmesini geciktireceği için ameliyat önermem. Ama dönem dönem bırakabiliyorsanız, 3 aylık aranın ardından yapabiliriz.

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılan silikonlarla ilgili sorular

1- Hangi marka veya tip silikon taktırmalıyım? Yuvarlak silikon mu damla mı?

silikon çeşitleriDünyada bir çok silikon implant üreticisi firma var. Bunlar ülkemizde de mevcut. Ben marka olarak FDA onayı almış silikon markalarını tercih ediyorum. Çünkü dünyada bilinen en otorite kurum o. Her markanın kendine göre özellikleri var. Kimi daha yumuşak, kimisi daha sert. Hastamla konuşarak onun isteklerine, beklentilerine uygun silikon markasını belirliyorum. Yuvarlak veya damla silikon tercihi yine hastanın beklentileri ve vücut yapısı ile ilişkili. Uzun boylu ve doğal görünümlü meme isteyen hastalarıma damla ya da diğer adıyla anatomik silikon, orta ve kısa boylu, daha dolgun meme isteyen, dolgulu sütyenlerden bıkan hastalarıma yuvarlak silikon tavsiye ediyorum. Benim tavsiyelerim ile hastamın beklentilerini karşılaştırarak en uygun tip ve boy silikona karar veriyoruz.

2- Silikon taktırma haricinde göğüs büyütme yöntemi yok mu?

İnternete girip bakarsanız sanki bin türlü yöntemle meme büyütülebilirmiş gibi bir izlenime kapılabilirsiniz. Masajla, meme büyütme kremleriyle, sporla, bir takım yiyecek ve içeceklerle, yağ enjeksiyonu ile, dolgu malzemeleri ile, çörek otu yağıyla, duayla, bir takım telkinlerle, müzikle, şerbetçi otu ile, ada çayı ile meme büyütme sağlandığını iddia edenler var. Ancak daha detaylı ve ciddi siteleri okursanız bunları deneyip başarısız olmuş, parası boşa gitmiş, hatta zarar görmüş kişilere rastlayacaksınız. Meme büyütme için en iyi, en garantili ve en sağlıklı yöntem silikon implantı ile yapılandır. Bazı doktor arkadaşlarım dolgu malzemesi veya yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yapıyorlar. Ben memede dolguya kesinlikle karşıyım. Memenin içine herhangi bir madde girmesine karşıyım. Yağ enjeksiyonu ise seçili vakalara yapılabilir. Bir miktar meme büyüklüğü var ve biraz dolgunlaştırmak isteniyorsa uygulanabilir. Ama bu yöntemin kalıcı olmadığı bilinmeli. 2-3 yılda bir tekrarlamak lazım. En güzeli taktır silikonu, ömür boyu kullan.

Ailemde meme kanseri var. Memelerimin içini boşaltarak silikon taktırmam mantıklı mı?

Bu konu ile ilgili tartışmalar tüm dünyada devam ediyor. Eğer imkan varsa meme kanserine sebep olan gen tespiti yapılarak sonuç pozitif ise memenin içini boşaltarak silikon takmak mantıklıdır. Ailede meme kanseri varsa bence sadece bu sebepten memeyi boşaltmak kararını hasta ve doktor birlikte vermelidir. Eğer kişi bu konuda çok endişeli ise yapmakta yarar var. Kontrollerini düzenli yaptıran birisi için hele birde memesinde şekil sıkıntısı yoksa gerekmeyebilir. Biz hekim olarak her tür ihtimali hastamıza anlatırız. Son kararı hastamız verir. Sizin kararınız ne olurdu derseniz risk varsa ben yaptırırdım.

Göğüs büyütme yöntemleri :

Silikon taktırmak haricinde uygulanan veya yararlı olduğu iddia edilen göğüs büyütme yöntemleri hakkında konuşalım istiyorum.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme

1- Kişinin kendi yağları ile yani yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemi: Bu yöntemi kullanan pek çok plastik cerrah var. Yağ enjeksiyonunu vücudun diğer bölgelerinde sıklıkla kullanıyoruz. Normal yağ dokusu içeren bölgelerde çok iyi sonuçlar alıyoruz. Üstelik kalıcı olmadığı için memnuniyetsizlik olursa endişeye gerek yok, zaten eriyecek diye düşünüyoruz. Ben yağ enjeksiyonunun göğüs büyütme yöntemi olarak kullanımını silikonla göğüs büyütme kadar başarılı bulmuyorum. Ayrıca geçici bir işlem olması, 1-2 yılda bir tekrarlanmasının gerekmesi ve büyük meme isteyenlerin ihtiyacına tam cevap verememesi bu yöntemi tavsiye etmemi engelliyor. Bu yöntemi ben sadece orta büyüklükte bir memesi olupta biraz daha dolgunlaştırmak isteyen hastalarıma, o da meme altına olmak üzere uyguluyorum. Birde göğüsleri arasında boyut farkı yani asimetri olan kişilerde yağ enjeksiyonunun uygulanması silikona göre daha kolay eşitleme sağladığına inanıyorum. Bu konuyla ilgili bir dosya hazırladım. PDF olarak şu linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

2- Dolgu maddeleri kullanarak göğüs büyütme: Bir takım hazır dolgularla göğüs büyüten plastik cerrah arkadaşlarım var. Bu tarz göğüs büyütme yöntemleri yasaklanmış değildir. Yaptıran da çok insan var. Ancak ben göğüs içine başka bu tür maddelerin konulmasına karşıyım. Diyeceksiniz ki silikon başka bir madde değil mi? Evet, başka bir madde. Ama silikonu meme dokusunun içine koymuyoruz. Hatta meme dokusu ile hiç işimiz olmuyor. Tamamen memenin altına hatta meme kasının altına koyuyoruz. Birde silikon, etrafı kapsülle çevrili, normal dokuyla teması yok. O yüzden memenin kontrol amaçlı görüntülemelerinde ayrı bir yerde olduğu için yanıltıcı sonuçlara sebep olmuyor. Göğüse uygulanan dolguların bir başka sakıncası da uzun süreli kullanmıyor. Bir süre sonra eriyor, tekrarlamak gerek. Fiyat olarak da silikondan ucuz değil.

Sık sorulan sorular

Doğumdan sonra memelerim sarktı ve içi tamamen boşaldı. Silikonla bu durum düzelir mi?

Doğum bir kadın için dünyanın en güzel eylemi. Anne olmak kadar bizi mutlu eden başka birşey yok. Ancak her güzel şeyin bir bedeli var. Doğumun bedellerinden biri de memelerde deformasyon. Bunların içinde en çok karşımıza çıkan deformasyon da memelerin içinin boşalması ve sarkması. Sorun sadece memenin içi boşalması ise silikon takarak bu durumu düzeltebiliyoruz. Memeler bu sayede eski dikliğine ve diriliğine kavuşabiliyor. Ancak memede sarkma da varsa o zaman silikonla beraber meme toplama da yapmak gerekiyor. Bu da 45 dakika kadar fazla ameliyat süresi ve biraz daha fazla iz demek. Bunun haricinde memenin dik formuna kavuşması bu ek sıkıntının ödülü.

Memelerimin biri normal ama biri çok küçük. Tek taraflı silikon takılabilir mi?

Aslına bakarsanız hiçbir kadının bir memesi diğer memesine birebir eş değildir. Gözle ayırt edilebilen ve edilemeyen farklar vardır. Biz bu durumu meme büyütme ameliyatı esnasında her iki memeye farklı boy silikon koyarak düzeltiyoruz. Benim silikonu meme altından koymayı tercih etme sebebim bu düzeltmeyi o bölgeden çok daha efektif yapabilmemiz. Tek memeye silikon koymayı pek tercih etmiyorum. Çünkü kıvam farkı yüzünden bir süre sonra eşitsizlik olabiliyor. En iyisi normal memeye küçük bir silikon diğerine de ona uygun boyda daha büyük bir silikon takmak.

Benim memelerim keçi memesi gibi. Nasıl düzelir ?

Meme ucunun ön tarafa doğru fıtıklaşarak emzik gibi görüntü almasına tüberöz meme ya da halk dilindeki söylemiyle tüp meme, keçi memesi denir. Tedavisi mutlaka ameliyat. 3 tipi vardır. Seçilecek ameliyat memenin tipine göre olur. Bazen meme küçültme, bazen meme büyütme, bazen meme toplama, çoğunlukla da kombine ameliyat gerekir. 

Detaylı bilgi: https://www.defneerkara.com/tuberoz-meme.html

Meme büyütme ameliyatından sonra sünger veya silikon dolgu destekli sütyenlerden kurtulacak mıyım ?

Türk kadının vücut yapısı genellikle kalça büyük, memeler küçük şeklinde. Kişiyi orantı konusunda rahatsız eden bir durum olduğu için sünger destekli sütyenlerle telafi edilmeye çalışılıyor. Ancak bikini ve dekolte giyilmesi gereken durumlarda buna imkan kalmıyor. Geriye tek çare kalıyor: silikonla meme büyütmek. Evet, silikon taktırınca süngerli sütyenlerden kurtulacaksınız.

Meme büyütme video izle:

1221 YORUMLAR

 1. 28 yaşındayım 1.70 boyum 61 kiloyum goguslerim küçük büyütmek istiyorum Rica etsem fiyat alabilirmiyim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon … TL yuvarlak silikon … TL

 2. Merhaba 23 yaşındayım. 163 boy 50 kiloyum göğüslerim çok küçük. B cup dan D ye çıkmak mümkün müdür ve fiyat nedir?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüslerinizi istediğinizi kadar büyütebilirim. Fiyat damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL bana 05336921598 den ulaşabilirsiniz.

 3. mrh ben 26 yasidayim.hamileyken goguslerim cok buyudu sonra bebegimi sutten kesince goguslerim cok kotu oldu.sarktı ve kuculdu.ameliyat olmak istiyorum fiyat ne olur acaba,bunu ogrenmek istiyorum.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, pek çok kadının ortak sıkıntısını yaşıyorsunuz. Anlattığınız kadarıyla hem meme toplama hem göğüs büyütme birlikte yapmak gerekecek. Fiyat … TL olur. Detaylı bilgi için 05336921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 4. Merhaba. Benim gögüslerim küçük. Evlenmeden önce silikon yaptırmayı düşünüyorum. Ancak bana “çocuk emzirdikten sonra silikon yaptırmak daha mantıklı. Çnkü sarkma olacak ” denildi. Sizin düşünceniz acaba doğumdan önce mi yaptırmak yoksa doğumdan sonra mı yaptırmak. Yani silikonlu gögüslerin emzirme sonrası durumunu merak ediyorum. İyi günler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, memenin büyüyüp küçülmesi ile sarkan doku meme bezi dokusudur, silikon değildir. dolayısı ile memenizin küçük olduğunu söylüyorsunuz meme beziniz de az olduğundan emzirme sonrası sarkma olmayacaktır bilakis meme içinde silikon olduğundan memeniz emzirme sonrası volüm kaybetmeyecektir.

 5. Merhaba 24 yaşındayım 34 bedenim. Dolgulu sütyende bile istediğim görüntüyü elde edemiyorum. Göğüslerim 38 bedende dahi aynıydı. Doğal bir görüntü elde etmek istiyorum fiyat alabilir miyim. Bunun dışında deri yapım çatlak oluşturmaya meyilli. Ameliyat ile birlikte çatlak oluşumu gözlenir mi. (genital bölge estetiği ile ilgili bir soru da sormuştum). Şimdiden teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 38 bedenden 34 bedene düştüğünüze göre memelerinizde sarkma olabilir. Görüşmeye gelin yada 05336921598 e resim gönderin.

 6. Merhaba Defne hanim. Ben 25 yaşındayım boyum 1.60 kilom 54. 1 çocuğum var emzirdikten sonra goguslerim eski diriligini kaybetti küçüldü göğüslerimin kucuklugu son zamanlarda çok psikolojimi bozuyo size nette tesadüfen denk geldim. Neredeyse bütün yazilarinizi okudum ve hersey dahil fiyatlarını öğrenmek istiyorum.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüslerinizde sarkma yoksa sadece göğüs büyütme yapılır o zaman fiyat damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL olur. Sarkma varsa meme toplama da yapmak gerekir. O zaman fiyat …. TL olur. Daha detaylı bilgi için bana 05336921598 den ulaşabilirsiniz.

 7. 21 yaşındayım göğüslerim çok küçük hiç yok gibi silikon taktırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim?
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 8. Merhaba Defne Hanim ben 27 yasindayim.göğüslerimin kucuklugunden sikayetciyim.bana ameliyat fiyatlari ile ilgili bilgi verebilir misiniz?tesekkur ederim.
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için ,,, TL yuvarlak silikon için ,,, TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 9. Merhaba Defne hanım. Ben 70C dolgulu sütyen kullanıyorum. Aynı ölçüde dolgusuz sütyeni doldurabilecek kadar az bir büyüme istiyorum. Bu mümkün müdür? Bir de fiyatlarınız nedir? Sevgiler.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba,
  göğüslerinizi istediğiniz boya büyütebilirim. göğüs büyütme fiyatları damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 10. Merhaba Defne Hanım,19 yaşındayım 170 boyum vücut ölçülerimde 83-60-90 omuz genişliği de 39 cm yuvarlak silikon düşünüyorum kaç cc ve ne kadara yapıyorsunuz acaba ?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, istediğinizi boy meme büyütme yapabilirim. Boyutuna birlikte karar veririz. Fiyat yuvarlak silikon için …. TL

 11. Merhaba Defne hanım meme protezi fiyatlarınızı öğrenmek istiyorum.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, Damla silikon …. TL yuvarlak silikon … TL

 12. Goguslerim cok buyuk 17 yasindayim dahada buyutmek icin estetik yapmak istiyom zarari varmi acaba kalcada buyutulebilirmi estetikle
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 den benimle irtibata geçin detaylı bilgi vereyim.

 13. Merhabalar defne hanım ben de bi çocuk emirdir göğüslerimde sarkma yok ama ergenlikten bu yana hiç büyümediler 27 yaşındayım sol göğsüm sağa göre daha küçük benim sorum silikon taktırdıktan kısa zaman sonra hamile kalınırsa bi sorun olur mu bunun bi süreci var mı?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüs büyütme için takılan silikonun hamileliğe ve emzirmeye bir zararı yoktur. Detaylı bilgi için bana 05336921598 den ulaşabilirsiniz.

 14. Merhaba Defne Hanım, 19 Yaşındayım göğüslerimin küçüklüğünden şikayetçiyim 1.70 boyum kilom 52 fiziğimden hatlarımdan çok memnunum göğüslerimdende memnundum ama artık etrafımdaki kız arkadaşlarımın göğüslerin küçük küçük demeleri hep bunu kadınlık olarak büyük kusur olarak yüzüme vurmaları yüzünden sıkıldım artık ”meme” dendiğinde veya beğendiğim bi bikini gördüğümde bana olmayacağını bildikçe ağlıyorum buyuzden bıktım, Silikon düüşünüyorum fakat cesaret edemiyorum asıl sorum şu olacak jel veya serum silikon ellendiğinde hissediliyormu , iz konusu düşüünüldüğünde ise koltuk altı kesisi öneriliyor fikirlerinizi alabilirmiyim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, tabi memeler önemli kadınlık öğeleri. Küçüklüğü rahatsız ediyorsa çaresine bakmak lazım. Ben silikon protez kullanıyorum. İstediğiniz boya getirebilirim. Uygun boyda silikonla meme büyütme yapılırsa ellemeyle hissedilmez. İz konusu ise ister meme altından ister koltuk altından yapılsın ince bir çizgi şeklinde belirsiz görünümde bir iz kalır. Detaylı bilgi için 05336921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 15. İyi günler ben 20 yasindayim 1 doğum yaptım 6 ay uğraştım. Fakat bebegimi doğru düzgün emziremedim göğüs uçlarım içeriye dönük olduğu için bana da yardımcı olurmusunuz fiyatlar hakkında bilgi alabilirmiyim acaba ?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, şu an yapacak birşey yok, çünkü memenizde süt var. Ameliyat yapılamaz. Sonraki gebelikler için birşeyler yapılabilir. Eğer süt kanallarınız çok kısa ise bu kanalları keserek meme uçlarını ortaya çıkarabiliriz ama bu sefer emziremezsiniz. Fazla kısa değilse başka teknikle meme ucunu dışarıya çıkarabiliriz. Bu durumda emzirme ihtimaliniz yüksek. En iyisi bana 05336921598 den ulaşın, ne yapılabilir bakalım.

 16. defne hanım benım göğüslerim
  14,15 yaşındaki kızın göğüsleri gibi ne
  yapmam lazım
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bana 05336921598 e whatasppdan resim gönderin bakayım.

 17. Mrb benim sorunum göğsümün dik ve büyük olmaması. Birde şunu sorcam evlilikten önce slikon yaptırdığımızda evlendikten sonra çocuk emzirirken tekrar sarkıyor mu ? Fiyat nedir ? Bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler ..
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, meme büyütme için kullandığımız silikonu genelde kas altına koyduğumuz için sarkma olmaz. Hele şu an memeniz çok küçükse neredeyse hiç sarkmaz. Ama şu an biraz meme dokusu varsa ve gebelikte meme çok büyürse meme dokusu küçük bir ihtimal ama biraz sarkabilir. 05336921598 den beni arayın detaylı görüşelim.

 18. Merhaba, emzirmeden sonra göğüslerinin içi boşaldı yumusadi. sarktı mi emin degilim küçük oldukları için. Silikon fiatlarini ogrenmek istiyorum. Ayrica kayinvalidem meme kucultme operasyonu icn fiat ogrenmek istiyor. teşekkür ederim.
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, göğüslerinizde sarkma yoksa sadece silikonla halledebiliriz. O zaman damla silikon …. TL yuvarlak … TL. Sarkma varsa meme toplama da yapmak gerekir o zaman fiyat … TL olur. Kayınvalideniz için meme küçültme fiyatı … TL dir detaylı bilgi için beni 05336921598 den direk arayabilirsiniz.

 19. Merhaba Defne hanım,ben otuz yaşında bir çocuk annesiyim.benim göğüslerim zaten büyük değildi ama emzirmeden sonra dahada küçüldü ve sıkılığını yitirdi,75 80 beden sütyen takıyorum,tabi dolgulu.yuvarlak silikonun uygun olcağını düşünüyorum tabi siz daha iyi bilirsiniz.bana maliyeti ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.buarada kliniğiniz istanbuldamı?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, hangi boy veya tip silikon isterseniz onu takabilirim. İsterseniz görüşmeye gelin, detaylı görüşelim, birlikte karar verelim. Siz isteklerinizi söylersiniz, ben boy ve omuz genişliğinize göre fikrimi söylerim. Bana 05336921598 den direk ulaşabilirsiniz.

 20. Merhaba defne hanım benim sorunum emzirmeden sonra göğüslerimin baya küçülmesi sarkma yok yuvarlak silikon istiyorum ama eşim memnunum diyor ve bir sorunum daha var bende kalp rahatsızlığı var ve stent takılı aort damarımda onun içinde ameliyattan çekiniyorum lütfen cevap yazar mısınız
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, kalbinizi takip eden doktorunuz izin verirse ameliyat olabilirsiniz. Bana 05336921598 den direk ulaşabilirsiniz.

 21. Merhaba Defne Hanım,bu ameliyatı 18 yaş altı olanlar da yaptırabilir mi?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, meme büyütme ameliyatı için 18 yaşını doldurmalısınız.

 22. Merhaba Doktor Hanım… Ben 20 yaşında 1,5 senelik evli biriyim.. Ergenliğimden beri göğüslerim fazla büyümedi…Şuan 75 beden destekli sütyen kullanıyorum ki genede tam doldurmuyor. Sol göğsüm sağa göre biraz daha büyük. Sarkma yok ama çok küçük. Ben bu durumdan çok rahatsızım… Vücudum çok güzel belim 60 kalçam 93 bi göğüslerim eksik 🙂 kilom 52 boyum 1.72… Tam göğüslerimin büyüme zamanında sudyen kullandım destekli bu yüzden gelişmediğini söyleyenler oldu… Eşime bir kaç kez bunun lafını açtım kendisini tatmin edemediğimi bu yüzden çok üzgün olduğumu hatta” silikon taktırayım mi büyük dolgun ne güzel olur “dediğimde ben onları böyle seviyorum (göğüslerim den için) demişti… eşim gayet memnun olduğunu söylesede ben hala tatmin edemediğimi düşünüyorum ve kendimi cidden çok kötü hissediyorum…ameliyat olmak istesem yuvarlak silikon, bana kaça mal olur.. biraz fazla uzun yazdım ama cevaplarsanız sevinirim… Saygılar….
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, sanırım burun estetiği ile ilgili de sorunuz vardı. Göğüs büyütme ile ilgili olanı sonra gördüm. Bunun cevabını da yazıyorum. Yuvarlak silikon … TL beni 05336921598 den direk arayabilirsiniz.

 23. Merhaba cok sırt agrım war we mr snuclarm hep temiz vucudumun goguslerımı tasıyamadıgı için sırt agrım olabileceğini söyleyenler var ve zaten sutyen taktıgımda da sarkıklık olusuyor yani kaldıramıyorum goguslerimi buda beni rahatsız ediyor ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz 🙁
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, bana 05336921598 den whatsapp ile göğüslerinizin fotosunu yollayın. Kolarınız aşağıda olsun. Değerlendirip bilgi veririm. İstanbuldaysanız muayeneye de gelebilirsiniz.

 24. Merhaba ben 18 yaşındayım, eskiden sürekli kilo alıp verdiğimden göğüslerim küçüldü ve yumuşaklar, sarkma yok ancak küçük olması benim moralimi bozuyor, ailemin pek izin vereceğini sanmıyorum bu yüzden seneye 19-20 yaşında yaptırsam yaş ile ilgili bir problem olur mu?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 18 yaşını doldurunca göğüs büyütme yaptırabilirsiniz.

 25. Merhabalar 22 yaşındayım doğumdan sonra gögüslerimde sarkma oldu ve estetik ameliyat olmak istiyorum fiyat öğrenebilirmiyim
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, göğüslerinizde sarkma ve içi boşalma sorunu oldu sanırım. Ben ön bilgi vereyim. Sarkma çok ise silikon ve meme toplama yapmak gerekir. O zaman …. TL. eğer sarkma azsa sadece silikonla kurtarabiliriz. O zaman fiyat damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için … TL olur. En iyisi 05336921598 e whatsappdan elleriniz iki yanda olacak şekilde resim gönderin net fiyat vereyim.

 26. İyi günler göğüs büyütme operasyonu fiyatı almak istiyorum yurt dışında yasıyorum ne kadar süre istda kalmak gerekiyor birde operasyondan sonra araba ile yurt dışına çıkmak sorun olurmu birde randevu için sizi kaç gün önce aramalıyım teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba İlknur Hanım, göğüs büyütme operasyonunu damla silikonla … TL yuvarlak silikonla …. TL ye yapıyorum. İstanbulda 4-5 gün kalmanız yeterli ama arabayla dönecekseniz 1 hafta kalmanız daha iyi olur. Randevu için beni 2 hafta önceden ararsanız sizin zamanınız uyabilmem için iyi olur. Bana 0090 533 6921598 den direk yada whatsapp ile ulaşabilirsiniz. Sevgiler

 27. Merhaba Defne hanım 28 yaşındayım göğüslerim nerdeyse hiç yok ameliyat olabilirim değil mi çok iz kalırmı birde fiyatlar nedir
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Pınar hanım, kronik bir hastalığınız yoksa tabi ki göğüs büyütme operasyonu olabilirsiniz. Damla silikonu …TL yuvarlak silikonu …. TL ye takıyorum. Sevgiler.

 28. Merhaba ben Tuğba 19 yaşındayım göğüslerimin şeklinden mutlu değilim üçgen gibi ve sarkık psikolojimi bozuyor öyle ki evlenemiyeceğimi dahi düşünüyorum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bana 05336921598 e whatsappdan resim gönderin, ne yapabiliriz bakalım.

 29. Meme büyütme Fiyatlar ne kadar bilgi verir misiniz
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, meme büyütme ameliyatını damla silikonla yaparsak …. TL yuvarlak silikonla yaparsak …. TL

 30. Merhaba ben 30 yaşında 2 çocuk annesiyim bekarligimdan beri göğüslerim küçük hiç bir şekilde büyümedi ankarada yaşıyorum suan 75 90 olsun 90 olsun istiyorum bi fiyat ögrenebilirmiyim kendimi ona göre hazırlayayim ayrıca 2 genel anestezi oldum sezeryan dan dolayi tekrar bi anestezi yapılması sorun olurmu.
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Gül Hanım, meme büyütme ameliyatı damla silikonla olursa … TL yuvarlak silikonla olursa … TL Memenizde sarkma varsa meme toplama da yapmak gerekir , o zaman fiyat … TL olur. Daha önce aldığınız anesteziler bu ameliyatta tekrar almanıza engel değil. Memenizi istediğiniz boya büyütebilirim. Detaylar için beni 05336921598 den arayabilirsiniz. Sevgiler

 31. Mrb defne hanım 26 yaşındayım 2 cocuk annesıyım goguslerımden hıc memnun degılım bana gore kucuk 75 beden kullanıyorum 80 veya 85 beden olmasını ıstıyorum bunun ıcın ucretını ogrenebılırmıyım bana donersenız sevınırım Teşekkür ederim sımdıden
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüslerinizi istediğiniz boya getirebilirim. Fiyatlar damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL detaylı bilgi için beni 05336921598 den direk olarak arayabilirsiniz.

 32. Merhaba Defne hanım 24 yaşında 1 çocuk annesiyim 48 kilo 168 boyunda bir bayanım çok zayıfım hiç kilo almıyorum 48 kiloyla hamile kaldım 13 kilo aldım ama doğumdan sonra hepsini verdim 75 takıyorum suan ama o bile büyük geliyor çok rahatsız hissediyorum kendimi ama ameliyattan korkuyorum cesaretim yok fiyat konusundada bilgi istiyorum
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Cansu Hanım, göğüs büyütme ameliyatı neredeyse her gün yaptığımız ameliyatlardan birisi. Korkmanıza gerek yok ama korkunuz normal. Sonuçta bizim için ameliyatlar günlük faaliyete giriyor ama sizin için belki de ömürde bir kere oluyor. Merak etmeyin bir problem yaşamıyoruz. Göğüslerinizin küçüklüğünden rahatsızsanız ve maddi imkanınız varsa neden gençliğinizi küçük göğüslerle geçiresiniz ki? Fiyat olarak damla silikonu … TL yuvarlak silikonu … TL ye takıyorum. Beni direk 0 533 6921598 den arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 33. merhaba Defne hanım 22 yaşındayım, göğüslerimin şeklinden memnun değilim üçgen gibi duruyorlar boyutunun küçüklüğünden mi kaynaklanıyor ? İstanbul dışında olduğumdan nasıl iletişime geçebilirim teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 benim kendi numaram. Buraya whatsappdan resim gönderin değerlendireyim. Yada bu mail adresine de gönderebilirsiniz.

 34. Merhabalar ben 18 yasindayim ve gogusumun biri buyuk biri kucuk ve ikiside sarkik buna nasil bi islem olabilir tesekkurler
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, İstanbuldaysanız 02122967878 den randevu alıp gelin görüşelim. Görüşmem ücretsiz. Değilseniz 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim.

 35. Tekrar mrb. Mesajı cevaplamışsınız fakat fiyat kısmı … Şekilde çıkmış .. Büyütme ameliyatı için yuvarlak protez fiyatını tekrar yazarsanız sevinirim .. Tşk
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, Fadime hanım buradan fiyat bilgisi veremiyoruz. 05336921598 den öğrenebilirsiniz.

 36. Göğüs büyütme ameliyatı için ortalama bi fiyat öğrenmek istiyorum .. 4 doğum yaptım 60 kg 169 boy emzirme bitince göğüslerim normalden daha küçüldü ve buna üzülüyorum ameliyat araştırması içindeyim …
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüslerinizde sarkma yoksa sadece silikon takılır. Damla silikon … TL, yuvarlak silikon …. TL eğer sarkma varsa meme toplama da yapmak gerekir o zaman fiyat …. TL olur. Bana 05336921598 den ulaşabilirsiniz.

 37. Merhabalar dr hanim oncelikle kucuk gogusler icin yapilan islemlerde ameliyatsiz yontemi yapiyormusunuz ve ortalama maliyeti nekadardir ogrenebilrmiyim…
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, yapmıyorum çünkü bence hem başarılı olmuyor hemde kalıcı olmuyor.

 38. Merhaba, benim sorum diklestirme ve silikon fiyati nedir herşey dahil birde benim bir arkadasim daha var beraber yaptirirsak fiyatda değişiklik olurmu??
  Iyi akşamlar
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, beni 05336921598 den arayın görüşelim.

 39. Göğüs büyütme için fiyat rica ediyorum. Teşekkür ederim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Seda Hanım, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL

 40. Merhaba ben Famile 33 yaşinda üç çocuk annesiyim.gögüslerim yaptiğim doğumlardan
  Dolayi hacmini diriliğini kaybetti ve bu beni çok rahatsiz ediyor beim iz korkum var o yüzden dikleştirme istemiyorum benim düşüncem yuvarlak proteze istediğim sonuca ulaşirim diye düşünüyorum. WhatsApp,tan fotoraflarimi göndersem bakip drğerlendirebilirseniz çok sevinirim birde fiyat ne Kader

  Famile D
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 whatsapp numaram fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

 41. Merhaba Defne hanım,
  21 aylık kızım var, 16 ay emzirdim. Meme büyütme ameliyatı olmam için emzirme bitiminden ne kadar Zaman geçmiş olması gerekir? Damla veya yuvarlak Protez, fiyat bilgisi verirseniz çok çok sevinirim, Sevgiler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, memelerinizden hiç süt gelmemesi gerekir. Bu da yaklaşık 6 ay sonra demektir. Damla silikon …. TL yuvarlak silikon …. TL sevgiler bizden.

 42. merhabalar Defne hanim.evli degilim 20 yasindayim boy 1.53 43 kilo gogus buyutme ameliyati olmayi dusunuyorum.2 beden buyutmek, yuvarlak silikon istiyorum.hastane masrafiyla ne kadar tutar ogrenebilirmiyim?
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Merve Hanım, yuvarlak silikonla göğüs büyütme her şey dahil … TL detaylı bilgi için bana 05336921598 den ulaşabilirisiniz.

 43. Merhaba defne hanım 39 Yaşında iki cocuk annesiyim ilk doğumumda Oğlumu uzun bir süre emzirmemden dolayı zaten ufak olan göğüslerimin içi cok boşaldı küçük ve dümdüz duruyor fiyat alabilirmiyim tesekkür ederim.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, Merhaba Yasemin Hanım, göğüs büyütme için yuvarlak silikon kullanırsak …. TL damla silikon kullanırsak ….TL

 44. Merhabalar,ben bundan 6 yil önce meme Ca dan ameliyat oldum.Sadece kitle alindi ve etrafi kazindi dolayisiyla o göğsümde bayagi bir küçülme var digeriyle orantisiz su an 75 takiyorum tek korkum mamografiye bir sıkıntı olur mu?benim silikon taktirmam sizce uygun olurmu?yasim 40 lakin sarkma yok(bence
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, sizi görmem gerek. 0 212 2967878 den randevu alarak gelin yada 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim.

 45. Merhaba Defne hanım,
  Ben 21 yaşındayım 50 kilo civarıyım boyun 165 fakat göğüslerim ergenlikten bu yana hiç büyümedi bu nedenden dolayı göğüs büyütme operasyonu düşünüyorum ama zamanla protez ile birlikte sarkma söz konusu olabilir mi merak ediyorum ve de fiyatları öğrenmek istiyorum çok teşekkür ederim.
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Melek Hanım, göğüs büyütme ameliyatından sonra aşırı kilo alıp verme veya bir kaç doğum yapma gibi bir durum olmadıkça göğüslerde sarkma olmaz. Fiyat damla silikon için … TL yuvarlak silikon için …. TL detaylı bilgi için beni 05336921598 den direk arayabilirsiniz.

 46. Merhaba defne hanım 23 yaşındayım 1 doğum yaptım emzirdim ve göğüslerim sarkmasa da küçüldü. Silikon Fiyatlarınz herşey dahil nedir ve peşin mi? Yoksa taksit yapılıyor mu? Teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Dilan Hanım, göğüs büyütme fiyatları yuvarlak silikon için … TL damla silikon için …. TL Bu fiyatlara her şey dahildir. Taksit olursa fiyat değişir.

 47. merhaba defne hanım. benim için en önemlisi bayan ekip olması. bir de emzirmede sıkıntı yaşanmaması idi. yazılanları okudum. kendim de sağlıkçıyım. ister istemez korku yaşıyorum tabi… iletişim bölümünden adresinize uğrayıp yüzyüze bilgi almam muayene olmam mümkün mü? iş yoğunluğum sebebiyle randevu almakta sıkıntı yaşamam umarım. fiyat hakkında bilgi alabilir miyim. şimdiden teşekkürler, saygılar
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Pelin Hanım, 0 212 2967878 den randevu alarak gelebilirsiniz. Fiyat yuvarlak silikon için … TL damla silikon için …. TL

 48. Merhaba Defna Hanım;

  1 çocuk annesi eşim evlendiğimizden beri ğöğüslerinin küçüklüğünü azda olsa sıkıntı ediyor.Protez fiyatlarını , ameliyatı hangi hastanede yaptığınızı ve toplam hastane masrafını öğrenebilirmiyim.Verdiğiniz fiyata hastane masrafı dahilse lütfen belirtin.
  Saygılarımla
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, göğüs büyütme ameliyatını damla silikon koyarsak …. TL yuvarlak silikon koyarsak …. TL ye yapıyorum. Fiyatlara her şey dahildir. Ameliyatlarımı Balat Hastanesinde yapıyorum ama sizin özel bir tercihiniz varsa ona uyabilirim. Bu durumda seçeceğiniz hastaneye göre fiyat değişebilir. Daha detaylı bilgi için beni 05336921598 den direk arayabilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here