Dolgu Mucizesi

104
27263
hyaluronik-dudak-dolgu

Doğru teşhis ve uygulama ile 2 dakikada mucize yaratan enjektörler diyorum dolgulara. Hyaluronik asit içeren dolguları kullanıyorum. Hyalüronik asit deri yapısında bulunan bir maddedir. Ülkemize pek çok ülkeden ithal yolu ile gelen bu malzemenin bence en bilinen ve en iyileri tercih edilmelidir. Ciddi firmaların ürünleri güvenilir ve daha kalıcıdır. Herhangi bir yan etki ile karşılaşma oranınızı da çok düşürüyor.

Dolgular yüzde çökük ya da belirginliği az olan dokuların doldurulması için kullanılır. Kalınlıklarına göre kalıcılıkları değişkendir. Dolgu çok derin olmayan çizgilerin doldurulmasında tercih edilmelidir.

Dolgu Çeşitleri

Tarih boyunca kadınlar daha genç ve güzel görünmenin yollarını aradılar. Değişik otlardan, merhemlerden, iksirlerden hatta salyangozdan medet umdular. Önceleri vücut güzelliği pek önemsenmezken, yüz güzelliği ön plandaydı. Günümüzde vücut güzelliği de çok önemlidir. Ancak yüz hala kadının vitrini gibidir. Bu yüzden kadınların bu ihtiyacına istinaden birçok firma bu alana yatırım yaptı. Kremler, losyonlar, temizleyiciler, cilt soyucular gibi birçok ürün piyasaya sürüldü. Dev bir kozmetik sektörü doğdu. Dolgular da bu ürünler arasında yer alıyorlar. Ciltteki dalgalanmaları düzelterek daha pürüzsüz ve düzgün görünen bir cilt görünümü için kullanılırlar. Kolay uygulanabilmesi, hemen sonuç alınması, yan etkilerinin fazla olmaması, pek pahalı olmaması gibi sebeplerle kullanımı yaygınlaştı.

İlk zamanlarda kalıcı dolgular üretildi ve kullanıldı. İçeriğinde dayanıklı kimyasal maddeler vardı. Zamanla bu tür dolguların kullanımı yan etkilerinden ötürü azaldı. Artık çoğu kadın ve bu işlemi yapan uzmanlar doğal veya doğala özdeş ürünler kullanmaya başladılar. Bu maddelerin vücutta zaten var olan maddeler olması tercih sebebi oldu. Bunların başında Hyaluronik Asit içeren dolgular gelir. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak üretilen, dokuların esnekliğini ve yumuşaklığını sağlayan bir maddedir. Ayrıca güçlü su tutma özelliği sayesinde cildimizin nemli olmasını sağlar. Günümüz teknolojisi Hyaluronik Asitin vücut dışında da üretilerek cildimize enjeksiyonuna imkân tanımıştır. Hyaluronik asit içeren dolgular 6-24 ay içinde vücuttan atılırlar. Bu maddelere FDA de onay vermiştir: ( Kaynak: FDA)

Bir diğer dolgu malzemesi kendi vücut yağlarımızdır. Burada yapılan işlem kişinin genellikle karın veya bel kısmından cerrahi olarak alınan yağların yüz bölgesine transferidir. Büyük miktarlarda dolgu gereksinimi varsa tercih edilmesi gerekir. Sebebi ise dediğim gibi sonuçta bir cerrahi müdahale olmasıdır.

Dolguların kıvamına göre ince veya kalın olarak sınıflaması yapılır. Uygulanacak bölgeye göre dolgu kalınlığını seçmek gerekir. Zaten üretici firmalar da buna göre üretim ve paketleme yapar. İnce dolgular daha çok ince çizgilerde kullanılır. Kalın dolgular ise yüzdeki çukurların doldurulması, çenenin öne doğru uzatılması, hatta el üzerindeki doku kayıplarında kullanılır.

Dolgular nerelere uygulanır?

1- Dudak dolgusu: Dudak yapısı kişiden kişiye değişir. Yüz güzelliğini tamamlayan en önemli yapılardan birisidir. Dolgun dudaklar bir güzellik kriteri olarak kabul edilmektedir. Kadınlar genellikle dudaklarındaki incelikten kurtulmak için dudak dolgusu yaptırırlar. Ayrıca dudak asimetrisinde de çok olumlu sonuçlar alıyoruz. Dudak için özel üretilen kalınlıkta dolgular kullanmak gerekir. 1 ml yeterlidir. Bazen 2 ml kullandığım da olur. Hastamın dudak yapısına ve beklentisine uygun bir şekil vermeye çalışırım. Birbirine benzer insanlar yaratmaya karşıyım. Dudak çizgilerini belirginleştirmek için ise ince dolgu kullanıyorum.

2- İnce Kırışıklıklara: Yaş ilerledikçe yüzde kırışıklık meydana gelmesi kaçınılmazdır. Ortaya çıkma yaşı genetik özelliklere bağlı olmakla birlikte, sigara içimi, stres, beslenme, cilt bakımı gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Kabaca 30 yaş civarında başlar diyebiliriz. Göz çevresi, yanak, boyun, dudak kenarları, alın kırışıklıklarında dolgu işlemi uygulanabilir. Ne kadar erken başlanırsa o kadar cildi koruyucu etkisi vardır. Zamanında müdahale edilmeyen kırışıklıklar derinleşir. Hatta ciltte kırılmalara yol açarak kalıcı hale gelebilir. Bu durumlarda en ince dolgu kullanıyorum.

3- Gülme çizgilerine: Gülmek yüzümüzle yaptığımız eylemlerin en güzelidir. Hem kendimizi hem karşıdakini mutlu eden bir eylemdir. Gülerken yüz kaslarımızı kasarak cilt kırışıklıklarını belirgin hale getiririz. O zaman ne yapalım, gülmeyecek miyiz diyebilirsiniz. Tabi ki olacak iş değil. Gülme sırasında oluşan gülme çizgilerine küçük dolgu müdahaleleri ile daha rahat gülmek mümkün hale gelir. Ağız kenarındaki gülme çizgilerine 2 yıl kalıcı kalın dolgular uygulanır. Çizgilerin alt kısmına daha çok dolgu koyuyorum. Bu doğal bir görünüm sağlıyor. Ben kişiyi değişik biri yapmak değil taze ve dinamik göstermekten yanayım. Yaş ileriyse ve dolguyla düzelmeyecek derinlikte çizgilenme meydana gelmişse yüz germe öncelikli tercih olmalıdır.

4- Yüzdeki asimetrilerin düzeltilmesi: Bazen doğuştan bazen de geçirilmiş hastalıklar veya kazalar sebebiyle yüzde asimetri meydana gelir. Küçük çaplı asimetrileri hyaluronik asit içeren dolgular ile tamir ediyoruz. Ancak büyük çaplı asimetri varsa kişinin kendi vücudundan aldığımız yağlar ile dolgu işlemini gerçekleştiriyoruz.

5- Yanak dolgusu: Genellikle zayıf yapılı kişilerin yanak bölgelerinde çukurumsu bir görünüm vardır. Bazı kişilerde ise vücut zayıf olmamasına rağmen yüz çökük görünebilir. Bu durumda dolgular yine imdadımıza yetişir. Sorun büyük ise yağ enjeksiyonu yapmak gerekir. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için kalın dolgu kullanıyorum.

6- Yüzdeki çukurların doldurulması: Yine doğuştan veya hastalık, kaza neticesi yüzde çukurlar meydana gelebilir. En çok gördüğümüz ergenlik çağındaki büyük sivilcelerin boşalttığı yerdeki çukurlardır. Bir diğeri kaza neticesi oluşan yara izleridir. Bunların oluşturduğu çukurlar uygun kalınlıkta dolgular ile doldurulabilir.

7- Çene bölgesinin önündeki çukur: Bazı kişilerin doğuştan çenesinde gamze gibi bir çukur vardır. Kimisi bu çukurdan fevkalade mutluyken kimisi de çok rahatsız olmaktadır. Dolgu materyalleriyle bu çukuru kaybetmek mümkündür.

8- Gözaltı ışık dolgusu: Ve assolist. Yüzde en sık karşılaştığımız ve kadın erkek fark etmez herkesi istisnasız rahatsız eden gözaltı morlukları gözaltı dolgu işlemi ile yok edilebilir. Bazen yapısal olmakla birlikte çoğunlukla yaş ilerledikçe ortaya çıkan bu gözaltı halkalanma, çökme ve morlukları stres, alkol, sigara, uyku bozuklukları gibi birçok etken nedeniyle ortaya çıkar. Kişiye mutsuz, uykusuz, daha yaşlı, üzgün bir görüntü verir. Gözaltı kremleri ve kapatıcı bir takım makyaj hileleriyle geçici olarak bu durum kamufle edilebilir. Hyaluronik asit içeren, bu bölge için özel olarak üretilmiş bir dolgu ile gözaltındaki çukur, halka ve morluktan kurtulmak mümkün. Yüz bir anda parlar. Bu yüzden son zamanlarda buna gözaltı ışık dolgusu demek moda olmuştur. Birkaç dakikalık bir işlemden sonra sonucu hemen görülebilen gözaltı ışık dolgusu ortalama 1 yıllık periyotlarla tekrarlanmalıdır.

9- Kaş arası derin çizgilere: Sık kaş çatmaya bağlı oluşan derin kaş çizgileri dolgu ile düzeltilebilir. Buna öncelikle botoks yapıyorum.  1 hafta sonra kontrole çağırıyorum. Eğer botoks ( botoks ile ilgili detaylı bilgi burada ) durumu yeteri kadar düzeltmemişse dolgu uygulaması yapıyorum.

10- Burun dolgusu: Burundaki bazı küçük çukurlarda dolgu ile düzeltme yapılabilir. Konuyla ilgili detaylı bilgi burun estetiği sayfamda mevcut.

Ayrıca:

– Boyun bölgesinde sarkması olmayan ince yüz hatlarına sahip 45 yaş üstü bayanlarda yüz germe etkisi yaratılabilir.

– Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi

– Vücutta poponun ve kalçaların şekillendirilmesi için de dolgu kullanılabilir.

Dolgu işlem süreci nasıldır?

Öncelikle hastanın şikayetini dinlerim. İhtiyaç ve beklentilerini anlamaya çalışırım. Cilt yapısını muayene ederim. Sonra hastama önerilerde bulunurum. Sadece dolgu mu gerekli, botoks veya diğer küçük işlemlerle kombin mi gerekli bunu belirlerim. Hastamla tartışarak en uygun seçeneği buluruz. Dolgu işlem birkaç dakikalık bir işlemdir. Sonuçta bir enjeksiyon olduğu için kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak bir miktar ağrı duyulur. Buna engel olmak için dolgu yapılacak bölgeye ağrı önleyici kremler sürerim. 15- 20 dk. beklerim. Daha sonrada dolgu enjeksiyonunu yaparım.

Dolgu işleminin yan etkileri var mı?

Hyaluronik asitin bildirilen bir yan etkisi yok. Uygulama sırasında iğnenin girdiği yerde hafif bir kızarıklık, şişlik veya küçük bir morluk olabilir. Zaten işlemden sonra buz uygulaması yapıyoruz.  Ben hyaluronik asit içeren dolgular kullandığım için hastalarımda pek yan etki görmüyorum. Ben görmedim ama en doğal maddelere karşı bile alerji gelişebileceği düşünülürse hyaluronik asite karşı da alerji olabilir. Hijyen kurallarına dikkat edilmezse enfeksiyon gelişebilir. Ehil olmayan ellerde kötü estetik görünüm de bence yan etki olarak sayılmalıdır.

Dolgu yaptırırken nelere dikkat etmeliyim?

Bir kere uzmanlığına güvendiğiniz bir doktor bulmalısınız. Artık önüne gelen dolgu yapmaya başladı. Bazen ucuzluğuna kanarak olmadık kişilere dolgu yaptırmış kişilere rastlıyorum. Güzel olacağım diye sağlığından olmak mantıklı değil. Ben bayan plastik cerrah olarak  “önce zarar verme” ilkesini uygularım. Hastam daha iyi olacaksa işlemi yaparım. Yoksa boş yere insanlara vakit ve nakit harcatmaya gerek yok. İkincisi yapılan dolguyu açılmadan önce görmeniz lazım. Bunu doktorunuzdan talep edin. Utanmaya, çekinmeye gerek yok. Dolgu materyalleri tek kullanımlık hazır enjektörler içinde satılır. Dolayısı ile doktorunuz sizin yanınızda o paketi açıp size gösterdikten sonra uygulamalıdır. Bu arada kullandığınız ilaçları mutlaka doktorunuza bildirin. Özellikle aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlar morluğa sebep olabilir.

Yağ enjeksiyonu

Vücudun her yerinden temin etmek mümkündür. İstediğimiz miktarlarda alabiliriz. Tamamen kişinin kendine ait doku olduğundan hiç bir zararı yoktur. Yüzün tümünde genel kilo kaybı ya da kemik yapıda belirsizlik mevcutsa yağ enjeksiyonu ile yüzü yapılandırmak mümkündür. Yüzün geneline yapılan yağ enjeksiyonları daha uzun süreli dayanır. Kalıcılıkları daha fazladır. Yüz ya da vücuttaki derin çukurların doldurulmasında etkinliği dolgulara göre daha fazladır.

Yüzde yağ enjeksiyonu mu dolgu mu ?

Bu aralar bana en sık başvuru yüz bölgesindeki çöküntülerin düzeltilmesi amaçlı oluyor. Yaş aralığı genellikle 27 ile 60 yaş arasında. Kimisi zayıfladığı için kimisi sporu bıraktığı için kimisi yaşı ilerlediğinden kimisi de genetik olarak yüz kemiklerinin belirsiz olmasından dolayı bu sıkıntıyı çekiyorlar.

Özellikle yanak bölgesindeki çöküntülerden şikayet en fazla diyebilirim. Yüzde yanak çevresel etkenlerden en çok etkilenen bölge olmalı. Yanakların çökük olan kişi yorgun, uykusuz ve sağlıksız görünümden şikayet eder. Etrafındaki kişilerin “Hasta mısın?” sorusu da bir o kadar can sıkıntısı yaratır. Hasta olmadan hasta mıyım? acaba takıntısı yaratabilir. Önce kilo almaya çalışılarak bu problem aşılmaya çalışılır. Bu da hiç kolay değildir. Kilosu normal ya da biraz fazla olan zaten kilo almak istemez. Çok zayıf olan da zorla yemek yemeğe çalışmayı bir türlü beceremez. Bu durumda ikinci alternatif estetik plastik cerrahi uzmanına başvurmak oluyor.

Görüşmeye gelen hastalarımızın yüzünü öncelikle bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Bu esnada onların tercihlerini ve isteklerini dinliyoruz. Bu değerlendirmeden sonra sıra hangi işlemin daha iyi sonuç vereceğine ve uzun süreli idame edeceğine karar vermeye geliyor.

Genç yaşta yüzünün genel kemik yapısı geride ve ince olan kişilerde gerekli olacak doku yaklaşık 4 ml’yi aşmıyorsa kalın hyaluronik asit içeren dolgular tercih edilebilir. Üst çene, alt çene ve alındaki ufak çıkıntılar 15 dakikalık işlem ile düzeltilebilir. En güzeli de değişimin hemen görülebilmesidir. Genellikle bu dolgular 7 ile 10 gün içinde tüm yüz dokusu ile uyum sağlar. Görsel olarak doğal bir dolgunluk verirler. Eğer yüz büyük ise doku eksiği çok daha fazla olur. Bu durumda ilk tercih yağ enjeksiyonu olmalıdır. Bu da hemen işlem sonrasında güzel sonuç verir. Lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Burada işlem sonrası 1 hafta kadar yüzde şişme olabilir. Genellikle 15 günde daha hoş bir görünüm elde edilir.

Yaş ilerledikçe yüzdeki yağ dokuları azalır ve aşağı doğru yer değiştirir. 45 ile 55 yaş arası bu durumdan rahatsızlık daha bariz olur. Yaş olarak yüz germe için erken olduğundan yağ enjeksiyonu ile yüzde dolgun ve genç bir görünüm sağlanabilir.

Çok zayıf kişilerde yağ dokusunu elde etmek zordur. Bu durumda seanslar halinde uygulamalar tercih edilebilir. Yağ dokusu ile derin çukurlar doldurulurken dolgu ile botoks gibi uygulamalar ile yağ dokusunun belirginliği arttırılabilir.

En sık yanakta çökme sıkıntısı olduğunu söylemiştik. Diğer çöküntü şikayeti yaratabilecek bölgeler, kaşlar arası, alt çene ortası, alt çene yanları, şakak bölgeleri olabilir. Kişinin tarifi dinlenerek tüm yüz dengesi saç, kaş, sakal miktarı, burun şekli, diş yerleşimi değerlendirilerek tercihler yapılır. Bazı durumlarda enjeksiyondan çok çene estetiği, burun estetiği gibi işlemlerin yapılması ya da enjeksiyona eklenmesi gerekli olabilir.

Sonuç olarak; vücutta zaten üretilmekte olan hyaluronik asit, dolgu diye bahsedilen malzemelerin temel maddesidir. Eğer özellikle yüz bölgesinde bunun eksikliğinden dolayı, görünüm bozulmuşsa güvenle uygulanabilir. Dolgular hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

 

PAYLAŞ

104 YORUMLAR

 1. Merhabalar, 28 yaşındayım ve yüzüm vücuduma göre çok zayıf yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum fiyat ve süreç hakkında bilgilendiriseniz çok sevinirim.

  • Merhaba, yüz felcine botoks uyguluyorum ama tam bir simetri sağlamak zor. Biraz daha iyi hale getiriyor. Tabi bu durum kişiden kişiye ve felcin düzeyine göre de değişiyor. Net bilgi için sizi görmem gerek. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.

 2. Merhaba 39 yaşındayım nazolabial çizgilerin çok belirgin , mutsuz bir görüntüm var .Nazolabial dolgu fiyatını ve kalıcılığını öğrenebilir miyim?

 3. Hocam merhaba 6 gün önce yağ enjeksiyonu ile dudak ve yanak dolgusu yaptırdım dudaklarim aşırı derecede şişti ağzımı dahi kapatamıyorum sizce süreç normal mi ne zaman iner şişlik şimdiden teşekkür ederim

 4. 7 ay önce dudak dolgusu yaptırmıştım ama tekrarlatmak istiyorum. Bir de nazolobial dolgu ve göz altı ışık dolgusu ile dudak dolgusu fiyatlarını öğrenebilir miyim?

 5. Merhaba,
  23 yalındayım. Yüzüm biraz ince. Yanak dolgusunun fiyatını ve kullanım ömrünü öğrenebilir miyim ? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 6. Merhaba Hocam 41 yaşındayım. Kaş arasında bir çizgiye sahibim. Bir kere botoks yaptırdım açılma az oldu ve bi kaç ayda eski durumuna geldi. Vücuttan alınan yağla sıfırlanmayan dolgu istiyorum. Fiyat öğrenebilir miyim ?
  Teşekkürler

 7. Merhaba Defne hanım 31 yasındayım ve yanak cizgilerim beni cok rahatsız ediyor üzgün mutsuz gösteriyor beni. Bunun için dolgu yaptırmak istesem fiyatları nasıl oluyor bilgilendirebilirmisiniz teşekkürler

 8. Hocam mrhb 31 yaşındayim kaş arasında çizgilerim var kızgın yorgun görüntüden rahatsz oluyorum fiyat bilgisi ve sizce uygulama nasıl olmalı bilgi verebilir misiniz?

 9. hocam merhaba 33 yasindayim ve kaslarimin arasida ki cizgilerde nefret ediyorum. asik suratli gibiyim nasil kurtulmam lazim. fiyat ve bilgi verirmisimisiniz lutfen ve ne kadar surede gecer

 10. Merhaba 3 yıl önce beyin ameliyatı geçirdim ameliyat sonrası sağ kaşımın üstü alın ve şakak kemiğimim arasında su toplama sonucu çukurlaşma oldu bunu ameliyatsız dolguylan sol taraf gibi eşitleye biliyormuyuz.

 11. Meraba kolay gelsin şakak bölgesine dolgu yaptırmak istiyorum ama kararsızım yağ enjekte etmek mi daha sağlıklı ve kalıcı dolgu kullanmak mı ?

 12. Merhaba; 32 yaşındayım. Nazolabial çizgilerim için dolgu uygulaması yaptırmak istiyorum. Dilerseniz resim gönderebilirim. Fiyat öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

 13. Merhaba
  Kaş arasına botox ve dolgu derin bir çizgim var sanırım göz altlarıma ve agız kenarınada dolgu ihtiyacım var biraz zayıfım ayrıca sigara çizgilerini nasıl giderebilirim fiyat bilgisi verebilir misiniz?

 14. Merhaba 43 yaşıntayım. kaş arasıoldukça derin bir çizgiye sahibim. yaklaşık 13-15 kere çeşitli yerlerde botoks yaptırdım. ancak açılma olmadı ve botokslar 1,5 aydan fazla dayanmadı.
  vucuttan alınan yağla sıfırlanmayan dolgu istiyorum. fiyat öğrenebilirmiyim ?
  teşekkürler

 15. Merhaba benim sol yanağım, yani sol yan çenem sağ çene yanıma göre daha içe girik ve ince duruyor. Yuzumde belirgin bir asimetri var. Nasıl bir dolgu işlemi yapılabilir ve fiyatı nedir?

 16. Merhaba, cildimin esnekliğini, nemini arttırmak, toparlamak için dolgu niteliğinde olmayan hyaluronic asit enjeksiyonu yapılabileceği bilgisini almıştım. Böyle bir işlem yapılabiliyor mu ve bu işlem yüzümde şişlik yapar mi? Ben yüz şeklimin değişmesini istemiyorum. Yapilabiliyorsa kac seans olmali ve fiyati hakkinda bilgi alabilir miyim?

  • Merhaba, bahsettiğiniz ürün hyaluronik asit içeren mezoterapidir. Bu işlem cildin kalitesini arttırır. Yüzde şişlik yaratmaz. Başlangıçta 2 hafta arayla 4 seans uygulama yapılır. Sonrasında 3 ayda bir 1 seans şeklinde tekrar edilir.

  • Merhaba, çatık kaş sorununda önce botoks yapmak lazım. Fiyat .. TL botoksla çizgi açıldıktan sonra çizginiz derinse dolgu ile ona müdahale edilir. 1 ml dolgu .. TL 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

  • Merhaba, dolgu veya yağ enjeksiyonundan hangisi sizin için uygun anlayabilmem, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, kaş arasındaki çizgiye öncelikle botoks yapmak lazım. Böylece çizginin derinliğini net görerek dolgu gerekip gerekmediğine karar verebiliriz. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 17. Yasim 34.sigaradan dolayi agiz kenarimin tum bolgeleri kirismis ve agzim asagi sarkmis durumda.dolgunun kaliciligini ve fiyatini ogrenebilir miyim.cok onemli.kolay gelsin

 18. Merhaba. 30 yaşındayım. Cildim beyaz ve kuru. Ayrıca ince. Yemek yerken üst dudağım ile burun arası bölgede büzülme oluyor. Zamanla dikey çizgi olacak. Ne yapmalıyım acaba.kalıcılığı en uzun olan işlemler ile fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

 19. Merhaba;
  Yeni oluşmaya başlayan, derin olmayan nazolabial çizgilerim ve iki kaş arası çizgilerim için hyaluronik asit dolgu fiyat bilgisi vermeniz mümkün müdür?
  Teşekkürler

  • Merhaba, 1 ml nazolabial dolgu .. TL kaş arasına önce botoks yapmak lazım, açmazsa o zaman dolgu yaparız. Botoks .. TL kaş arası dolgu 1 ml .. TL 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 20. Merhaba, 33 yasindayim dudak kenari cizgileri ve goz alti isik dolgusu icin fiyat alabilir miyim ? 4 yil once goz alti isik dilgusu yaotirmistim sadece burun kenarinda ihriyac var.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 21. Merhaba Hocam.43 Yaşındayım.Nazonabial çizgilerim için hyaluronik asit dolgu uygulaması yaptırmak istiyorum.Fiyat öğrenebilir miyim?Teşekkürler

 22. Hocam Merhaba,
  Alın çizgilerim ve kaş arası çizgim için botox,ve
  gülüş çizgileri için hyaluronik asit dolgusu yaklaşık fiyat öğrenebilir miyim?
  teşekkürler

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 23. Merhaba Defne hanım, 31 yaşındayım ağızımın kenarında derin bir çizgi var bu çizgi gülünce daha da derinleşiyor bunun için ne gibi bir işlem yapılabilir?bununla ilgili bir fiyat alabilir miyim. Birde ne kadar kalıcı oluyor dolgu yüzde, teşekkür ederim.

 24. yaş 33 cinsiyet erkek.
  Sarışın olmam sebebiyle güneşe maruz kaldığımda gözlerimi kismaktan ve işin gereği pc de çokça vakit gecirmemden dolayı kaş arasında derin cizgilerim oluştu.
  Bunlardan rahatsızlık duyuyorum .Botokstan daha ziyafe dolgu tedavisi düşünüyorum.. mail ile kırışıklık bölgesinin fotoğrafını gondersem görüşümüzü iletir misiniz ? Ayrıca maliyet bilgisi de paylaşır mısınız. ?
  Teşekkürler

 25. Ağızın iki kenarından aşağıya doğru derşn çizgiler var. Mutlu olmama rağmen mutsuz gösteriyor. Gergin, mutsuz, stresli, asık bir ifade yaratıyor. Çözüm nedir? Maliyet kabaca ne olur?

 26. Merhaba bebegimde stoma ameliyatı sonrası karin bölgesi ameliyat çizgisi kısmında dikiş enfeksiyon kaptı ve cilt alt yağ dokusu bir süre pansumanlarla sagilarak sıkıldı. Şuan ileostomi torbası kullanıyor ve bu çökük kısım nedeniyle torbası düzgün yapismiyo sızıntı yapıyor. 10 aylik bebek için nasıl bir operasyon olabilir?

  • Merhaba, tedavinizin olduğu hastanede muhtemelen plastik cerrah vardır. Hastane ortamında takip edilmeli. Ben muayenehane hekimliği yaptığım için takibini tam yapamam. Geçmiş olsun.

 27. Merhaba,

  2 hafta oldu gülme çizgilerime dolgu yaptırdırdım.elime gelen şişlikler var ve sol taraf ii sağ taraf çizgi daha belirgin 🙁 tekrar dolgu yaptırabilirmiyim dr tamamen gitmez dedi İzmirde yerinizi varmı önerebileceğiniz dr yada

 28. Merhabalar defne hanim iki kasim ortadina ve alin bolgesine yag enfeksiyon u yapildi ama ele gelen top oldu bu nasil gecer acaba dr. Masaj la gecer dedi ne kadr zamnda gecer.

 29. Merhaba sol burun kanadında küçük bir çukur oluştu gamze gibi ama diğerinde yok sadece bu işlem için nasıl yardımcı olabilirsiniz fiyat nedir

 30. MerhBa, 32 yaşındayım yüzümde çok rahatsıx olduğum agız kenarı yani gülme çizgilerim oluştu ve gülmeden çekindiğim fotoğraflarımda çizgilerim çok belli oluyor ve çok rahatsızlık duyuyorum bununla ilgili bir fiyat alabilir miiym. Birde ne kadar kalıcı oluyor dolgu yüzde, tşk ederim

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 31. bir kutu juvaderm volumadan 2 tane dolgu bir enjektor cikti. dr bama bir tane dolgu yaptı digerini yapmadi. neden dedim 2 kisilik cunku dedi. odedigim fiyat … tl. ve benim elmaciga tek dolgu yeterli olmadi bence yarim yapilmis gibi hissettim . sizce 2 farkli uygulama icinmi juvaderm voluma?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, tabi o kutudan iki kişilik dolgu çıkıyor. Her biri 1 ml. Ama sizin 2 ml ihtiyacınız varsa ödediğiniz ücret kadar daha ödeyerek diğer enjektörü de yaptırabilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.