botoks nedir
Botoks işlemi gün geçtikçe daha çok insan tarafından merak edilen, ilgi duyulan ve uygulatılan bir girişim. Ülkemizde botoks çok yanlış amaçlarla da kullanılabiliyor. İnsanlar botoks kremi veya botoks maskesi adı altında pazarlanan ürünlerle veya botoks yılan zehiridir gibi söylentilerle yanıltılabiliyor. Aslında, abartıldığı kadar büyük bir operasyon değil. Botoks kas dokusunun içine yapıldığı zaman o kasın kasılmasını azaltan, bakteri toksinlerinden ( botulinum toksini ) yararlanılarak üretilmiş bir ilaçtır. Kalıcı bir etkisi olmadığı için rahatlıkla denenebilir. En geç 6 ay içinde etkisi tamamen geçer. Botoks, sadece estetik değil estetik dışı tedavilerde de kullanılmaktadır. Mesela şaşılık tedavisinde, bazı kas spazmı olan durumlarda, terleme tedavisinde, vajinismusda, anüs çıkışındaki spazmlarda, hatta bazı migren türlerinde botokstan yararlanırız.

Botoks Tedavisi

Botoks, estetik amaçlı olarak ise, özellikle üst yüz bölgesinde daha gergin, daha az kırışıklığa sahip, daha dinlenik bir görüntü oluşturma amacıyla kullanılır. Alt yüz bölgesinde de uygulanabilir ancak üst yüz kadar başarılı olmaz. Kaz ayağı dediğimiz, gözün her iki yanındaki gülme çizgilerinin azaltılması, kaş arasındaki çizgilerin azaltılması, alındaki enine çizgilerin azaltılması amacıyla yapılan uygulamalar en çok yaptığım uygulamalardandır. En güzel sonuçlar bu bölgelerden alınır. Yapılan uygulama miktarına ve kaş yapısına göre kaşın şekli ile de oynama imkanı da buluruz. Ancak bu değişim ileri seviye olmaz.

Herkesin kaş yapısı aynı olmadığı için herkese aynı tür botoks uygulanmaz. Erkeklere ve kadınlara farklı botoks uygulamaları yapılır. Kadınlarda kaşın kalkmasına yardımcı olunurken erkeklerde biraz daha düz tutmaya çalışırız ki botoks yapıldıktan sonra çok belli olmasın. Erkekte kadına göre daha sert olan ifadeyi biraz daha fazla korumaya çalışırız.

Botoks – Dolgu Kombinasyonu

Botoksla beraber uygulamayı en sevdiğim uygulamalardan birisi göz altı dolgularıdır. Göz çevresindeki gençleştirme ve aydınlatma uygulamaları 15- 20 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Bu uygulamaların hepsi benim yüzümde de var. Oldukça da memnunum.

Alt yüzde ise botoks, konuşurken burnunda oynama olan kişilere yapılabilir. Bu uygulama sonrasında burun kası çalışmadığı için burun kalkmış görünebilir. Çenedeki kaslarını fazla büzen kişiler olabilir. Buradaki mental kaslar biraz az çalıştığında bölge daha düz görünür. Dudakta smoker lines denen, özellikle sigara içen kişilerde yaş ilerledikçe oluşan çizgiler botoksla azaltılabilir. Diğer türlerde ekstrem uygulamaları ben çok fazla yapmıyorum. Çünkü ağız bölgesindeki kasları etkilemek için fazla botoks gerekir ve bu da kişinin ifadesini değiştirebilir.

Botoks uygulaması estetik olarak ayrıca terlemeyi azaltmak için de kullanılır. Ellere, ayak tabanına, koltuk altlarına uygulanabilir. Diğer sinir sistemini etkileyen ameliyatlar gibi kalıcı olmasa da kolaylığı ve ameliyatın kısa sürmesi gibi etkenler nedeniyle hala oldukça popüler uygulamalar arasındadır.

Botoks ile ilgili videomuz:

Botoks Fiyatları

Botoks fiyatı, yapılan bölgeye, uygulama miktarına ve daha önce botoks yapılıp yapılmadığına göre değişir.

Bilgi için : 0 212 2967878 ve bu sayfaya bakabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Defne hanım merhaba. Ben size botoksun göz çevresini ne derece iyileştirdiğini sormak istiyorum. Kaz ayaklarından ziyade, göz çevresi ve kaş altındaki gevşek deriye bir etkisi olur mu? Kaş kaldırırken bu gevşekliği de bir nebze düzeltir mi?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.