Ameliyatsız Burun Estetiği

0
282
ameliyatsız burun estetiği

Ülkemizde burnunu beğenmeyen oldukça çok. Plastik cerrahların çoğunun da en sık yaptığı, hatta estetik cerrahi ameliyat yapmaya başladıkları dönemde ilk yaptıkları estetik cerrahi girişim burun estetiğidir. Burun estetiği bazı insanda, insanın hayatını olumlu yönde değiştirecek kadar etki yaparken, bazı kişide bariz bir değişikliğe yol açmaz. Hatta bazen beğeni yetersiz olur. Sonuçta önemli olan dıştan ameliyat olmuş gibi görünmeyen, kişinin yüzü ile uyumlu burun bence başarıdır. İşte bu alanda beğeni de çok, mutsuz olup tekrar tekrar ameliyat olan da çok. Hal böyle olunca ameliyattan korku baş gösteriyor. Bu seferde ameliyat dışı tedavilerden, bir diğer deyişle ameliyatsız burun estetiği yönteminden fayda arama bu durumu izliyor. Son dönemde dolgu ile bu işlemin yapılabildiği konusunda çeşitli söylemler var.

Ameliyatsız burun estetiği yaparken kullandığımız dolgular gerçekten çok yararlı, kalitelisi oldukça iyi, fiyatları pahalı ve uygulaması kolay, ayrıca hemen sonuç veren materyaller. Ben de bazı durumlarda burunda dolgu kullanıyorum. Bunları kısaca aşağıda özetleyeceğim. Ama herkese bunun uygun olmadığını da belirtmeliyim. Uygulanan dolgunun kalıcılık süresi dolgu tipine göre 6 ay ile iki yıl arasındadır. Güzel olanı şu ki burun çok hareketli bir yer olmadığından dolgular bazen çok uzun süre kalıcı da olabiliyor. Kalıcılığı arttıran diğer bir unsur ise tekrarlanan işlemler. Her tekrardan sonra dolgunun kalıcılık süresi uzuyor.

Ameliyatsız burun estetiği ile dolgu nerelere yapılabilir?

  1. Burun kökünde olan çukurun doldurulması için
  2. Burun alt kısmındaki çukurların doldurulması için
  3. Burun sırtındaki eğriliklerin düzeltilmesi için

Ameliyatsız burun estetiği ile dolgu kimlerde uygun olmaz?

  1. Kalın ve büyük burunlarda
  2. Çok yüksek kemerli burunlarda

Dolgu uygularken amaç görsel düzensizliklerin giderilmesi, profilden kemer görünümünün gizlenmesidir. Ameliyatsız burun estetiği yöntemi ile bu da belli oranda yapılabilir. Fazlaya kaçırılırsa burun daha büyük görünür. En sık bir kaç kez ameliyat olmuş burun sırtında bir takım düzensizlikleri olan ameliyat olmak istemeyen hastalara bunu uyguluyorum. Tek bir uygulama bile kişinin oldukça moralini düzeltiyor.

Ameliyatsız burun estetiği yöntemlerinden bir başka uygulama ise botoks. Botoks sadece burun ucu konuşma sırasında oynayan hastalarda burun ucu altına yapıldığında bu harekete engel olduğundan burun ucu kalkmış gibi etki yarattığı için tercih edilebilir. Bunun dışında bir de burun üzerindeki mimik çizgilerinin azaltılması için kullanılabilir. Bunu dışında bariz bir etki yarattığı başka bir uygulama yoktur.

Bir de iple ameliyatsız burun estetiği mevzusu var. Bu ipler pek bir moda oldu. Yüzde kullanımı yanında burun ucunu kaldırmak amacıyla da kullanılmaya başlandı. Yine başarı için burun çok büyük olmayacak, kemeri çok aşırı olmayacak. Burun kökündeki kemik zarından geçilen ip, burun ucu kıkırdaklarından geçirilir burun ucu istenen ölçüde yukarı asılmış oluyor. İlk başta uygun hastada sonuç çok güzel ama bu da kalıcı değil. Bir süre sonra ip kalıcı da olsa yumuşak doku eski haline dönmek isteyecektir.

PAYLAŞ

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here