Göz Kapağı Ameliyati

 

göz kapağı ameliyatı

Üst göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Yüzdeki yaşlanma bulgularından bahsederken yüzü bir bütün olarak düşünmek gerekir. 30’lu yaşlarda alın ve kaşlarda aşağı doğru yer değiştirme başlar. Bu durum üst göz kapağı derisinde bollaşma ile kendini belli eder. 50’li yaşlarda üst göz kapağındaki kasların incelmesi ile hem derideki bolluk daha da artar hem de göz çukurundaki yağ yastıkçıklarında belirginleşme olur. Bu doğal süreç aileden alınan bazı özelliklere bağlı olarak bazı kişilerde daha erken yaşlarda belirginleşmeye başlar. Örneğin kaşları gençlikten beri daha düşük pozisyonda olan hastalar.

 Alt göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Nasıl üst göz kapağındaki yaşlanma belirtileri alındaki yaşlanma ile ilişkili ise alt göz kapağındaki yaşlanma belirtileri de yanaklar ile ilişkilidir. 40’lı yaşlarda yanaktaki yağ dokusu yer çekiminin de etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmeye başlar. Bu durum alt göz kapağı altında hale şeklinde çöküntü ve ağız kenarındaki gülme çizgilerinde belirginleşme ile kendini belli eder. Alt göz kapağı derisinin incelmesi ile alt göz kapağı çevresi kazayağı dediğimiz çizgiler oluşmaya başlar. 50’li yaşlarda alt göz kapağı kaslarının da zayıflamasıyla göz küresindeki yağ yastıkları önlerindeki desteği kaybettiklerinden daha belirgin hale gelirler.

göz kapağı sarkmasıAmeliyattan önce nelere dikkat etmeli?

Ameliyattan önce bir hafta süreyle aspirin ve benzeri ilaçları kullanmayınız. Aynı şekilde yeşil çay gibi bitkisel çayların ve E vitamininin kan sulandırıcı etkisi olduğuna inanıldığı için, bunların da ameliyattan önce bir hafta süreyle alınmamasında yarar vardır. Göz tansiyonunun fazla olması, hipertansiyon, tiroid hastalıkları, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar göz kapağı estetiği ameliyatlarında riski arttıran durumlardır. Eğer bu kronik rahatsızlıklardan birine sahipseniz doktorunuzu bu konuda mutlaka bilgilendirin.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alın ve kaşların fizik muayenesi yapılarak kaşların seviyeleri kontrol edilir. Göz kapak hareketleri değerlendirilerek herhangi bir asimetri olup olmadığı tespit edildikten sonra kaş seviyesi minimal aşağıda ve alında ince çizgilenme mevcut olan hastalara ameliyat öncesi botox yapılarak üst göz kapakları tekrar değerlendirilir. Göz kapaklarında bolluk devam ediyorsa üst göz kapağı estetiğine karar verilir. Eğer kaşlarda bariz düşme, alında derin çizgilenme ve üst göz kapağında belirgin dolgunluk mevcutsa endoskopik kaş ve şakak germe işlemlerinin yapılmasına ve ameliyat esnasında üst göz kapaklarının tekrar değerlendirilip, üst göz kapağı estetiği yapılmasına karar verilir.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl yapılır ?

Yalnızca üst göz kapağı estetiği yapılacaksa lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilebilir. Üst göz kapağı ameliyatı süresi 1 saati geçmez. Çıkarılacak deri ve kas miktarına hasta otururken yapılan çizim ile karar verilir. Çoğunlukla uygun ölçülerde kapağın katlanma çizgisinde gizlenecek bir çizgiye neden olacak şekilde yapılan deri ve kas çıkartılması göz kapağında yeterli gerginlik sağlar. Fakat bazı vakalarda iç ve orta kısımda mevcut olan yağ yastıkçıkları çok belirgin olabilir. Bu nedenle çok az miktarda onların da küçültülmesi cerrahi olarak yapılır.

 Alt göz kapağı ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alt göz kapağındaki yaşlanmayı yanaktaki yaşlanma ile birlikte değerlendirmek gerekir. Çoğunlukla 40’lı yaşlar sonrası yanak dokusu aşağı doğru yer değiştirdiğinden endoskopik cerrahi ile yanak dokusunun da yukarı alınması gerekir. Bu işlem sonrası hala alt göz kapağı derisinde bollaşma ve alt göz kapağı yağ yastıkçıklarında belirginlik mevcut ise ameliyat esnasında alt göz kapağı estetiğinin de yapılmasına karar verilir.

Alt göz kapağı ameliyatında neler yapılır ?

Alt göz kapağı kirpiklerinin hemen altından yapılan kesi ile alt göz kapağı derisi kas ile beraber kaldırılır. Yağ yastıkçıklarına yapılan küçültme işlemi çok nadir gerekli olur. Genellikle yağ paketlerinin göz çukuru kenarına yayılması göz altında oluşan çöküntünün düzeltilmesinde yardımcı olur. Bu çöküntünün giderilmesinde yanak kaldırılması ve yağ yastıkçıklarının yayılması işlemi yetersiz kalırsa yağ enjeksiyonu işlemi de eklenir. Deri ve kas bolluğu uzaklaştırıldıktan sonra kas dokusu göz çukurunun dış duvarına asılır. Bu da yağ yastıkçıklarına destek sağlar. Alt göz kapağı estetiği genellikle orta yüz germe ameliyatı ile beraber yapıldığı için genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın süresi yapılacak ek girişimlere göre 2 ile 4 saat arasında değişir.

Ameliyat sonrasında nelere dikkat etmeliyiz ?

İşlem bittiği zaman göz kapaklarını örten bantlar olacaktır. Bunlar görmenizi engellemez. Göz çevresine işlem sonrası ödemi kontrol etmek amacıyla soğuk uygulaması yapılır. Bu önlemlere rağmen, göz çevresinde şişlik ve morluk oluşabilir. Bu şişlik ve morluklar ilk 2 gün artarak seyreder. 3. günden itibaren giderek azalmaya başlar. Erken dönemde arnika krem başlanması morlukların daha çabuk geçmesine yardımcı olur. Özellikle işlem sonrası ilk saatlerde, göz kapaklarını örten bantlar üzerinde sızıntı, hafif kanamalar görülebilir. Efor, öksürme, hapşırma bu şikâyetleri artırır.

İşlem sonrası dinlenirken birkaç yastıkla başın yüksekte tutulması ödemin daha az olmasına yardımcı olur. İşlem sonrası ilk günlerde, göz çevresinde gerginlik, batma, yanma şeklinde şikâyetler olabilir. Basit ağrı kesicilerle bu şikâyetler giderilebilir.

İşlem sonrası 3. günden itibaren göz çevresindeki ödem azalmaya başlar ve aktiviteler arttırılabilir. İşlem sonrası 5. günde göz çevresindeki bantlar ve dikişler alınır. Bir 5 gün daha kalmak üzere göz kenarına ufak bir bant daha konulabilir. Aynı gün göz çevresinin yıkanmasına ve göz kapaklarına nemlendirici uygulanmasına izin verilir. Bu işlemleri yaparken özenli olunmalı, sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Göz çevresindeki bantlar ve dikişler alındığı zaman, sararmaya başlamış mor alan ve sınırlı bir şişlik doğaldır. Bunlar gün geçtikçe azalır ve hafif makyajla gizlenebilir. İşlem sonrası ağır sporlardan, solaryum, sauna, güneş banyosu buhar banyosu gibi ödem arttıran uygulamalardan 6 hafta boyunca kaçınılmalıdır,

İşlem sonrası ilk haftalarda, sabahları uyanıldığında gözlerin şişmiş olması son derece sık rastlanan bir durumdur. Gün içinde bu şişlik giderek azalır. İlk haftalarda rüzgâr ve güneşe maruz kalınmasına bağlı olarak gözlerde gerginlik, batma ve sulanma olabilir. Bu durumu önlemek için güneş gözlüğünden faydalanılabilir.

Göz kapağı ameliyatı sonrası iz kalır mı ?

Üst göz kapağı kıvrımında, alt göz kapağında, kirpiklerin altında, ince, pembe bir çizgi ilk haftalarda dikkati çekebilir. Göz köşesinde ise bu durum bazı olgularda daha uzun süreyle devam edebilir. Göz kapağı derisi çok ince olduğundan deride oluşacak izi 1 yıldan sonra ayırt etmek oldukça güçtür. Yine bazı olgularda göz dış kenarının kas askısı ile asılması gereken durumlarda, ilk hafta daha belirgin olmak üzere, gözler çekik görülebilir. Bu durum her geçen gün azalır.

 Göz kapağı ameliyatının riskleri nelerdir ?

 • Seyrek olmakla birlikte, göz kapağı ameliyatı sırasında ya da sonrasında kanama problemi ile karşılaşılabilinir. Operasyon sonrasında kanama olursa, acil drenaj tedavisi gerekebilir. Kanama riskini artırmaları nedeni ile operasyonun on gün öncesinden, aspirin veya antiinflamatuar ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Tıbbi kontrol altında olmayan hipertansiyon da operasyon sırasında ya da sonrasında kanamaya neden olabilir. Göz kapakları altına kanama, iyileşmeyi geciktirebilir ve kötü iz (skar) kalmasına neden olabilir.
 • Bu ameliyat sonrasında enfeksiyon genellikle beklenmez. Nadiren de olsa, enfeksiyon gelişecek olursa, uygun antibiyotik tedavisi ile sorun çözülebilir.
 • Blefaroplasti sonrasında körlük, son derece az bir ihtimaldir. Ancak cerrahi sırasında veya cerrahi sonrasında göz içine kanama buna neden olabilir. Erken teşhis ve drenaj ile bu sorunun üstesinden gelinebilinir.
 • En korkulan ve nispeten sık görülen komplikasyon ise alt göz kapağında aşağı doğru çekilme (ektropiyon ) olmasıdır. Bu olasılık ikinci kez ameliyat olan hastalarda artar. Sorun genellikle göz derisinin gereğinden fazla alınmasıdır ve tedavisi de eksik derilerin yerine konmasıdır. Bunun için üst göz kapağından deri almak gerekebilir.
 • Yaşlanma, güneşte kalma ve diğer bazı şartların sonucu olarak göz kapağının görüntüsünde değişikler olabilir. Blefaroplasti ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz, ya da göz kapağı bölgesinin gerginliğini sürekli olarak sağlamaz. Blefaroplasti ameliyatının sonuçlarını koruyabilmek için gelecekte yeni ameliyatlar ve tedaviler gerekebilir.

Göz kapağı ameliyatı fiyatları için bizi arayınız. 0 212 2967878

67 YORUMLAR

 1. Merhaba ben 1 hafta once gecmiste gecirdigim bi kazadan dolayi asimetri oldugu icin tek gozumden ust goz kapagi ameliyati oldum fakat suan aynaya baktigimda ameliyat olan gozum daha yuvarlak ve buyuk gorunuyor bu zamanla duzelirmi yoksa devamli boylemi kalacak tedirginim psikolojimi etkiledi…

  • Ne yapıldığını bilemdiğim için tam cevap veremem ama 1 ay kadar zaman geçince net sonuç belli olur. Ama doktorunuza danışabilirsiniz.

 2. Merhaba,
  31 yaşındayım. 1 ay önce üst göz kapaklarımdan ameliyat oldum. Bir gözüm daha yuvarlak diğer gözüm hem daha çekik hem de sanki geriliyor gibi. Bu durum düzelir mi? Düzelmezse ne yapılabilir?

  Teşekkür ederim.

 3. Merabalar defne hanım benim yanaklarımın aşağıya sarkmasınsan dolayı alt göz kapağıda uzadı yanı sarktı yanak aşağı düşünce alt gözkapağımıda aşağı çekiyo ben orta yüz germe ve alt göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum ama iz kalır asimetri olur diye çok korkuyorum ama böyle yaşayamıyorum siz bu ameliyatı sık sık yapıyomusunuz ve ne kadar ücret alıyosunuz kolaygelsin teşekkürler

  • Merhaba, sizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 4. Merhaba defne yanım benim 4 aylık bebeğimin doğuştan göz kapagi dusuk doktora göturdüm ameliyat dedi ama hemen değil 6 ay sonra getirin dedi senede birkere kontrol dedi okula başlamadan ameliyat olacak dedi kesin zaman söylemedi kendiliğinden duzelme ihtimali yok mu ?

 5. Hocam merhabalar. Ben devlet hastanesinde (Kasım 2016) üst göz kapağı amaliyatı oldum. Sol gözüm tam kapanmıyor. Yani göz kapağı fazla kesildi. Sağ kapak uyurken kapanıyor lakin sol uyurken yarı kapanıyor. Banyo yaparken sol gözümü tam iyici sıkarsam kapanıyor. Yani sabun köpük vs. gözüme girmiyor. Lakin uyurken tam sıkamadığımdan yarı açık kalıyor.
  Acaba 6 ay veya bir yıl içinde kapak normal hale gelir mi. Yoksa ömür boyu , sol kapak yarı açık mı uyuyacağım. Korneaya zarar vermez mi? Ne gibi tedbirler alabilirim? Acaba kapak uzatılabilinir mi? Şimdiden çok teşekkür ediyorum. selamlar

  • Büyük ihtimalle 6-12 ayda toparlar diye düşünüyorum. Olmazsa deri grefti konabilir. Uyurken bant koyarsanız iyi olur bence. Geçmiş olsun.

 6. Merhaba doktor hanım. 46 yaşımdayım 30 lu yaşlardan itibaren göz kapağında düşüklük var bu durumdan çok rahatsızım. Far kullanamıyorum. Sürsem dahi göz kapağından gözükmüyor. Ameliyat ücretlerini merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

 7. merhaba aynur hanım doğuştan gelen üst göz kapağımda düşüklük var. Şişkinlik gibi tamda emin değilim?… acaba kaslarda mı problem var.? Askı ameliyatına gerek var mı Bilimiyorum? yardımcı olursanız gerçekten sevinirim…?

 8. Defne Hanım iyi Günler; bende göz kapağı ameliyatı düşünüyorum ama öncesinde başka işlemlerden bahsetmişsiniz..Bir de İstanbul dışındayım fiyat bilgisi alabilir miyim?

 9. merhabalar 25 yaşımdayım sağ kaşımda küçükken geçirdiğim bir kaza sonucu iz kaldı.üç ay önce bu iz için amaliyat oldum. lokal anestezi yaptılar.ameliyat sonrası iki göz kapağım arasında fark oluştu. şimdi bu farkı giderici göz kapağı ameliyatı olmayı düşünüyorum fiyatı hakkında yardımcı olursanız sevinirim ..Teşekkürler

 10. Merhaba,
  Sağ üst göz kapağımda oluşan bir dokuyu 7 yılın ardından cesaret edip 2 yıl önce cerrahi müdahale ile aldırdım. Ancak yenilemeye başladı. Şu an eski versiyonundan küçük olmasına rağmen tam olarak gözümün kapanma noktasında olduğundan beni çok rahatsız ediyor. İşimden dolayı her gün dışarıya çıkıyorum. Nasıl bir ameliyat gerekir? Ne yapılabilir?
  Cevaplarsanız çok sevinirim.

 11. Merhaba . Daha önce 2 kez göz kapağımdan ameliyat oldum doğuştan olan göz kapağı düşüklüğüm var bide yemek yerken kapakların oynaması var bana askı ameliyatı önerdiler sizce olsam sıkıntısı olur mu önerir misiniz ileride sıkıntı yaşarmıyım kapağım açık kalır mı lütfen yardımcı olun

 12. Defne hanim merhaba?21 yasindayim dogustan goz kapagi dusuklugu var ameliyat olmali miyim? Olanlar pek memnun degil etkili bi ameliyat degil mi? Yardimci olur musunuz?

  • İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Ona göre bilgi vereyim.

 13. Merhaba,38 yasindayimbenim üst gozkapaklarim çok şişkin hem kilomdan hemde kalitsal oldugunu dusunuyorum ve alt taraflarda morluk ve şişlikler yani torba oluştu. Her iki ameliyatı birden olbilirmiyim ve maliyet ne olur

  • Merhaba, İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Net bilgi ve fiyat vereyim.

 14. merhaba üst göz kapağımdan ameliyat oldum.biri gayet normalken diğeri hem yukarı çekiyor.hemde göz kapağının başlangıç tarafı daha geniş olduğu için aşağı doğru baygın bakıyor.çözümü varmıdır

 15. Merhaba benim göz kapaklarımda kolesterol deme oluşan yağ bezeleri var 10 yıl önce ameliyatla aldırdım iz i kadı terse oluştu lazerle aldırdım şimdi terarladı şimdi yine lazer mi yoksa ameliyat mı olsam teşekkürler

 16. MERHABA 38 yaşındayım göz kapağı ve göz altı torbası ameliyatı oldum. İki ay oldu. Asimetri problemi var. Bir göz çekik diğeri ona göre düşük. Düzelme olurmu ne kadar beklemem gerek. Düzelmezse ne kadar süre sonra yeniden ameliyat olabilirim. TEŞEKKÜRLER

 17. Merhaba defne hanım ben daha önce iki defa kapak ame liyati oldum küçükken gözüme kolanyagı girdi tipasida sıkınca direk gözüme girdi ozaman ameliyat olmadım daha sonra iki defa oldum bİkaç yıl arayla ama hala aynı bi değişiklik yok tekrar ameliyat olabilirmiyim olursam iyi bi sonuç alirmiyim yoksa daha olmamaliyim

 18. Ben bundan 6 hafta once gozalti ve goz ust ameliyati oldum.Fakat gozaltindaki cekme hala gecmedi.Biraz tedirginim.Bu durum nezaman normale doner.Yurt disindayim.Aneliyat turkiyede oldu.Beni aydinlatirsaniz sevinirim

 19. Merhaba ben 39 yasindayim 5gun once hem alt hem ust kapak ameliyati oldum sol gozumun alt kapak sarkmis gibi duruyor dr duzelir dedi daha dikislerim alinmadi cok kafama takiliyor birde sol gozumde batma var lutfen bana yardimci olurmusunuz acaba yanlismi yaptim diye uykularim kaciyor

 20. Merhaba, 10 gün önce bir göz kapağımın diğerine göre daha kalın veya düşük olması sebebiyle göz kapağı ameliyatı oldum. Kirpiklerimde tuzlanma kuruma gibi bir belirtiden sonra dökülmeler başladı. Öncelikle kalıcı bir sorun mudur? Sakinliğimi koruyamıyorum sizce bu durum düzelir mi kirpiklerim kendini toparlar mı?
  Süre kısa belki ama gözüm ameliyat öncesi haliyle aynı durumda morluk ve ödem gitti, fakat hala diğerine göre düşük.
  1 ay sonunda oturur mu yoksa boş yere mi ameliyat olmuş oldum?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, biraz zaman geçince düzeleceğini düşünüyorum. Doktorunuz size daha detaylı bilgi verecektir.

 21. Merhaba lar defne hanım ben 17 yaşındayım dogustan goz kapagi dusuklugu var iki kez ameliyat oldum ama değişen pek bi şey olmadı estetik açıdan rahatsız edici sadece görme alanım nispeten düzeltti iki kez ameliyat olduğum için üçüncüsünü olmaktan biraz korkuyorum ama olmak istiyorum sizce ne yapmalıyım?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e resim gönderin bakayım.

 22. Benim göz kapakları şiş gozukuyor.Alt ve ust ameliyat olsam kac dakika surer bir de fiyat noktasinda bilgilendirirseniz.Sevinirim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e resim gönderin değerlendireyim.

 23. Merhaba. Ben henüz 17 yaşındayım. Ve iki göz kapağım arasında rahatsız edici bir farklılık var. Ameliyatsız düzelme ihtimali var mı? Kaş düşüklüğünden de süpheliyim. İlgilerinirseniz çok sevinirim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin bakayım.

 24. Merhaba Defne hanım, ben 21 yaşındayım ve genetik olarak göz altı torbalarım var. Estetik olmam mümkün mü ve bunun için ortalama ne kadar bir ücret ödemem gerekir? Teşekkür eder, iyi günler dilerim.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whtasppdan resim gönderin değerlendireyim.

 25. ust goz kapaklarımda dusme var sorunu cozmek ama korkuyorum zor mu amelıyat
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bana göre zor değil. 05336921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 26. Merhaba defne hanim, 33 yasindayım estetik açıdan üst göz kapagim düşük duruyor. göz kalemi cektigim zaman hic bi sekilde belli olmuyo. Cunku direk göz kapağımın ustune geliyor. ben estetik acisindan daha iyi bi goruntusu olsun istiyorum. Bu yaşta göz kapağı ameliyatı mumkun mudur? Tesekkurler.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göz kapağı estetiği için yaşınız biraz genç ama 05336921598 e resim gönderin ne yapabiliriz bakalım.

 27. Merhabalar,bende her iki gözde ;üsttekilerde az miktarda göz kapağı düşüklüğü,alt gözde torbalanmalar var.Yaklaşık olarak ameliyat tutarı ne kadardır?Teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim.

 28. Merhaba benimde göz kapaklarim şiş ve özellikle sol gözümün daha şiş bu hep böyle ve sol üst göz kapagim düşük sagda dusuk ama solda cok daha belirgin ve 19 yasinda kaz ayaklarim cikmaya başladı bariz görülünce belli oluyo ayrica sag gözümün sekli badem goz derler öyle ama sol yuvarlak güzel durmuyor ve sık sık da sol gözümde arpacik çıkar 🙂 Allahım bi bitmedi susamadim hepsine toptan çözüm varmi doktor hanim kolay gelsin iyi çalışmalar
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e resim gönderin bakayım

 29. Merhaba, ben 19 yasındayım fakat goz kapağımda dusukluk ve gozaltlarımda morluklar var gereken herseyı kullandım gözaltım için lakin bir faydası olmadı. Ameliyat olmayı dusunuyorum ama cok kararsızım dolasıyla benim yasımda bu ameliyatı geçiren insanlar varmı? Bana biraz yol gösterir misiniz?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, sizin yaşınızda ameliyat olmaz ama göz altı ışık dolgusu veya yağ enjeksiyonu olabilir. İstanbuldaysanız görüşmeye gelin, değilseniz 05336921598 e resim gönderin bakayım.

 30. Merhab; 80 yaşındaki annemde kas rahatsızlığı var, (genetik) göz kapakları düşüyor, yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor, şeker hastası, (yaklaşık 10 yıl kadar önce göz kapaklarını kaldırmak için operasyon yapılacaktı, şeker rahatsızlığı nedeniyle riskli görüldü, üstelik ameliyat yapılsada, üst göz kapağının kapanmayıp, açık kalacağı için oluşacak risklerde şeker hastalığı nedeniyle müdehalenin olamayacağı ve gözün kaybına neden olacağı söylendi, ameliyattan vazgeçildi.) günümüzde kapanabilen üst göz kapağı ameliyatları yapılabilmektemi? saygılar….
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, sorunun ne olduğunu tam olarak anlayabilmem için ya muayeneye getirin yada 05336921598 e resim gönderin.

 31. Merhaba kardeşim göz ameliyatı oldu hafif sızıntı kan var normal midir yardımcı olur musunuz
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göz ameliyatı derken göz kapağı ameliyatı mı kastediyorsunuz acaba? Eğer öyleyse sızıntı normaldir ama normal göz ameliyatı olduysa branşım olmadığı için bilemem.

 32. Merhaba.Üst göz kapağı düşüklüğü var bende daha önce bir ameliyat oldum ama bi değişme pek olmadı ne yapmam gerekiyor.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan yüzünüzün resmini gönderin değerlendireyim.

 33. Merhaba benim ust kapaklar hafif sarkik ve bu beni surekli yorgun ve baygin gosteriyor. Ameliyat olmak istiyorum fakt
  Panik atak hastasiyim ameliyat esnasinda sikinti yasarmiyim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, sedasyon yada genel anestezi ile yapabiliriz.

 34. Araştırmalarım sonucu alanınızda çok başarılı olduğunuzu duydum, fakat yurtdışında yaşadığım için türkiyeye gelmeden önce sormak istediğim bir takım sorularım olucak.
  Ben 24 yaşındayım ve genetik olarak iri fakat düşük göz kapaklarına, aynı zamanda göz altı torbalarına sahibim. Bu beni olduğumdan yaşlı gösteriyor ve çok rahatsız ediyor.
  Buyüzden hem alt hem üst göz kapağı estetiği istiyorum. Sizden öğrenmek istediğim ortalama olarak ödemem gereken fiyat, türkiyede bulunmam gereken süre ve lens kullandığım için nekadar süre sonrası kullanmaya devam edebileceğim.
  Cevaplarsanız çok memnun olurum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 0090 533 692 1598 e whatsappdan resim gönderin neler yapabileceğimize bakalım. Oradan detaylı konuşmaya devam ederiz.

 35. 4 gun once ust gozkapagi ameliyati oldum, dimislerim alindi,ama elimle oynadim dol gozum odem yapti siditi bir sey lur mu
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, görmeden bir şey söylemek zor. Doktorunuza gidin gerekeni yapacaktır.

 36. merbaha bende üst göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum.daha çok sol göz kapağımda deri yığıntısı var.ama bir taraftaftan cesaret edemiyor olumsuz sonuz riskinden korkuyorum.doğal görüntü bozulmadan nasıl yapılabilr acaba.şimdiden teşekkür ederim
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim, sonra detayları konuşuruz.

 37. Merhaba Üst göz kapağı ameliyatı iki göz için ne kadar dır ?
  Birde muayene ücretiniz ne kadar mail atarmısnız
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, üst göz kapağı ameliyatı 2 taraflı … TL görüşmelerim ücretsiz. 02122967878 den randevu alabilirsiniz.

 38. Merhaba Defne hanım ben iki ay önce orta yüz germeyle beraber alt göz kapağı ameliyatı oldum çok rahatsızım gözlerimde asimetri var yan dikişlerin kenarlarında küçük kistler oluştu masaj yapıyorum devamlı bunlar normalmidir yanaklarımdaki hassasiyet hala geçmedi lütfen cevap verirseniz çık sevinirim Teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, iki aylık ameliyat sonrası bu şikayetler normaldir. 6 ay geçince şikayetiniz varsa doktorunuzla görüşürsünüz.

 39. Ust kapak ameliyati oldum 1 aydan sonra gerilme basladi.ust kapak sanki devamli gerilip azaliyor.korkuyorum ne yapayim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göz kapağı ameliyatı sonrası 6 ay içinde doku yumuşayarak kendine gelir merak etmeyin. Olmazsa yeniden muayene olursunuz.

 40. Merhaba,ben göz kapağı amaliyati yaptırdım. 3 hafta oldu.Dikişlerden iki tanesi akinmqmis ne yapabilirim.Teşekkür ederim.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, dikişler açıldıysa yeniden dikmek iyi olur. Ama uzaktaysa doktorunuz büyük ihtimalle iyileşir. Biraz geniş izle iyileşir. Geçmezse 1 yıl sonra yeniden düzelttirirsiniz.

SORU SOR