Liposuction

Liposuction - 5.0 out of 5 based on 5 votes

 

 

liposuction

Estetik cerrahi denildiğinde toplum genelinde en çok akla gelen terimlerden biri Liposuction’dır (yağ aldırma). Öyle ki birçok istatistik konusunda taban aldığımız Amerika’da yapılan son araştırmada kadın erkek farkı gözetmeksizin estetik cerrahi girişimlerin başında yer almaktadır.

Fazla kilolar insanoğlu ile ilelebet kol kola yaşayacak tıbbi ve sosyal bir problem. Hazır gıda pazarının bilhassa yoğun çalışan nüfusun yemek taleplerine hitap ettiği günümüzde, işe bir de stres ve hareketsizlik eklendiğinde kilolar ve kilolu olmanın yol açtığı hastalıklar çemberinde boğulmuş, kaçış yolu arayan bir insan topluluğu ile karşı karşıya kalıyoruz. 1980’li yıllardan bu yana sağlıklı beslenme ve egzersizi hayatlarına bir türlü sokamayan insanlar ve toplum önünde olmaktan dolayı estetik kaygısı fazla olan insanlar için Liposuction bir çıkış yolu oldu.

Kilomu aldınız, hemen gidip yağlarınızı aldırıp eski formunuza kavuşabilirsiniz” yanlışına düşenler ya da bunun yanlış olduğu söylenmesine rağmen bu gerçeği göz ardı edenler hem kendileri mutsuz oldu hem de doğru endikasyon ile yapıldığında gerçekten mükemmel bir işlem olan bu cerrahi girişimin bazı insanlarca yanlış tanınmasına neden oldu.

Liposuction nedir - ne değildir?  

 • Kilo verme işlemi değildir,
 • Karın germe ameliyatı gerektiren, sık sık kilo alma verme, doğum sonrası ve yaşın ilerlemesine bağlı, insanlarda bölgesel yağlanma,deri ve karın duvarı sarkmasını toplama işlemi değildir. (Deri üzerinde görülen çatlaklar deride elastikiyet kaybını gösteren en önemli işaretlerdedir.)
 • Selülitlerden tamamen kurtulma yolu değildir
 • "Ne kadar yersen ye bir daha asla kilo almazsın " algısı uyandırmamalıdır.
 • Popo kaldırma işlemi değildir. 

doktor defne erkara

Liposuction Ne işe yarıyor?

 • Vücudunda bölgesel şekil bozukluğuna yol açan yağ birikimleri (özellikle kalçanın yanı,göbek,diz içleri, bel yan tarafındaki simit gibi) olan,normal kilo ve boydaki erişkinlerin bu sorunlarını düzeltici ameliyatıdır.
 • Genç erkeklerde meme büyümesi şeklinde kendini gösteren ve jinekomasti denilen rahatsızlığı tedavi etmek
 • Boyun germe, karın germe ve meme küçültme ameliyatlarından sonra  bölgenin daha iyi şekillendirilmesini sağlamak ve rötuş yapmak için

Liposuction hangi bölgeler için uygulanabilir?

En sık liposuction uygulanan bölgeler;

 • Karın ve bel çevresi
 • Kalçalar
 • Uyluk iç ve dış yanı
 • Dizlerin birbirlerine bakan yüzleri
 • Boyun
 • Üst kol
 • Meme (Erkek ve kadın) 

Daha az tercih edilen bölgeler;

1- Bacakta diz altında kalan kısımlar ( Özellikle ince liposuction kanülleriyle yapılmalıdır. .)

2- Gluteal bölge (popo) ( Gluteal bölgede aşırı çıkıntı ve asimetri varsa tercih edilebilir.)

Erkeklerde Liposuction 

Türkiye’de estetik ameliyat olan erkeklerin sayısı giderek artmaktadır. Liposuction estetik burun ameliyatından sonra erkeklerin en sık yaptırdığı ikinci estetik ameliyattır.

En sık liposuction yapılan bölgeler:

liposuction

1- Erkeklerde en sık bölgesel yağlanma karında göbek deliği etrafı ve böğür denilen belin iki yanında olur.

2- Jinecomasti erkek memesinin büyük olmasıdır. Gelişimsel, hormonel etkenler ya da kullanılan ilaçlar etken olabilir. Altta yatan hastalık tedavi edildikten sonra meme bezi dokusu cerrahi olarak çıkartılırken, memenin yağlı dokusu da liposuction yöntemi ile uzaklaştırılır.

Erkek derisi kadın derisinden daha kalın olduğu için ameliyat sonrası deri adaptasyonunun erkeklerde daha iyi olduğunu ve deride ondülasyon görülme olasılığının daha az olduğunu da belirtelim.

Liposuction riskli midir?

Liposuction,kişinin kalp,hipertansiyon,diyabet gibi ciddi bir hastalığı yoksa riskli bir ameliyat olarak değerlendirilmez.Normale yakın kiloda, nispeten genç hastalara ( 60 yaş altı) yapıldığı için anestezi riski de düşüktür. Basında liposuction işlemi sonrası ölüm heberleri görülmektedir.Bunlar yağ embolisi sonucu,genellikle aşırı kilolu ,kronik hastalığı olan hastalardır.Ya da ameliyat öncesi,sırası ve sonrası tıbbi önlemlerin ihmal edildiği durumlarda karşılaşılan üzücü durumlar hakkındadır.

Tüm ameliyatlarda karşılaşılabileceğimiz komplikasyonlar:

1- Anestezi işlemine bağlı komplikasyonlar (İlaç alerjisi…)

2- Kanama, hematom (deri altı kan birikmesi)

3- Enfeksiyon

4- Kronik kalp, akciğer rahatsızlıkları olanlar, şeker hastaları gibi hastalarda görülebilen sistemik komplikasyonlar

5- Emboli (Yağ embolisi en sık uzun kemik kırıklarında görülen bir komplikasyondur.)

Daha çok liposuction ameliyatı sonrası görülebilen komplikasyonlar:

1- Deri yüzeyinde kıvrımlaşma ( Ameliyattan 3 hafta sonra başlanılan çeşitli masaj yöntemleri ile önlenir.)

2- Derinin yeterli oranda kendini toplamamasına bağlı gevşeme ( Özellikle menopoz sonrası dönemdeki ve doğum yapmış kadınlarda karın bölgesinde gözlenen bir durumdur. Liposuction işleminden en erken 6 ay sonra karın germe, uyluk germe ameliyatı olarak adlandırılan yağ ile birlikte derinin de cerrahi olarak alındığı ameliyatların yapılması ile daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkündür.)

3- Damarların yetersiz çalışmasına bağlı deri kaybı (Nadir görülür. Bilhassa sigara içen hastalarda boyun bölgesinin liposuction işleminde çok dikkatli olunmalıdır.)

4- Yüzeyel his kaybolması (Genelde geçicidir.)

5- Deri yanığı ( Ultrasonik liposuctionda ortaya çıkan ısıya bağlı, nadir bir komplikasyondur.)

6- Karın duvarının delinmesi ( Özellikle çok doğum yapmış kadınlar, fıtığı olan hastalarda karın bölgesinin liposuction işlemi sırasında oluşabilir. Bu gibi hastaların ameliyat öncesi teşhisi çok önemlidir.)

Liposuction ile ilgili ayrıntılı bilgilere internet üzerinden yaptığınız küçük bir araştırma ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çoğu kaynağı dikkatli okuduğunuzda bizim yukarıda değindiğimiz noktaların yazının çeşitli bölümlerinde belirtildiğini göreceksiniz. Fakat nedendir bilinmez insanoğlu bazen sadece kendi görmek istediğini görüyor.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları ön görüşme sonrası belirlenir. Liposuction fiyatları için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Liposuction (yağ alma, yağ aldırma ameliyatı, karından yağ aldırma) ilgi ilgili detaylı bilgi ve cerrahi müdahale bilgisi için bizi arayın.

 

28 Soru

 • Soru Linki eda eda 05 Şubat 2016

  Merhaba, uyluğumun iç bölgesinden memnun değilim. Liposuction ile düzelir mi? Ayrıca liposuction fiyatları hakkında da bilgi verirmisiniz?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, uyluk içinden liposuction ile yağ alabiliriz. Fiyat bilgisi için beni arayabilirsiniz.

 • Soru Linki Güher Güher 04 Şubat 2016

  8 ay önce 67 kiloyla doğum yaptım şuan 57 kiloyum göbek bolgemde sarkma var bu beni oldukça rahatsız ediyor karın gerdirme için fiyat almak istiyorum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, karın germe ameliyatı olmak için doğumdan sonra 1 sene geçmesi gerekir. 0 533 6921598 e whtasappdan resim göndererek ön bilgi alabilirsiniz.

 • Soru Linki Rana Rana 31 Ocak 2016

  iyi günler. boyum 180 ve kilom 83 yağlar sadece karın bölgemde ve hiç gitmiyolar 24 yaşındayım ve lipo yaptırmak istiyorum henüz evli değilim ve artık bu göbeğimden kurtulmak istiyorum fiyat bilgisi istiyorum? muayeneniz ücretsizse gelip görüşmekte isterim şimdiden teşekkür ederim.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, sanırım simit diye tarif edilen bölgede sıkıntınız var. Karın ve belden liposuction ile yağ alınacak. Fiyat ... TL. Görüşmelerim ücretsiz. 0 212 2967878 den randevu alarak gelebilirsiniz.

 • Soru Linki Seray Seray 29 Ocak 2016

  Merhaba bende iki dogum yaptim peş peşe 20 kilo fazla kilom kaldi ve ben bu kilomu verdim ama karin bölgem kaldi bende karin bölgemden yağ aldirmak istiyorum yurtdisindan geleceğim icin sayili gün gelmem gerek yaģ aldirmak icin ön görüsme dahil sonraki kontroller kac gün gelmem lazim Bilgilendirirseniz sevinirim.
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba kaç yaşındasınız boy kaç kilo kaç foto gönderme imkanı olur mu buradan ya sa 05336921598 e whatsappdan gönderebilirsiniz değerlendirme yapıp tam bilgi vereyim

 • Soru Linki Hakan Hakan 27 Ocak 2016

  Iyi aksamlar ben 27 yasinda 80 kg 178 boy karnimin alt bolgesindeki ( penis ile bobek arasi ) yaglari eritemiyorum lipusuction yapmak isterim iletisim e girebilirmiyim tesekurler mail adresime cevap verirseniz
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, Yıldızposta cad Evren Sitesi a blok no 32 d5 Gayrettepe 02122967878 randevu alarak gelebilirsiniz ya da 05336921598 den whatsappdan irtibat kurabilirsiniz

 • Soru Linki ozr ozr 26 Ocak 2016

  Hocam merhaba , benim yasim 31 kilom 87 boyum 1.78 benim sorunum bacak ici ve kalca ve alti yaglanmasi bana bir fiyat verebilirmisiniz ortalama bir fiyatda olabilir .tesekkurler kolay gelsin
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, kilo mu verdiniz? İç çamaşırlı bir resim aşağıdaki whatsapp numarasına ya da bu maile gönderirseniz net değerlendirme ve fiyatlandırma yapabilirim.

 • Soru Linki Nadir arab Nadir arab 22 Ocak 2016

  Slm kilom 100 boy 1.79 sadece göbek bölgem de yağ var maliyeti neolur acaba
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, göbeğinizin resmini önden ve yandan olmak üzere bu maile ya da 0 533 6921598 e whatsappdan gönderin değerlendireyim. Ayrıca yaşınız kaç?

 • Soru Linki capan capan 07 Ocak 2016

  Iyi gunler ben yag almak istiyorum bana bir fiyat vere bilir misiniz yasim 30 kilo 104 boy 182cm
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, hangi bölgelerden yağ aldırmak istiyorsanız belirtin ve resim gönderin bakayım.

 • Soru Linki Buse Buse 03 Ocak 2016

  Mrb iyi günler bende yağ aldirmak istiyorum fazla kiloluyum bu islem bende de yapilabilir mi?
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, boyunuz ve kilonuz kaç? Ona göre karar vermek gerekir.

 • Soru Linki ZEYNEP ZEYNEP 25 Aralık 2015

  diz içi bölgeme yaptırmak istiyorum orada fazla yağdan dolayı bi şekil bzukluğu var fiyat bilgisi alabilirmiyim teşekkürler.
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, diz içi liposuction lokal anestezi ile yapılabilir. Hastanede yatmazsınız. Fiyatı ...TL,ayrıntılı bilgi için 0 533 6921598 den beni arayabilirsiniz, sevgiler.

 • Soru Linki Soni Soni 11 Aralık 2015

  Merhaba
  Ben Karin bölgesinde yag aldirtmak istiyorum ve aslinda gögüs kücültmeyide düsünüyorum... Yasim 28 , boyum 1,65 , Kilo 70... Bana fiyatlarinizi iletirseniz sevinirim

  Merhaba
  Doğum yaptınız mı ? Yaptınızsa kaç tane ?
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Meme küçültme ... TL karın ile ilgili fiyatı yukarıdaki bilgiden sonra verebilirim.

 • Soru Linki abdullah tekin abdullah tekin 08 Aralık 2015

  merhaba Defne hanım,
  ben gobek ve belin iki yan tarafında(simit denilen yer :D ) yag aldırmak istiyorum ucret hakında bilgi verirmisiniz,takribi bir fiyatta olur? boy 181,kilo 74,yaş 25
  tesekkürler.
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, göbek ve bel bölgesinden yağ alımı ... TL tutar. Yaşınız, boy ve kilo oranınız bu işlem için uygun. Detaylı bilgi için 0 533 6921598 i arayabilirsiniz, iyi günler

 • Soru Linki Nilüfer Nilüfer 22 Kasım 2015

  İyi günler karın bölgemde aşırı fazla yağ birikimim var hiç memnun değilim boy 1,65 kg 91,7 bana bu lipo uygun mu kendim yurtdışında yaşıyorum fıyatı alabilirsem harekete geçmeden önce
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba doğum yaptınız mı ? Kaç tane ? En iyisi whatsappdan bana 05336921598 e fotolarınızı gönderirseniz değerlendirme ve fiyatlandırma yapabilirim

 • Soru Linki polat polat 08 Kasım 2015

  Merhabalar ben 2 yıl önce boyun altına yağlarımdan kurtulmak için liposuction yaptırdım. operasyon sonrası sabah akşam olmak üzere elimle boyun bölgeme masaj yapıyorum kaşıntıları önlemek için . fakat 2 yıl geçmesine rağmen boyun bölgemde aşırı kaşıntılar oluyor. masaj yapınca anında geçiyor. hatta başımı öne doğru eğdiğimde şiddetleniyor. bir masaj aleti edindim ve sabah akşam 5 er dk masaj yapıyorum ve günü kurtarıyorum. sizce anormal bir şey var mı? Ne önerirsiniz.
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, gerekeni zaten yapıyorsunuz. Başka bir şey önermiyorum, iyi akşamlar.

 • Soru Linki Ayten Ayten 07 Kasım 2015

  Merhaba,
  34 yaşındayım .
  1.69 boyum ,68 kiloyum .
  Bacaklarım üst bölgeme göre kilolu ,birazda aileden geliyor ,hepimizde aynı .
  Bileğimden ,kalçama kadar yaptırmak istiyorum :
  Ortalama bir fiyat alabilirmiyim ,ona göre sizi rahatsız etsem
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, bacak bölgesinde yağ alma yapabilidiğimiz bölgeler , kalça, bacak içi, diz içi ve popo altıdır. Bu bölgelerin dışından yağ alımı çok ender hastalara uyguluyoruz. Bunun için sizi görmem gerekir. Görüşmelerim ücretsiz , görüşmeye gelebilirisniz. Ya da whatsapp dan resim gönderebilirisiniz. O zaman fiyatlandırma yapabilirim. İyi akşamlar

Soru Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.