Liposuction (yağ aldırma)

Liposuction (yağ aldırma) - 4.5 out of 5 based on 8 votes

 

 

liposuction

Estetik cerrahi denildiğinde toplum genelinde en çok akla gelen terimlerden biri Liposuction’dır (yağ aldırma). Öyle ki birçok istatistik konusunda taban aldığımız Amerika’da yapılan son araştırmada kadın erkek farkı gözetmeksizin estetik cerrahi girişimlerin başında yer almaktadır.

Fazla kilolar insanoğlu ile ilelebet kol kola yaşayacak tıbbi ve sosyal bir problem. Hazır gıda pazarının bilhassa yoğun çalışan nüfusun yemek taleplerine hitap ettiği günümüzde, işe bir de stres ve hareketsizlik eklendiğinde kilolar ve kilolu olmanın yol açtığı hastalıklar çemberinde boğulmuş, kaçış yolu arayan bir insan topluluğu ile karşı karşıya kalıyoruz. 1980’li yıllardan bu yana sağlıklı beslenme ve egzersizi hayatlarına bir türlü sokamayan insanlar ve toplum önünde olmaktan dolayı estetik kaygısı fazla olan insanlar için Liposuction bir çıkış yolu oldu.

Kilomu aldınız, hemen gidip yağlarınızı aldırıp eski formunuza kavuşabilirsiniz” yanlışına düşenler ya da bunun yanlış olduğu söylenmesine rağmen bu gerçeği göz ardı edenler hem kendileri mutsuz oldu hem de doğru endikasyon ile yapıldığında gerçekten mükemmel bir işlem olan bu cerrahi girişimin bazı insanlarca yanlış tanınmasına neden oldu.

Liposuction nedir - ne değildir?  

 • Kilo verme işlemi değildir,
 • Karın germe ameliyatı gerektiren, sık sık kilo alma verme, doğum sonrası ve yaşın ilerlemesine bağlı, insanlarda bölgesel yağlanma,deri ve karın duvarı sarkmasını toplama işlemi değildir. (Deri üzerinde görülen çatlaklar deride elastikiyet kaybını gösteren en önemli işaretlerdedir.)
 • Selülitlerden tamamen kurtulma yolu değildir
 • "Ne kadar yersen ye bir daha asla kilo almazsın " algısı uyandırmamalıdır.
 • Popo kaldırma işlemi değildir. 

doktor defne erkara

Liposuction Ne işe yarıyor?

 • Vücudunda bölgesel şekil bozukluğuna yol açan yağ birikimleri (özellikle kalçanın yanı,göbek,diz içleri, bel yan tarafındaki simit gibi) olan,normal kilo ve boydaki erişkinlerin bu sorunlarını düzeltici ameliyatıdır.
 • Genç erkeklerde meme büyümesi şeklinde kendini gösteren ve jinekomasti denilen rahatsızlığı tedavi etmek
 • Boyun germe, karın germe ve meme küçültme ameliyatlarından sonra  bölgenin daha iyi şekillendirilmesini sağlamak ve rötuş yapmak için

Liposuction hangi bölgeler için uygulanabilir?

En sık liposuction uygulanan bölgeler;

 • Karın ve bel çevresi
 • Kalçalar
 • Uyluk iç ve dış yanı
 • Dizlerin birbirlerine bakan yüzleri
 • Boyun
 • Üst kol
 • Meme (Erkek ve kadın) 

Daha az tercih edilen bölgeler;

1- Bacakta diz altında kalan kısımlar ( Özellikle ince liposuction kanülleriyle yapılmalıdır. .)

2- Gluteal bölge (popo) ( Gluteal bölgede aşırı çıkıntı ve asimetri varsa tercih edilebilir.)

Erkeklerde Liposuction 

Türkiye’de estetik ameliyat olan erkeklerin sayısı giderek artmaktadır. Liposuction estetik burun ameliyatından sonra erkeklerin en sık yaptırdığı ikinci estetik ameliyattır.

En sık liposuction yapılan bölgeler:

liposuction

1- Erkeklerde en sık bölgesel yağlanma karında göbek deliği etrafı ve böğür denilen belin iki yanında olur.

2- Jinecomasti erkek memesinin büyük olmasıdır. Gelişimsel, hormonel etkenler ya da kullanılan ilaçlar etken olabilir. Altta yatan hastalık tedavi edildikten sonra meme bezi dokusu cerrahi olarak çıkartılırken, memenin yağlı dokusu da liposuction yöntemi ile uzaklaştırılır.

Erkek derisi kadın derisinden daha kalın olduğu için ameliyat sonrası deri adaptasyonunun erkeklerde daha iyi olduğunu ve deride ondülasyon görülme olasılığının daha az olduğunu da belirtelim.

Liposuction riskli midir?

Liposuction,kişinin kalp,hipertansiyon,diyabet gibi ciddi bir hastalığı yoksa riskli bir ameliyat olarak değerlendirilmez.Normale yakın kiloda, nispeten genç hastalara ( 60 yaş altı) yapıldığı için anestezi riski de düşüktür. Basında liposuction işlemi sonrası ölüm heberleri görülmektedir.Bunlar yağ embolisi sonucu,genellikle aşırı kilolu ,kronik hastalığı olan hastalardır.Ya da ameliyat öncesi,sırası ve sonrası tıbbi önlemlerin ihmal edildiği durumlarda karşılaşılan üzücü durumlar hakkındadır.

Tüm ameliyatlarda karşılaşılabileceğimiz komplikasyonlar:

1- Anestezi işlemine bağlı komplikasyonlar (İlaç alerjisi…)

2- Kanama, hematom (deri altı kan birikmesi)

3- Enfeksiyon

4- Kronik kalp, akciğer rahatsızlıkları olanlar, şeker hastaları gibi hastalarda görülebilen sistemik komplikasyonlar

5- Emboli (Yağ embolisi en sık uzun kemik kırıklarında görülen bir komplikasyondur.)

Daha çok liposuction ameliyatı sonrası görülebilen komplikasyonlar:

1- Deri yüzeyinde kıvrımlaşma ( Ameliyattan 3 hafta sonra başlanılan çeşitli masaj yöntemleri ile önlenir.)

2- Derinin yeterli oranda kendini toplamamasına bağlı gevşeme ( Özellikle menopoz sonrası dönemdeki ve doğum yapmış kadınlarda karın bölgesinde gözlenen bir durumdur. Liposuction işleminden en erken 6 ay sonra karın germe, uyluk germe ameliyatı olarak adlandırılan yağ ile birlikte derinin de cerrahi olarak alındığı ameliyatların yapılması ile daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkündür.)

3- Damarların yetersiz çalışmasına bağlı deri kaybı (Nadir görülür. Bilhassa sigara içen hastalarda boyun bölgesinin liposuction işleminde çok dikkatli olunmalıdır.)

4- Yüzeyel his kaybolması (Genelde geçicidir.)

5- Deri yanığı ( Ultrasonik liposuctionda ortaya çıkan ısıya bağlı, nadir bir komplikasyondur.)

6- Karın duvarının delinmesi ( Özellikle çok doğum yapmış kadınlar, fıtığı olan hastalarda karın bölgesinin liposuction işlemi sırasında oluşabilir. Bu gibi hastaların ameliyat öncesi teşhisi çok önemlidir.)

Liposuction ile ilgili ayrıntılı bilgilere internet üzerinden yaptığınız küçük bir araştırma ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çoğu kaynağı dikkatli okuduğunuzda bizim yukarıda değindiğimiz noktaların yazının çeşitli bölümlerinde belirtildiğini göreceksiniz. Fakat nedendir bilinmez insanoğlu bazen sadece kendi görmek istediğini görüyor.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları ön görüşme sonrası belirlenir. Liposuction fiyatları için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Liposuction (yağ alma, yağ aldırma ameliyatı, karından yağ aldırma) ilgi ilgili detaylı bilgi ve cerrahi müdahale bilgisi için bizi arayın.

 

51 yorum

 • Yorum Linki Duygu Duygu 28 Nisan 2016

  25 yasindayim 150 cm boyum kilom 80 kg
  Yag aldirma ameliyati olmak istiyorum. Göbek basen icin uygunmudur vee fiyati ne kadardir donuslerinizi bekliyorum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, kilonuz boyunuza göre biraz fazla. Biraz kilo verirseniz liposuction la daha iyi sonuç alırsınız. Bana 05336921598 den resim gönderin bir bakayım bir şey yapılabilirmi.

 • Yorum Linki Sezai kocabaş Sezai kocabaş 28 Nisan 2016

  Merhaba Defne hanım. 33 yaşındayım 1.79 boyun ve kilo 94 bu yaşıma kadar yapmadığım diyet gitmediğim diyetisyen kalmadı ve elimden geldiğince sporda yaptım ama malesef göğüs ve karın bölgedeki yağlardan bir türlü kurtulamadım ben Balıkesir Edremitte yaşıyorum bana nasıl yardımcı olursunuz acaba şimdiden teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara:Merhaba, boy - kilo oranınız liposuctiona uygun gibi görünüyor. Spor yapmış olmanız da artısı. Bana 0533 6921598 e whatsappdan resim gönderin net cevap vereyim.

 • Yorum Linki Murat Murat 26 Nisan 2016

  Merhaba 36 yaşındayım boy:1.86 kilom :103 göbek ve bel çevresinden şikayetçiyim kilom müsaitmi yağ aldırmaya bunu öğrenmek istiyorum birde ne kadar fiyat verebilirmisiniz
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Murat Bey, boy-kilo oranınız yağ aldırmaya uygun. İki bölge yani bel ve karın bölgeleri yağ alım fiyatı .... TL

 • Yorum Linki MB MB 21 Nisan 2016

  Merhabalar, ben 22 yaşımdayım ve erkeğim. Yıllardır göğüslerimin büyük ve yağlı olmasından şikayetçiyim. Yıllar önce yine doktora gittim endokrinoloji de dahil. Hormonlarımda herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Göğüs ultrason sonuçlarımda ilk gittiğimde jinekomasti olduğu 18 yaşımı doldurmam gerektiği söylendi. Daha sonra başka doktora gittim, jinekomasti olmadığı sadece yağlanma olduğu söylendi. Daha sonra sporla ve diyetle toplandı ama tam olarak geçmedi hiçbir zaman. Bugünlerde aldığım kilolar ile daha da sarkan ve büyüyen göğüslere sahip oldum :) erkek olarak takdir edersiniz ki fazlasıyla gurur ve güven kırıcı bir durum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim liposuction olursa fiyat ne olur, öğrenciyim maddiyat önemli kalıyor ne yazık ki... Şimdiden teşekkür ederim.. :)
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, istanbuldaysanız muayeneye gelin görüşmelerim ücretsiz 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz. Yada 05336921598 e whatsappdan resim gönderin ona göre değerlendirme ve fiyatlandırma yapayım.

 • Yorum Linki Zelal Zelal 20 Nisan 2016

  Merhaba , Defne hanım
  Benim problemim karın ve belindeki(simit) yağlar , diyet yapsamda kilolarımı ordan veremiyorum yüzümden, bacağımdan gidiyor ama karın bölgemden gitmiyor.
  Yaşım: 20
  Boyum : 185
  Kilom : 80, 85 civarı
  Bana ortalama bi fiyat verebilir misiniz?
  Şimdiden sağolun.
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Zelal Hanım, muhtemelen bel ve karın bölgesinden yağ alınması gerekiyor. Detaylı bilgi için 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim.

 • Yorum Linki sema sema 15 Nisan 2016

  Merhaba ben 19 yaşındayım 70 kiloyum ve bacaklarimin iç tarafında yağlanma var ve eritrmiyorum yardımcı olun lutfen
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim.

 • Yorum Linki E9 E9 10 Nisan 2016

  merhaba, 180cm, 100kg, yas 31. göbek-bel tarafi cok yagli, spor ve saglikli beslenme ile, 17kg verdim, ama göbegi eritemioyrum, bir ameliyatta sorun cikabilirmi ?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, önden, yandan ve arkadan iç çamaşırlı olarak 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim.

 • Yorum Linki Leyla Leyla 08 Nisan 2016

  Merhabalar Defne hanım. 38 yaşımdayım boyum 1.60 kilom 76 hiç doğum yapmadım. Belimde kayma, fıtık ve dar kanal sorunum olduğundan uzun süredir hareketlerim hayli kısıtlı ve belime binen ağırlığı hafifletip hareketlerimi rahatlatabilmek için lipısuction işlemini düşünebilirmiyim. Ortalama yakın bir fiyat verebilirseniz kendimi ona göre ayarlayıp gelmek isterim. Teşekkür ederim...
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Leyla Hanım,
  Belden ve karından yağ alınması gerekiyor. İşlem 2 saat sürer .1 gece hastanede kalırsınız. 4 gün sonra kontrol. 1 ay korse kullanıyorsunuz. 1 aydan sonra el masajı ve kas gücünü arttırıcı sporları yaparsınız. Fiyat ... TL

 • Yorum Linki Öznur ünlü Öznur ünlü 07 Nisan 2016

  17 yaşındayım 1.65 boyum 68 kiloyum kronik bir rahatsızlığım yok üst bacagımın iç kısımlarını eritemiyorum çatlaklarım var fazlasıyla ve uzun süredir bunun için spor yapıyorum belli bir yaş falan varmı vrya benım için bir zararı varmı
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Öznur hanım, 18 yaşınızı doldurmadan herhangi bir estetik işlem yapılmaz.

 • Yorum Linki Cenk Cenk 03 Nisan 2016

  Benim goguslerim kilodan dolu çok büyük ameliyatla düz olurmu
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Cenk bey, liposuction ile tabi düz olur ama resim gönderirseniz nasıl olacağına karar veririz. Ya da muayeneye gelin.

 • Yorum Linki Yağmur alkan Yağmur alkan 31 Mart 2016

  Merhaba...ben 41 yaşında 1.60 boyundayim. Benim sorunum kalca kısmında. .kalcam daki kivrimlar düşük görünmesine sebeb oluyor.bir çözüm önerir misiniz.simdiden teşekkür ederim. .
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e resim gönderin değerlendireyim. İstanbuldaysanız 02122967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.

 • Yorum Linki Erkan Erkan 31 Mart 2016

  Merhaba yaşım 21 1.75 boyundayim 110 kiloyum çok spor yaptım bi türlü yağlardan kurtulamadim yaptirmamda engel var mı
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, sizin kilonuzda liposuction ameliyatı riskli olabilir. 90 kiloya düşerseniz şekillendirme amacıyla yaparız.

 • Yorum Linki Gülhan Gülhan 29 Mart 2016

  Gülhan .
  29.03.2016
  45 yaşında 3 cocuk annesiyim 3 sezeriyenle oldu , boyum 1,50 kilom 75 karın bölgem kaldı yaglar sert bir türlü kilo veremiyorum , birde şeker hastasıyım, yaglarımı aldırmak istiyorum bu mümkünmü ve ne kadar fiyatları şimdiden cok teşekkür ediyorum ..
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Gülhan Hanım, size sadece liposuction yetmez. 3 ihtimal var 1- karın germe+ göbek deliği üzerinden yağ alma, 2- karın germe + belden ve göbek üstünden yağ alma, 3- sadece karın germe. Bunların hangisi olacağına karar vermek için ya muayeneye gelin yada 00905336921598 e whatsappdan resim gönderin.

 • Yorum Linki serdar keskin serdar keskin 29 Mart 2016

  iyi günler hocam ben 38 yasindayim göbek kismimdan ve Jinecomasti (erkeklerde gögüs bölgesi) yag aldirmak istiyorum.bu iki islem ayni anda yapilabilirmi eger yapiliyorsa ne kadar sürüyor.ve ortalama bir fiyat veririseniz sevinirim.eger fiyat uygun gelirse detayli görüsürüz.tesekkür ederim iyi calismalar dilerim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, fiyat vermem öncelikle boy ve kilonuzu bildirin. Aşırı kilolu değilseniz ve ciddi bir hastalığınız yoksa ikisi bir arada yapılabilir. 0533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 • Yorum Linki Esra Esra 29 Mart 2016

  Ben 28 yasindayim.1.70 boyunda 93 kiloyum bende basen sorunu var rejimle kolay kolay gidecek bi bolge degil.sporda yapamiyorum ihmal ediyorum kalca ve gobekten yag aldirmak istiyorum sonuc olumlu olurmu ve yuvarlak bi fiyat s.urfadan yaziyorum size.iyi aksamlar
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, eğer hiç doğum yapmadıysanız sadece yağ aldırma ile vücudunuzu şekillendirebiliriz. Verdiğiniz değerlere göre sanırım bel, karın, basen, uyluk içi ve diz içinden yağ almak gerekiyor. İşlem yaklaşık 4 saat sürer. Hastanede 1 gece kalırsınız. Liposuction ameliyatı sonrası ağızdan bol sızı almalısınız. 1 ay boyunca bir korse kullanacaksınız. Daha sonra el masajı yada makinalarla yapılan masajlardan fayda görürsünüz. Kaslarınızı güçlendirmek için yürüyüş yada plates yapılması sonucun çok daha iyi olmasını sağlar.

 • Yorum Linki yeditepe yeditepe 23 Mart 2016

  yaşım 35 boy 163 kilo 59 .göğüslerim büyük. ameliyat olmak isyemiyorum.liposuction ile göğüslerimi küçültebilirmiyim.kaç cup size küçülme olur. işlem ne kadar sürer ve hemen günlük yaşamıma geri dönebilirmiyim.birde çok fazla kilo değişimleri olmadığı sürece sonuçları kalıcı olurmu. birde fiyat bilgisi istiyorum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, liposuction ile göğüs küçültme yapmıyorum. Çünkü meme sarkar, şekli çok bozulur. Güzel bir görüntü oluşmaz.

 • Yorum Linki Melek Melek 22 Mart 2016

  Sizi tebrik ediyorum hiç bir soruyu cevapsız bırakmamışsınız ben prof dahil biçok dr gittim sizin gibi samimi dr çok nadir bayan dr olunca cevap almak birazdaha zorlaşıyo.Ben karın germe slim lipo yaptırmak istiyorum fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.4 doğum yaptım sezeryan 35 yaş 1.72boy 79 kiloyum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, güzel sözleriniz için teşekkürler. Bu bölümü açtıysak gereğini yerine getirmeliyiz bence. Size gelince: karnınızın önden ve yandan fotolarını bana 0533 6921598 den gönderin bakayım. Yada daha iyisi İstanbuldaysanız 02122967878 den randevu alarak gelin görüşelim. Sevgiler

 • Yorum Linki Kazım Yılmaz Kazım Yılmaz 19 Mart 2016

  Merhaba defne hanım
  Benim tek sıkıntım karın bölgesindeki yağlanma
  Spor ve diyet ile sorunu çözemedim
  Yaşım 37
  Boyum 1.69
  Kilom 90
  Böyle bir operasyon bana ne kadara mâl olur
  Şimdiden teşekkür ederim
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Kazım bey, bel ve karından liposuction ile yağ almak gerekecek sizden. İşlem 2 saat sürer. 1 gece hastanede kalırsınız. Ücret korse dahil ... TL detaylı bilgi için bana 05336921598 den direk yada whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz.

 • Yorum Linki Ayse Ayse 15 Mart 2016

  Merhaba. Ben bacak diz altı bölgem için yağ aldırma işlemi yaptırmak istiyorum. Cunku normal kilomda herhangi bir sıkıntı yok. Bu mümkün mü ve ortalama fiyatı ne kadar olur öğrenebilir miyim?
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, bacak altından yağ alınması yeterli derecede bacak incelmesine neden olmaz. Üstelik o bölgedeki lenfatik dolaşıma da zarar verebilir. Bu nedenle alt bacaktan yağ alımı yapmıyorum.

 • Yorum Linki natalie natalie 13 Mart 2016

  Merhaba doktor hanım, ben 43 yaşındayım evliyim ve 2 çocuğum var. Çocuklar büyüdü bana yükleri yok. ben yıllarca onlara bakmaktan kendime bakamadım. artık kendime vakit ayırmak istiyrom. 162 cm boy, 85 kiloyum. spora başladım. bir diyetisyene başvurudum 1 aydır diyet yapıyorum. fazla yağlarımı da aldırarak hızlı bir form tutmak istiyorum. Liposuction için bilgi alabilirmiyim? sizce bana yapılabilir mi? liposuction fiyatları hakkındada bilgi rica ediyorum.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, boy ve kilo değerleriniz liposuction yapılmasına engel değil. 2 doğum yaptığınız için muhtemelen karın germe de yapılması gerekecek. İster 10 kilo verdikten sonra ya da şimdi başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sizin diyete olan uyumunuza göre karar vermeniz gereken bir durum. Fotoğraflarınızı whatsapp ile gönderebilirsiniz. Bel ve göbek üstünden yağ alınarak karın germe yapılacak. gibi tahmin ediyorum.

 • Yorum Linki Gzl Gzl 05 Mart 2016

  Merhaba boyum 1.71 ve 66 kiloyum. Vucudum iyi sadece karın (simit bölgesinin) gitmesini istiyorum. Bunun fiyati nekadar olur?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, karın ve belden yağ alma toplam ... TL

 • Yorum Linki zehra zehra 10 Şubat 2016

  merhaba benim yaşım 29 kilom 70 boyum 176. 2 doğum yaptım hamilelikten sonra karnım göbeğimin üstüne kadar aşırı derecede yırtıldı şuanda bel bölgesi karın sarkmış ve yağlı durumda sizce hangi operasyon geçirmeliyim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderin liposuction veya başka bir şey gerekiyor mu değerlendirme ve fiyatlandırma yapayım.

 • Yorum Linki nermin nermin 06 Şubat 2016

  Merhaba, 36 yaşındayım. 2 doğum yaptım. Boyum 164 cm, kilom 72. 2 ay öncesine kadar 80 kiloydum. Yürüyüş, koşu bandı, yüzme vs sıkı bir spor ve beraberinde diyet yapmama rağmen istediğim kiloya gelemedim. Hedefim 64 kilo. Kalan kilolarımı liposuction ile aldırabilir miyim? Teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, öncelikle sizi tebrik ederim, iki ayda 8 kilo vermek kolay bir iş değil. 8 kilo daha vermek istediğinizi yazıyorsunuz ama bence biraz yavaşlayın. Çünkü hızlı kilo verirseniz metabolizmanız bozulabilir ve daha fazlasını geri alabilirsiniz. Liposuction bir kilo verme ameliyatı değildir. Daha çok vücut şekillendirme ameliyatıdır. Kilo verme sonrası deri bolluğu da oluştuysa karın germe ile birlikte yapılması gerekebilir. İki önerim var. Birincisi istediğiniz kiloya geline beni arayın. Vücut şeklillendirme için ne yapabileceğimize bakalım. İkincisi şu dönemde hem bir moral kazanma hem de kendinizi ödüllendirme için bir liposuction yapabiliriz. Kilo verme işlemi bitince karın germe ile destekleriz. O yüzden 02122967878 den randevu alıp gelin görüşelim.

 • Yorum Linki eda eda 05 Şubat 2016

  Merhaba, uyluğumun iç bölgesinden memnun değilim. Liposuction ile düzelir mi? Ayrıca liposuction fiyatları hakkında da bilgi verirmisiniz?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, uyluk içinden liposuction ile yağ alabiliriz. Fiyat bilgisi için beni arayabilirsiniz.

 • Yorum Linki Güher Güher 04 Şubat 2016

  8 ay önce 67 kiloyla doğum yaptım şuan 57 kiloyum göbek bolgemde sarkma var bu beni oldukça rahatsız ediyor karın gerdirme için fiyat almak istiyorum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, karın germe ameliyatı olmak için doğumdan sonra 1 sene geçmesi gerekir. 0 533 6921598 e whtasappdan resim göndererek ön bilgi alabilirsiniz.

 • Yorum Linki Rana Rana 31 Ocak 2016

  iyi günler. boyum 180 ve kilom 83 yağlar sadece karın bölgemde ve hiç gitmiyolar 24 yaşındayım ve lipo yaptırmak istiyorum henüz evli değilim ve artık bu göbeğimden kurtulmak istiyorum fiyat bilgisi istiyorum? muayeneniz ücretsizse gelip görüşmekte isterim şimdiden teşekkür ederim.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, sanırım simit diye tarif edilen bölgede sıkıntınız var. Karın ve belden liposuction ile yağ alınacak. Fiyat ... TL. Görüşmelerim ücretsiz. 0 212 2967878 den randevu alarak gelebilirsiniz.

 • Yorum Linki Seray Seray 29 Ocak 2016

  Merhaba bende iki dogum yaptim peş peşe 20 kilo fazla kilom kaldi ve ben bu kilomu verdim ama karin bölgem kaldi bende karin bölgemden yağ aldirmak istiyorum yurtdisindan geleceğim icin sayili gün gelmem gerek yaģ aldirmak icin ön görüsme dahil sonraki kontroller kac gün gelmem lazim Bilgilendirirseniz sevinirim.
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba kaç yaşındasınız boy kaç kilo kaç foto gönderme imkanı olur mu buradan ya sa 05336921598 e whatsappdan gönderebilirsiniz değerlendirme yapıp tam bilgi vereyim

 • Yorum Linki Hakan Hakan 27 Ocak 2016

  Iyi aksamlar ben 27 yasinda 80 kg 178 boy karnimin alt bolgesindeki ( penis ile bobek arasi ) yaglari eritemiyorum lipusuction yapmak isterim iletisim e girebilirmiyim tesekurler mail adresime cevap verirseniz
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, Yıldızposta cad Evren Sitesi a blok no 32 d5 Gayrettepe 02122967878 randevu alarak gelebilirsiniz ya da 05336921598 den whatsappdan irtibat kurabilirsiniz

 • Yorum Linki ozr ozr 26 Ocak 2016

  Hocam merhaba , benim yasim 31 kilom 87 boyum 1.78 benim sorunum bacak ici ve kalca ve alti yaglanmasi bana bir fiyat verebilirmisiniz ortalama bir fiyatda olabilir .tesekkurler kolay gelsin
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, kilo mu verdiniz? İç çamaşırlı bir resim aşağıdaki whatsapp numarasına ya da bu maile gönderirseniz net değerlendirme ve fiyatlandırma yapabilirim.

 • Yorum Linki Nadir arab Nadir arab 22 Ocak 2016

  Slm kilom 100 boy 1.79 sadece göbek bölgem de yağ var maliyeti neolur acaba
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, göbeğinizin resmini önden ve yandan olmak üzere bu maile ya da 0 533 6921598 e whatsappdan gönderin değerlendireyim. Ayrıca yaşınız kaç?

 • Yorum Linki capan capan 07 Ocak 2016

  Iyi gunler ben yag almak istiyorum bana bir fiyat vere bilir misiniz yasim 30 kilo 104 boy 182cm
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, hangi bölgelerden yağ aldırmak istiyorsanız belirtin ve resim gönderin bakayım.

 • Yorum Linki Buse Buse 03 Ocak 2016

  Mrb iyi günler bende yağ aldirmak istiyorum fazla kiloluyum bu islem bende de yapilabilir mi?
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, boyunuz ve kilonuz kaç? Ona göre karar vermek gerekir.

 • Yorum Linki ZEYNEP ZEYNEP 25 Aralık 2015

  diz içi bölgeme yaptırmak istiyorum orada fazla yağdan dolayı bi şekil bzukluğu var fiyat bilgisi alabilirmiyim teşekkürler.
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, diz içi liposuction lokal anestezi ile yapılabilir. Hastanede yatmazsınız. Fiyatı ...TL,ayrıntılı bilgi için 0 533 6921598 den beni arayabilirsiniz, sevgiler.

 • Yorum Linki Soni Soni 11 Aralık 2015

  Merhaba
  Ben Karin bölgesinde yag aldirtmak istiyorum ve aslinda gögüs kücültmeyide düsünüyorum... Yasim 28 , boyum 1,65 , Kilo 70... Bana fiyatlarinizi iletirseniz sevinirim

  Merhaba
  Doğum yaptınız mı ? Yaptınızsa kaç tane ?
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Meme küçültme ... TL karın ile ilgili fiyatı yukarıdaki bilgiden sonra verebilirim.

 • Yorum Linki abdullah tekin abdullah tekin 08 Aralık 2015

  merhaba Defne hanım,
  ben gobek ve belin iki yan tarafında(simit denilen yer :D ) yag aldırmak istiyorum ucret hakında bilgi verirmisiniz,takribi bir fiyatta olur? boy 181,kilo 74,yaş 25
  tesekkürler.
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, göbek ve bel bölgesinden yağ alımı ... TL tutar. Yaşınız, boy ve kilo oranınız bu işlem için uygun. Detaylı bilgi için 0 533 6921598 i arayabilirsiniz, iyi günler

 • Yorum Linki Nilüfer Nilüfer 22 Kasım 2015

  İyi günler karın bölgemde aşırı fazla yağ birikimim var hiç memnun değilim boy 1,65 kg 91,7 bana bu lipo uygun mu kendim yurtdışında yaşıyorum fıyatı alabilirsem harekete geçmeden önce
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba doğum yaptınız mı ? Kaç tane ? En iyisi whatsappdan bana 05336921598 e fotolarınızı gönderirseniz değerlendirme ve fiyatlandırma yapabilirim

 • Yorum Linki polat polat 08 Kasım 2015

  Merhabalar ben 2 yıl önce boyun altına yağlarımdan kurtulmak için liposuction yaptırdım. operasyon sonrası sabah akşam olmak üzere elimle boyun bölgeme masaj yapıyorum kaşıntıları önlemek için . fakat 2 yıl geçmesine rağmen boyun bölgemde aşırı kaşıntılar oluyor. masaj yapınca anında geçiyor. hatta başımı öne doğru eğdiğimde şiddetleniyor. bir masaj aleti edindim ve sabah akşam 5 er dk masaj yapıyorum ve günü kurtarıyorum. sizce anormal bir şey var mı? Ne önerirsiniz.
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, gerekeni zaten yapıyorsunuz. Başka bir şey önermiyorum, iyi akşamlar.

 • Yorum Linki Ayten Ayten 07 Kasım 2015

  Merhaba,
  34 yaşındayım .
  1.69 boyum ,68 kiloyum .
  Bacaklarım üst bölgeme göre kilolu ,birazda aileden geliyor ,hepimizde aynı .
  Bileğimden ,kalçama kadar yaptırmak istiyorum :
  Ortalama bir fiyat alabilirmiyim ,ona göre sizi rahatsız etsem
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, bacak bölgesinde yağ alma yapabilidiğimiz bölgeler , kalça, bacak içi, diz içi ve popo altıdır. Bu bölgelerin dışından yağ alımı çok ender hastalara uyguluyoruz. Bunun için sizi görmem gerekir. Görüşmelerim ücretsiz , görüşmeye gelebilirisniz. Ya da whatsapp dan resim gönderebilirisiniz. O zaman fiyatlandırma yapabilirim. İyi akşamlar

 • Yorum Linki hacer hacer 21 Ekim 2015

  slm defne hanım
  ben 6 ay önce dogum yaptım 1.55 boyunda ve 70kılodayım .65kilo ile basladım hamılegıme 20kilo aldım duzenlı yeme ve sporla 15 kkılo verdım ama karın,bacak ıcı,koltuk altı ve basenlerde yaglanmalar olustu ne yapsa geçmıyor liposuctıon yaptırmak istıyorum ama korkuyorum mumkunse fıyat almak ıstıyorum.bu vucudumdakı sekil bozuklugu benım psıkolojımıde bozdu çocuguma fazl ilgı gösteremiyorum
  2.sorumda emzırme sonucunda bır gögsum dıgerıne göre buyuk ne önerırsınız
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba,bacak içi,kol,koltuk altı ve basen için liposuctionu şimdi olabilirsiniz.Karın için doğumdan sonra 1 yıl,meme için süt verme işlemi bittikten 3 ay sonra ameliyat olabilirsiniz.İsterseniz görüşmeye gelin ya da 0 533 6921598 e whatsapp dan resim gönderin tam bir değerlendirme yapayım.Size bilgi ve fiyat vereyim ,iyi akşamlar

 • Yorum Linki remziye remziye 10 Ekim 2015

  1,65 boy.101 kiloyum 35 yasındayim yag aldirma benim icin uygun mu mide ameliyatini düsünmüyorum fiyat ögrenebilirmiyim
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba,boyunuza göre kilonuz biraz fazla olduğu için yağ aldırma sizin için uygun değil.Çünkü yağ aldırma bir kilo verme değil şekillendirme operasyonudur.Kilonuz 80 e düşünce liposuction ile yağ aldırmaya uygun hale gelirsiniz,iyi günler

 • Yorum Linki Atilla Atilla 06 Eylül 2015

  Defne hanim merhaba, standart bir liposuction operasyonu, normal kilodabir insan icin, bel , basen , bacak i ci ve diz ici uyguladiginda fiyat ne olacaktir. Boy 1.78 kilo 78.5 37 yas .kaba taslak ogrenmek istiyorum.
  Simdiden tesekkur ederim
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,dört bölge liposuction ...... TL herşey dahil iyi günler

 • Yorum Linki papatya papatya 05 Eylül 2015

  Merhaba defne hanim, ben 22 yasindayim.. 160 boyunda, ve 70 kiloyum, karin,bacak, ve kol yag aldirmak istiyorum.. Bide ucreti ne kadar olur?
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,yaşınız ve ölçüleriniz liposuction için uygun.Fakat tam olarak ne ve nasıl yapılacağını planlamak için ya whatsapp dan ilgili bölgelerin resmini gönderin ya da görüşmelerim ücretsiz 0 212 2967878 den randevu alarak gelin görüşelim sevgiler

 • Yorum Linki serap serap 17 Ağustos 2015

  Merhaba boyun 163 klima 75 vücudumda karın etrafını yağlarını aldırmak istiyorum fiyat ne olur acaba
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,kilo ve boy olarak liposuction için uygun bir adaysınız.Bir-iki sorum olacak.Çocuğunuz var mı,yaşınız kaç?Görüşmeye gelmek isterseniz 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.Görüşmelerim ücretsizdir.Veya whatsapp dan 0 533 6921598 e iç çamaşırlı olarak vücudunuzun resmini gönderebilirsiniz,değerlendirip fiyat verebilirim.İyi akşamlar

 • Yorum Linki aydanur aydanur 07 Ağustos 2015

  94 kiloyla hamile kaldım ve 98 kiloyum 3 aylık hamileyim kilom sadece karnımda ve göbeğimde boyum1.70 ve doğuma kadar daha çok kilo alacağımı biliyorum sezeryan olacağım ve ikinci sezeryanım olacak. doğum sonrası ne kadar süre geçmesi gerek karın ve göbekten yağ aldırmam için bunu n benim için riski olabilirmi ve 120 kilolara ulaşabileceğimide düşünürsek yağ aldırmam yeterli bir çözüm olurmu ayrıca eğer yağ aldırabiliyorsam şayet fiyatınıda öğrenebilirmiyim?
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,bence hamilelik sırasında da yediklerinize dikkat ederek 15 kg dan fazla almamaya çalışın.Doğum olduktan sonra diyet ve sporu hayatınıza katın.1 yıl sonra bana başvurabilirsiniz.Fiyatta 1.5 yıl sonra ne olur bilemiyorum.Bebeğinize sağlıkla kavuşmanız dileğiyle

 • Yorum Linki pervin pervin 04 Ağustos 2015

  Karın ve bel bölgeden yağ aldirmak istiyorum birde göz kapaklarim düştü onlarida düzeltmek istiyorum fiyat nedir taksit yapiyormusunuz ben 47 yaşındayım
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,doğum yaptınız mı?Boy ve kilonuz kaç?Whatssap dan foto gönderebilirseniz değerlendirme yapar,fiyat verebilirim.tel 0 533 6921598 iyi akşamlar

 • Yorum Linki reyhan turgut reyhan turgut 04 Ağustos 2015

  Karın yaglarimdan kurtulmak istiyorum,görüşme ve muayeneleriniz ucretsizmi teşekkürler.
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,görüşmelerim ücretsiz.0 212 2967878 den randevu alarak gelebilirsiniz.Ayrıca 0 533 6921598 e whatsapp dan resim gönderebilirsiniz,iyi akşamlar

 • Yorum Linki Dinçer Dinçer 03 Ağustos 2015

  Merhabalar
  38 yaşındayım ankilozan spondilit hastasıyım ve bellı bölgelerde hastalıgımdan kaynaklanan tutulmalar var ve aşırı spor yürüyüş yapamıyorum bu sebepden bel bölgemde simit şeklinde yağlanma var ve aşırı rahatsız ediyor bel agrısı ve hastalıgımın ilerlemesıne neden oluyor bel bölgemdeki yağlanmayla ilgili nasıl bir işlem yapa biliriz bilgi verir seniz memnun olurum

  Saygılarımla
  yaş 38 kılo 108 boy 189
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,bel ve karın bölgenizden liposuction ile yağ alırsak o bölgedeki yükünüz epey azalır.Hareket kabiliyetiniz artar.

 • Yorum Linki gülbin gülbin 06 Temmuz 2015

  Kolay gelsin Defne Hanım,
  Ben Adana'da yaşıyorum ilk önce gelip ameliyat olsam kaç günde geri evime dönebilirim ikincisi bende sezeryan ile 2.5 sene önce doğumyaptım ,göbek bel çevresi ve üst bacaktan yağ aldırmak istiyorum fiyatlarını öğrenmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
  Op.Dr.Defne Erkara cevap:
  Merhaba,yaş,boy ve kilonuzu öğrenebilir miyim?Whatsapp dan fotoğraf gönderirseniz net bir değerlendirme ve fiyatlandırma yapabilirim Tel: 0 533 6921598 iyi akşamlar

 • Yorum Linki nedim nedim 26 Haziran 2015

  Merhaba: 39 yaşındayım fazla kilom var buda bende bel ağrısı yapıyor yağlarımı aldırsam rahatlarmıyım sizce?
  Bununla ilgili bana bilgi ve fiat verirseniz sevinirim.
  İyi çalışmalar

  Op.Dr.Defne Erkara: Merhaba,yaş,boy,kilo bilgilerini ve ilgili bölgenin resimlerini whatsapp ile gönderirseniz detaylı bilgilendirme yapabilirim iyi günler

 • Yorum Linki ömer öksüz ömer öksüz 25 Haziran 2015

  merhaba ben gobek ve belin iki yan tarafında yag aldırmak istiyorum ucret hakında bilgi verirmisiniz

  Op.Dr.Defne Erkara cevap: Merhaba,whatsapp dan resim gönderin detaylı değerlendirme yapayım.Boy kilo ve yaş belirtin tel 0 533 6921598 iyi günler

 • Yorum Linki okan okan 23 Haziran 2015

  Eşinin kalça (bacak yanlarında) 3-5 cm fazlalık yağ birikintisi var. Boy 169 cm kilo 78 40 yaşında, 2 kez sezeryanla doğum yaptı. Devlet memuru sosyal güvencesi var. Fiyat verebilirmisiniz. 505 225 5569

  Op.Dr.Defne Erkara cevap: Merhaba,0 533 6921598 e whatsapp dan resim gönderirseniz liposuction hakkında detaylı bilgi verebilirim iyi günler

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun.