Erkeklerde yüz bakımı

0
52

Günümüzde kendine bakan erkek sayısı da giderek artıyor. Metroseksüel diye de bir deyim geliştirildi.Bu,bir bayan estetik cerrahi doktoru olarak kesinlikle desteklediğim bir husus. İyi görünmek erkeklerin de hakkı. Zaman ayırabilen erkekler için bir kaç önerim olacak:

  1. Yağlı bir cilde sahipseniz en azından ayda bir cilt bakımı yapın. Haftada bir evde yapabileceğiniz kil maskesi de yağ oranını azaltır.
  2. Batık yapmaya meyilli yüz kıllarınızı bilhassa boyun bölgesi lazer epilasyon ile aldırırsanız buradaki tahrişlerden kurtulabilirsiniz
  3. Dış ortamda çalışıyorsanız mutlaka güneş koruyucu sürün. Size gülen olursa aldırmayın bir kaç yıl sonra son gülen siz olacaksınız.
  4. Sivilce izleriniz varsa bunlar için deriyi mekanik ya da kimyasal soyan ajanlardan fayda görebilirsiniz.
  5. Açık tenli ve çok mimikliyseniz göz çevresi kırışıklıklar erkenden oluşacaktır. Bunlar sizi olduğunuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterebilir. Düzenli yapacağınız botoks işlemi ile bunlardan kurtulabilirsiniz. Sakın çekinmeyin erkeklere yaptığımız botoksta dikkat çekici etkilerden kesinlikle sakınıyoruz. Açıklama yapmanız gerekmeyecek.
  6. Yüzde lekelenme erkeklerde daha azdır ama yine de rastlıyoruz. Bunun içinde leke açıcı ve deri onarımı yapan bazı ampullerin cildinize uygulanması ile daha sağlıklı lekeleri azalmış bir cilde kavuşabilirsiniz.
PAYLAŞ

SORU SOR